Как военным купить билет на поезд Укрзализныци со спецрезерва
Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Аби військові навіть у завантажений сезон могли швидше доїхати у відрядження або у відпустку до близьких, в Укрзалізниці вирішили бронювати для них місця. Купити квитки можна буде у касі за 6 годин до відправлення будь-якого рейсу. Роз’яснюємо, як працюватиме бронювання квитків для військових.

 

Про нові можливості для військових розповіли у Генеральному штабі ЗСУ.

Броні для захисників розподілятимуть військові комендатури. На кожному рейсі мають бути зарезервовані мінімум чотири купейні та чотири плацкартні місця. Це роблять на випадки, коли військовослужбовці дізнаються про свою відпустку чи відрядження в останній момент, і квитків на потрібний рейс уже немає.

“Такі квитки поступають у вільний продаж виключно після того, як всі заявки від військових уже задоволені. Відбувається це не раніше, ніж за 6 годин до відправки поїзда, щоб навіть у випадку потреби “день у день” наші захисники та захисниці могли такою бронею скористатись”, — уточнюють у пресслужбі Генерального штабу ЗСУ.

Якщо ж у населеному пункті немає військової комендатури, скористатися спеціальним бронюванням можна буде у касах Укрзалізниці. Для цього потрібно буде лише пред’явити ВПД (військовий проїзний документ), що дозволяє безкоштовний проїзд.

Як придбати квиток з військовою бронню

Військовим, які їдуть у відрядження або відпустку, необхідно:

  • звернутися до чергового залізничного вокзалу, який допоможе бійцю зустрітися з представником військової комендатури для роз’яснень, або зателефонувати на спеціальну гарячу лінію: 0 800 503 222;

Для довідки:
Військові комендатури є у Львові, Рівному, Ужгороді, Івано-Франківську, ст. ім. Т. Шевченка, Знамʼянці, Одесі, Миколаєві, Подільську, Харкові, Полтаві, Конотопі, Києві, Житомирі, Козятині, Жмеринці, Дніпрі, Запоріжжі та Покровську.
 

  • у комендатурі після пред’явлення військового квитка та документа, який підтверджує дозвіл і необхідність на поїздку у цей день (посвідчення про відрядження або відпускний квиток), видадуть талон, який можна буде обміняти на квиток;
  • з талоном слід звернутись у касу, де військовому виділять один із заброньованих квитків.

У Генштабі ЗСУ рекомендують приїжджати на вокзал за вісім годин до відправлення потяга або раніше, оскільки за шість годин до відправлення транспорту квитки перейдуть у вільний продаж.

“За нашою статистикою на більшості напрямків квитки за “військовою бронею” є в наявності у достатній кількості безпосередньо до дня відправлення. Якщо ж трапиться, що усі броні розібрано <…>, ми готові шукати можливості перевезти військовослужбовців в індивідуальному порядку”, — додають в пресслужбі Генерального штабу ЗСУ.

На гарячій лінії, номер якої ми вказали вище, можна отримати відповіді на запитання щодо всіх можливих рейсів і пересадних маршрутів, адрес усіх комендатур, кас для військовослужбовців та спеціалізованої броні на квитки.

Нагадаємо, лікування за кордоном є доступним для військових та цивільних, які дістали поранень через війну Росії проти України. Виїзд до Європи на лікування для цих людей безоплатний — туди евакуюють спеціальним авто- чи авіатранспортом. Журналісти Вільного радіо підготували матеріал про отримання медпослуг за кордоном для тих, хто постраждав через бойові дії.


Завантажити ще...