Підтримати
Зображення до посту Як вагітним та батькам з дітьми до 3-х років отримати соцвиплати дистанційно (роз’яснення)
Фото:shpalta.media

Офіційно оформлені на роботі жінки, які вагітні або мають дітей до 3-х років,  мають право на виплати з фонду соціального страхування навіть якщо поїхали за кордон, евакуювалися в інші регіони країни чи опинились на окупованій території. Як відновити ці виплати на новому місці — читайте в нашому матеріалі.

Роз’яснила нинішні норми законодавства начальниця управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Донецькій області Людмила Давиденко.

За її словами, отримати медичні висновки про тимчасову непрацездатність тепер можна без особистого прийому, тобто дистанційно.

Зв’яжіться з вашим лікарем

Вагітна має зв’язатися зі своїм лікарем в Україні, який вів або продовжував вести її вагітність і попросити сформувати медичний висновок про тимчасово непрацездатність. Якщо зі своїм лікарем неможливо зв’язатися, можна звернутися до іншого лікаря. Але в такому випадку новому лікарю необхідно надати документ, який підтверджує вагітність і її термін.

Лікар перевірить попередні медичні записи про вагітність в системі охорони здоров’я та створить медичний висновок на базі якого і сформує електронний лікарняний по вагітності і пологам. Створити його можна без особистого прийому і він рівнозначний паперовому по значності, тож є підставою для отримання матеріальної допомоги від фонду соціального страхування України.

Роботодавець має сформувати заяву

Також, щоб отримати виплати, роботодавець має сформувати та подати у фонд заяву-розрахунок. На її підставі поновляться соціальні виплати.

Але якщо роботодавець не може зробити листок непрацездатності та подати до органів фонду соцстрахування, то громадяни, які не покинули країну, мають самостійно звернутись для отримання лікарняних у фонд соціального страхування тієї області куди евакуювались.

“Запровадження електронних листків (непрацездатності — ред.) дало змогу  спростити видачу допомоги для застрахованих осіб. Оскільки його витяг можна отримати й на порталі Пенсійного фонду України в особистому кабінеті. З початку воєнних дій до відділень управління області вже звернулось 12 таких осіб та отримали фінансування на суму 273,4 тис. грн”, — каже Людмила Давиденко.

Які документи знадобляться

Для виплати необхідно мати:

  • листок непрацездатності;
  • копії паспорта, чи іншого документу, який підтверджує вашу особу;
  • копію ідентифікаційного коду;
  • реквізити банківського рахунку для нарахування допомоги.

Звертатись з питаннями можна на гарячу лінію фонду соцстраху

Слідкувати за станом оплати лікарняних можна онлайн в телеграм-каналі фонду соціального страхування. З питаннями щодо соцвиплат можна звертатись за номером гарячої лінії:

  • 0 800 50 18 92.

З переліком гарячих ліній по всіх областях країни можна ознайомитись за посиланням.

Жінки з окупованих територій теж мають право на виплати

Люди з окупованих територій теж можуть отримувати виплати по соціальному страхуванню. Для цього їм варто поїхати на територію підконтрольну Україні, здати лікарняний і виплати поновлять.

Нагадаємо, від початку відкритої збройної агресії Росії проти України через неможливість отримати лікування або медикаменти від своїх хронічних захворювань померли щонайменше 3 000 мешканців України.

Читайте також:


Завантажити ще...