Розповідаємо також, як зробити, щоб документ відображався у додатку “Дія” та що буде, якщо користуватися протермінованим паспортом.
Паспорт громадянина України — це головний документ українця, який підтверджує особу, дозволяє укладати цивільно-правові угоди, здійснювати банкові операції, оформлювати доручення тощо.
(Фото: з відкритих джерел)
Отримати паспорт в Україні можна з 14 років. Зараз його видають у вигляді ID-картки, яка залишається чинною 10 років. А якщо її оформлював громадянин України, молодший за 18 років, змінити документ доведеться вже за 4 роки. Штраф за протермінований паспорт, згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення, становить від 17 до 51 гривні.
Паспорт для виїзду за кордон, відповідно, дозволяє виїхати за межі України. Цей документ необхідний, щоб підтвердити свою особу іноземним органам, оформити візу тощо.
(Фото: Селидівська міська рада)
Закордонний паспорт можна отримати в будь-якому віці. Тобто, батьки можуть оформити закордонний паспорт ще й для дитини. Строки дії паспорту тут майже такі ж:
Щоб оформити паспорт, потрібно звернутися до ЦНАПу (Центру надання адміністративних послуг), територіального підрозділу ДМСУ (державної міграційної служби України) чи до державного підприємства, що належить до сфери управління “міграційки”.
Для оформлення паспорта потрібен такий перелік документів:
Адміністративний збір залежить від того, який документ ви оформлюєте. Наприклад, оформити національний паспорт у вигляді ID-картки до 20 робочих днів коштуватиме 372 гривні, а до 10 робочих днів — 498 гривень.
Ціна за закордонний паспорт до 20 робочих днів — 733 гривні, а до 7 робочих днів — 1085 гривень.
З моменту подання заяви на оформлення паспорта до отримання документа проходить чимало етапів. Спочатку дані персоналізують і перевіряють, потім виготовляється сам паспорт і вже після цього його надсилають назад до підрозділу, де людина й оформлювала документ.
Щоб перевірити, на якій стадії ваш документ, перейдіть за цим посиланням на портал ДМСУ.
Потрібно обрати, який документ ви подавали. Наприклад, обираємо “паспорт громадянина України у вигляді картки (ID)”.
Другим кроком треба визначити, на підставі якого документа ви подавали заяву. Наприклад, ви змінюєте старий паспорт на новий у зв’язку зі зміною прізвища та хочете оформити паспорт-книжечку. Обираємо цей пункт і вказуємо його серію і номер.
І останній крок — натискаємо галочку навпроти пункту “Я не робот”, а далі — синю кнопку “Знайти”.
У віконці має висвітитись, на якій стадії ваша заявка. Для оформлення паспорта громадянина України у вигляді картки чи закордонного паспорта схема одна:
Щойно ви отримаєте на руки паспорт, ви можете завантажити державний додаток “Дія” і авторизуватися. До речі, новий національний або закордонний паспорт має чіп NFC. Тобто, якщо у вашому смартфоні є ця технологія, можете піднести до нього документ і авторизуватися.
(Фото: Главком)
Якщо ж ви вже авторизовані, через якийсь час паспорт має автоматично підтягнутись у ваш додаток.
Читайте також: