З початку повномасштабного вторгнення Росії по всій Україні розгорнули блокпости. Розповідаємо, навіщо вони потрібні та як правильно себе поводити, щоб швидко і безперешкодно проїхати далі.
Міністр оборони України Олексій Резніков пояснює: на блокпостах завдяки перевіркам можна виявити та нейтралізувати російських диверсантів.
Крім того, бетонні блоки посеред дороги на блокпостах ускладнюють рух російських окупаційних військ.
“Це необхідний захід безпеки, який врятує багато життів”, — каже Олексій Резніков.
Тож, очільник Міноборони розповів, як поводитися на блокпостах, щоб спокійно проїхати далі.
Якщо ви бачите, що на вашому шляху попереду облаштований блокпост, зменшіть швидкість та підготуйте свої документи. Відеореєстратор варто зняти, адже в Україні у воєнний час ними заборонили користуватися. Це зробили, щоб запобігти випадковому або навмисному повідомленню окупантам про переміщення української техніки, перебіг виконання завдань сил оборони та інше.
Вже під’їжджаючі до споруди, вимкніть фари та увімкніть “аварійку”. Під’їдьте до знаку чи напису “СТОП” і зупиніться. Зачекайте, поки вам подадуть сигнал рукою або ліхтариком, і вже тоді повільно їдьте до військових, поліцейського чи працівника тероборони, який вас покликав.
Опустіть скло та привітайтеся зі службовцем, який вас перевіряє. Відповідайте на запитання чітко і чесно. Під час перевірки у вас можуть попросити оглянути багажник та салон автомобіля.
Головне — не виходьте з автомобіля, якщо вас не попросили. А якщо ви вийшли на вимогу військових, не заходьте їм за спину під час огляду.
Коли вас перевірили й дозволили їхати далі, сядьте в автомобіль і повільно їдьте. Різко набирати швидкість не рекомендується, адже це може викликати підозру.
Нагадаємо, ми розповідали про те, що взяти із собою в автомобіль під час війни та що брати із собою не варто.
Також вам стануть у пригоді такі інструкції: