Підтримати
Зображення до посту Як людям з інвалідністю встановити або продовжити свій статус під час воєнного стану
Фото: radiosvoboda.org

Це стосується як тих, хто мав цей статус, так і тих, хто через російську війну в Україні отримав травмування та потребує встановлення інвалідності.

Алгоритм дій для людей з інвалідністю розписали в постанові Кабміну №225 від 8 березня 2022 року.

Для встановлення статусу людини з інвалідністю необхідно проходити медико-соціальну експертну комісію. Під час війни, якщо людина не може прибути на огляд до лікарів, ця комісія має право ухвалити статус інвалідності заочно. Однак комісія може зробити це тільки на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії (ЛКК). Щоб його отримати, достатньо звернутися в міські, міжрайонні та районні медико-соціальні експертні комісії будь якого куточка країни. Всі вони працюють в штатному режимі і приймають людей незалежно від місця їхньої реєстрації.

Якщо людині необхідно продовжити статус інвалідності та вона з певних причин не може прийти на комісію, це рішення може ухвалити лікар або лікарсько-консультативна комісія без присутності цієї людини. Але для цього також необхідне направлення лікарсько-консультативної комісії.

У випадку, коли людина може бути присутня, рішення про продовження непрацездатності можуть ухвалити лікар або лікарсько-консультативна комісія без направлення на медико-соціальну експертизу.

Після закінчення дії воєнного стану людину з інвалідністю мають упродовж місяця направити на медико-соціальну експертизу.

Ці правила діятимуть на час дії воєнного стану та ще пів року після його закінчення.  

Нагадаємо, під час війни для українців, які покидають свої домівки і їдуть в інші регіони країни, стало простіше оформити довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.  

Читайте також:


Завантажити ще...