У Міністерстві освіти і науки затвердили порядок проведення НМТ у 2024 році. До тесту цьогоріч увійдуть 4 предмети, і проходитиме він за один день. На виконання усієї тестової роботи відвели 240 хвилин. Планується основна та додаткова сесії.
Про це йдеться на сайті “Освіта.UA”.
Цього року всі 4 предмети вступники будуть складати в один день, двома блоками по 120 хвилин. На першому етапі учасників тестуватимуть з української мови й математики, на другому — з історії України та обраного предмета. Між етапами передбачена перерва у 20 хвилин.
Мультитест 2024 проходитиме під час двох сесій: основної та додаткової. Основна сесія розпочалась 14 травня і триватиме до 25 червня. 11 липня розпочнеться додаткова сесія тестування, вона завершиться 19 липня.
Участь у національному мультитесті зможуть узяти колишні та цьогорічні випускники шкіл, які зареєструвалися відповідно до вимог законодавства.
З 8 травня для зареєстрованих учасників основних сесій з’явилася можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де зазначена дата, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування з 8 липня.
“З міркувань безпеки ми не публікуватимемо інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ”, — наголосили в Міносвіти.
Мультитест складатиметься з трьох обовʼязкових предметів та одного додаткового предмета на вибір:
У рамках НМТ 2024 року вступники зобов’язані скласти три основні предмети:
Після того, як виконають завдання, учасники мультипредметного тесту для абітурієнтів отримають кількість тестових балів за кожний блок.
Результати мультитесту визначатимуть за рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів. Тестові бали учасників, які вони отримають з кожного із предметів, переведуть у рейтингові бали за допомогою таблиці, затвердженої Міністерством освіти і науки.
Нагадаємо, Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив демонстраційні варіанти тестів, аналоги яких будуть у цьогорічному національному мультипредметному тесті. Доступні приклади з 11 шкільних предметів, які увійшли до комплексного іспиту.