Підтримати
Зображення до посту Як перезимувати цього року. Що найкраще зігріє у квартирі з поганим опаленням (Інструкція)
Ілюстративне фото: pexels.com

Росіяни перебили газогони у східних регіонах України та гатять по критичній інфраструктурі, яка забезпечує людей електрикою. Наприклад, від удару окупантів постраждала харківська ТЕЦ-5, через що багато мешканців області залишились без світла. Такі провокації можуть повторитися, тож ми зібрали список речей, які варто придбати до морозів, навіть якщо ви живете у тилу.

 

Термобілизна й зимовий спальник

Як перезимувати цього року. Що найкраще зігріє у квартирі з поганим опаленням (Інструкція) 1
Ілюстративне фото: pexels.com

Для зими найкраще підходить синтетична білизна, яка щільно прилягає до тіла. 

Як правильно обрати всій комплект, Вільному радіо розповіла тренерка дитячої секції клубу альпінізму та скелелазіння “Скіфи” Олена Вернієвська.

“Синтетична білизна добре виводить піт та швидко сохне, не призводячи до дискомфорту та переохолодження. А ось одяг з натуральних тканин сохне довго, а це взимку може призвести до переохолодження.

Термобілизна, яка призначена для використання взимку, грубіша та зі зворотного боку чимось нагадує флісову тканину”, – розповідає Олена Вернієвська. 

Термобілизна має бути точно за розміром, але не замала, щоб не перешкоджати кровообігу. Другим шаром одягу варто вдягнути  вільну флісову кофту, яка не перешкоджатиме рухам. 

Зверху на термоштани можна лижні. Це такий універсальний одяг в якому не жарко, й не холодно. 

На ноги підійдуть шкарпетки  для лижників, вони теплі та комфортні в використанні.

Зимовий спальний мішок теж може бути корисним, але його можна замінити й ковдрами. Плюс спальника в тому, що його можна компактніше спакувати за необхідності. Спальники варто обирати ті, які розраховані на мінусові температури.

Грілки

Як варіант для крайніх випадків можна зігрітись за допомогою хімічної грілки.

Це герметично запакована наліпка на спину/живіт/ноги. При взаємодії з киснем хімічна речовина всередині нагрівається. Її дія триває десь п’ять годин. Вона одноразова.

“Є ще так звані “соляні грілки”. Всередині цієї грілки є спеціальний елемент, який треба надломити  і грілка починає діяти. Дія триває десь 2 години, вона багаторазового використання. Аби її відновити для подальшого використання, треба опустити в окріп”, – розповідає Олена Вернієвська. 

Найдорожчим засобом є каталітична грілка. Всередину можна залити бензин або газ, дія такої грілки триває 10-12 годин, а нагрівається вона приблизно до 60°.

Обігрівач та електроковдра

Обігрівач має бути сертифікований в Україні.  Найкращий варіант – масляний обігрівач, розповідає Вільному радіо заступник начальника Краматорського райуправління ДСНС Олексій Самісько.

“Але не у всіх є кошти. Тому люди будуть зносити усе звідсіля, усе, що тільки познаходять, чим тільки можна обігрітись, тому дуже велика вірогідність виникнення пожеж саме через порушення правил пожежної безпеки. Підходять і простіші електрообігрівачі. Але бажано, щоб вони були з терморегулятором, щоб наганяв відповідну температуру і сам вимикався”, — каже рятувальник.

Аби запобігти пожежам, обігрівачі й кондиціонери не  можна залишати без нагляду. Увімкнули, обігріли до потрібної температури та вимикаємо. На ніч теж — обігріли, вимкнули та лягаємо відпочивати. Перед увімкненням обов’язково перевірити, щоб на приладі не було пошкоджень.

Аби економити тепло, варто опалювати лише одну кімнату — ту, в якій будете ночувати. В ній щільно закривати вікна і двері.

Електроковдри теж мають бути сертифіковані та справні.

Дрова і вугілля

Як перезимувати цього року. Що найкраще зігріє у квартирі з поганим опаленням (Інструкція) 2
Ілюстративне фото: pexels.com

Цей варіант для тих, хто живе у приватному будинку і має пічне опалення. Якщо живете у приватному будинку, то варто запастися дровами та вугіллям.  

