Підтримати
Вказівник укриття в Україні, 2023 рік
Вказівник укриття в Україні, 2023 рік, Ілюстративне фото: Вільне радіо

Через постійні атаки росіян тисячі батьків з дітьми в різних куточках України вимушені укриватися в бомбосховищах та підвалах. Ми розкажемо, як допомогти відволіктись малечі та чим її розважити. Ігри в укритті допоможуть перечекати небезпеку спокійніше.

 

Вільне радіо зібрало підбірку варіантів того, чим зайняти дітей в укритті.

Вірші та пісні

В дитсадках та школах діти вивчають пісеньки та вірші. Попросіть дитину згадати слова та розповісти їх. Так зможе відволіктися не лише дитина, а й дорослі, які уважно будуть слухати малечу.

Руханка

Малеча дуже активна, і їй важко сидіти без справи. Тож зробіть з дитиною руханку. Знайдіть вільне місце, де дитина може нахилитися, розвести ручками, покрутитися, пострибати. Робіть такі руханки регулярно, щоб дитина скеровувала на неї свою енергію.

Візьміть іграшки

Серед речей, які варто взяти в сховище — іграшки, які не займають багато місця. Якщо є улюблена іграшка дитини, то варто також її взяти, адже так дитині може бути спокійніше. 

Якщо є можливість, то варто взяти папір, щоб навчитися робити орігамі, або кінетичний пісок та пластилін, щоб робити різні фігури.

Настільні ігри

Якщо у вас є настільна гра, яка не займає багато місця, то можна взяти її. Ігри під час повітряної тривоги можуть бути цікавими не лише для дитини, а й для дорослих, адже це зміщує фокус уваги.

настільна карткова гра для компанії
Настільна карткова гра для компанії, Ілюстративне фото: Вільне радіо

Набір для малювання

Коли дитина не хоче гратися з іншими дітьми у сховищі, та соромиться інших людей, то їй допоможе олівець та папірець. Попросіть дитину намалювати щось гарне.

Тренуйте увагу

В місці, де є багато людей, з дитиною можна пограти в ігри, які тренують увагу. Наприклад, пошукайте з дитиною у скількох людей є зелений елемент одягу та за кожен давайте бали. Або, скільки в підвалі хлопчиків чи дівчаток. Або хто перший знайде їстівну та неїстівну річ.  

Тренуйте реакцію

Для цих ігор знадобиться група дітей чи дорослих.

  • Гра “Підніми палець”. Сядьте в коло з дитиною та на поверхню посередині покладіть кисті рук. Всі по черзі підіймають та опускають кожен палець. Пальцем рухати потрібно так, що інші пальці не відривалися від столу. А для складності, пальцем можна постукувати. Хто підняв більше одного пальця, той програв.
  • Гра “Літає — не літає”. Дорослий має називати дітям різні слова: предмет або істоту, яка літає. Діти ж мають швидко назвати, літає чи не літає. Так само можна зіграти в аналог цієї гри “Живе — не живе”.
  • Гра “Долоньки”. Потрібно сісти один навпроти одного обличчям. Потім потрібно підняти ручки в гору, плеснути долоньками один одного, покласти долоньки на стіл, накрити долоньками один одного, поаплодувати один одному. І так повторюємо. Хто збився, той програв.

Аудіоказки

Щоб відволікти дитину, також можна включити їй аудіоказки. Щоб не відволікати інших людей в сховищі, можна дати дитині навушники. Блогер Роман Маселко опублікував перелік безкоштовних ресурсів для дітей.

  • Ресурс Павлуша і Ява у своєму Telegram-каналі публікують аудіоказки, які можна завантажити вдома попередньо або якщо у вас є інтернет в бомбосховищі. А слухати їх вже можна офлайн.
  • Казки українською можна завантажити також в цьому Telegram-каналі. Усі їх можна слухати в режимі офлайн.
  • Видавництво Ранок надає безкоштовно електронні дитячі книги. Щоб завантажити їх перейдіть за посиланням.
  • Сайт Yakaboo також відкрив безкоштовний доступ до аудіо-  та електронних книжок. Для цього потрібно завантажити мобільний додаток.
  • Безкоштовно можна подивитися мультики на українській платформі MEGOGO. Крім цього організатори відкрили доступ до дитячих фільмів та аудіоказок. Деталі за посиланням.

Навчання

Щоб дитина не забувала шкільну програму в сховищі, можна відвідувати онлайн-зустрічі для дітей. Однак цей варіант підійде лише якщо у вас є доступ до інтернету в сховищі. На цьому сайті Нової Української Школи публікують інформацію про онлайн заняття з різних шкільних предметів або конкретних тем. Серед звичайних занять дітям також проводять арт-терапевтичні заняття, читають казки та вчать писати їх. Дидактичні ігри в укритті також стануть в нагоді.


Завантажити ще...