Підтримати
Зображення до посту Як підготуватися до виживання взимку людям, які не евакуювалися
Фото: з відкритих джерел

Через відсутність газопостачання у Донецькій області взимку не буде опалення, відповідно ㅡ замерзнуть водопостачальні комунікації. Та, попри обстріли та розуміння, що зима буде важкою, виїжджати за межі регіону хочуть далеко не всі. Ми дамо кілька порад, як підготуватися до зими, щоб хоч спробувати вижити в холодний  період.

 

Спроба зігрітись електрообігрівачами

Більшість багатоквартирних будинків та навіть приватних осель Донецької області опалюються завдяки централізованому або індивідуальному опаленню, для якого потрібен газ. Але його немає. Тож залишається варіант обігріватися завдяки електроприладам.

Слід купити електрообігрівачі, конвектори, тепловентилятори чи навіть використовувати кондиціонер на режимі обігріву, якщо такий є. Однак не слід вмикати одразу багато пристроїв, адже електромережі можуть не витримати таке навантаження. 

В цьому разі може повибивати пробки або погорить проводка. Так само не слід використовувати такі пристрої, якщо ви знаєте, що у вас у квартирі чи будинку стара проводка .

Слід врахувати ще й те, що в мікрорайоні чи навіть в цілому місті чи громаді взагалі може не бути світла через обстріли. Так часто буває навіть зараз.

В Соледарі наразі вже понад три доби немає світла. Відповідно немає води й зв’язку. Багато населених пунктів у громаді знеструмлені. І, на жаль, наразі подекуди відновити електропостачання неможливо”, — наводить приклад в коментарі Вільному радіо очільник Соледарської військової адміністрації Сергій Гошко.

Він зазначає, що є й альтернативний варіант, але підійде він далеко не завжди.

Ну як перезимувати? Це в людей повинна бути буржуйка, але в багатоповерховому будинку ти так не зробиш (буржуйка у квартирі може призвести до пожежі — ред.)”, — зазначає посадовець.

Тож в тих будинках, де ще залишилася піч, можна опалювати дровами та вугіллям. Але підприємці привозити вугілля та дрова, як раніше, не зможуть, адже в деяких громадах можуть тривати активні бойові дії.

В ті дні, коли є електроенергія, електроприладами варто опалювати одну кімнату. В ній мають бути щільно зачинені вікна (якщо вони ще вцілілі) і двері. Обігріти всю оселю шансів набагато менше, аніж одну кімнату.

Також, слід врахувати, що резервні джерела електропостачання не витримають такого навантаження, яке з‘явиться через увімкнені обігрівачі. Проблеми із цим бувають вже зараз, але взимку люди споживають електроенергію ще більше, ніж влітку. 

 

Підготуйте теплий одяг

Слід підготуватися до того, що електроенергії все ж може не бути тривалий час або й взагалі. На такий випадок слід підготувати теплий одяг, термобілизну, багато пар шкарпеток, рукавички, шарфи. 

Якщо на вулиці буде мороз, то у квартирі, яка не опалюється, буде можливо перебувати лише тепло одягненим. Температура у приміщенні, яке не опалюється, може сягати всього 1 градусу вище нуля або й менше.

Для холодних ночей підготуйте товсті ковдри, якими можна буде вкритися. Ймовірно, спати доведеться також в одязі. Краще заздалегідь придбайте теплі спальні мішки. 

 

Зробіть якомога більший запас їжі

Без регулярних прийомів їжі та недостатньої кількості вуглеводів організму буде важче зігрітися. Варто зробити запаси їжі хоча б на місяці вперед. Адже з підвозом харчів можуть виникнути проблеми, як буває це і зараз.

Щодо продуктових наборів. Я нещодавно отримав гуманітарну допомогу ㅡ 1100 наборів. Ми їх розвезли по Соледару. Але в Яковлівку ми не можемо доставити продуктові набори. Востаннє ми там були кілька тижнів тому. Наразі дорога туди дуже небезпечна, і ніякий підприємець туди не поїде”, — наводить приклад голова Соледарської ВА Сергій Гошко.

Він зазначає, що в тих населених пунктах, в які не вдається заїхати, люди виживають лише завдяки тому, що в них є своя худоба.

Також може бути проблема із водопостачанням. Однак зробити запаси води на кілька місяців важче. Слід заповнити усі наявні ємкості водою, набрати технічну воду та запастися якомога більшою кількістю пляшок з питною водою. Як знезаразити воду, ми розповідали в цьому матеріалі.

 

Зберіть аптечку

В холодну пору більше шансів захворіти. Тож зберіть велику аптечку, якої вистачило б на кілька місяців. Туди мають входити ліки проти застуди, грипу та інших вірусів, жарознижуючі препарати.

Варто купити ліки проти отруєння та від захворювань шлунку, бинти, вату, пластир, перекис, спирт тощо. Запаси медикаментів робіть з урахуванням того, що поряд може не бути фахівця, який зможе надати медичну допомогу, а аптеки не працюватимуть взагалі.

 

Евакуюватися все ще можна

Якщо ви все ж вирішили евакуюватися, то місцеві адміністрації та волонтери регулярно організовують евакуаційні автобуси в тих громадах, звідки ще можливо вивезти людей. 

Щодня з Покровська зараз їздить безкоштовний евакуаційний потяг до Львова. Також, журналісти Вільного радіо регулярно пишуть про можливості евакуації та розміщення в більш безпечних регіонах для населення. 

Наприклад, нещодавно ми писали про те, що з Донеччини людей безкоштовно евакуюють у Німеччину, допомагають влаштуватися там, надають безкоштовне житло, їжу та допомагають оформити соціальні виплати.

Читайте також:


Завантажити ще...