Термос  

Як перезимувати цього року. Що найкраще зігріє у квартирі з поганим опаленням (Інструкція) 3
Ілюстративне фото: pexels.com

Підійдуть і кількалітрові термоси, і термочашки. Головне — завжди тримати там гарячий напій чи просто воду. Ковток кип’ятку може добряче підтримати в холоди. Гарячу воду можна наливати й в пластикові пляшки та брати з собою в ліжко.

Аптечка

Як перезимувати цього року. Що найкраще зігріє у квартирі з поганим опаленням (Інструкція) 4
Ілюстративне фото: pexels.com

В аптечці обов’язково має бути запас протизастудних, жарознижувальних, знеболювальних, вата, бинти, антисептичні засоби. Якщо маєте хронічні захворювання — запасіться своїми ліками на кілька місяців.

Калорійна їжа довгого зберігання

Як перезимувати цього року. Що найкраще зігріє у квартирі з поганим опаленням (Інструкція) 5
Ілюстративне фото: pexels.com

Підготуйте запас їжі, яка довго не псується, втім є поживною: шоколадки, горіхи, крупи, консерви.

Лайфхаки від жителів Донеччини, які витримали цю зиму

Галина Балабанова

Багатошаровий одяг та постійний рух.

Ще песик під боком сильно допомагає. І фольга у взутті.

Яна Іванова

Пити чай, їсти теплу їжу, носити рукавиці, спати в одязі під ковдрою, постійний рух з квартири на двір, надихати великій кількості людей у підвалі вночі…

Микола Шевченко

Гріли цеглини на вогнищі і потім несли до кімнати у залізному відрі і на цеглини ж ставили. Температура градусів на 5 піднімалася, а пари не було, як від води. І ковдри з синтепоновим наповнювачем, і краще парочку, якщо є, звісно.

Чому варто бути готовими обігріватись самотужки

Як перезимувати цього року. Що найкраще зігріє у квартирі з поганим опаленням (Інструкція) 6
Ілюстративне фото: pexels.com

За словами очільника газотранспортної системи України Сергія Макогона, цей опалювальний сезон буде найскладнішим для України через нестачу газу. Про це він заявив під час брифінгу

Зараз  в українських підземних сховищах є близько 11 млрд кубометрів газу, до зими обсяг  планують збільшити до 19 млрд кубометрів. Для порівняння, до війни українці споживали 30 млрд кубометрів.

«Нам все ще потрібно імпортувати додаткові обсяги газу, бо власний видобуток недостатній, щоб покрити наші потреби. До війни ми споживали 30 млрд кубометрів на рік. Видобували самостійно 20 млрд. Зараз зменшилося споживання. Очікуємо, що буде на рівні 21-22 млрд, видобуток теж трохи зменшився. Додаткові 3-4 млрд кубометрів нам потрібно імпортувати», — розповів Макогон.

Через нестачу газу очікується, що в оселях українців буде нижча температура, ніж зазвичай. 

А на Донеччині газу немає взагалі, тож питання будуть і з опаленням. Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко в ефірі національного телемарафону розповів, що через відсутність газу в регіоні розглядають можливість опалювання дровами та електрообігрівачами.

“Позиції всі надані за альтернативними джерелами: це електрообігрівачі, це модульні котельні для всіх об’єктів критичної інфраструктури, і це металеві печі, так звані буржуйки”, — каже Кириленко.

На Донеччині  без опалення вийдуть з ладу і водопостачальні комунікації. Тож жителям, які не евакуювались, доведеться запасатись не лише грілками, а й водою. Як виживати в таких умовах, читайте у матеріалі.  

Нагадаємо, через неможливість розпочати цьогоріч опалювальний сезон на Донеччині, тут розпочали обов’язкову евакуацію.  Жителів області евакуюватимуть у 13 регіонів. Обіцяють безкоштовне розселення і оформлення одноразової та щомісячної грошової допомоги.

Читайте також:


Завантажити ще...