Регулярно українська сторона вимінює з полону українців, яких незаконно утримували бойовики т.з. “ЛДНР”. Дехто пробув там кілька місяців, а хтось навіть кілька років. Але поки українці сидять в полоні, світ не стоїть на місті. Пересічні громадяни не помічають змін, а от для полонених це ніби стрибок у сфері інновацій. Про свої враження про зміни за 2 роки полону розповів журналіст та екс-полонений Володимир Фомічов.
.
Володимир Фомічов — український журналіст, житель Макіївки. Ще до початку збройного конфлікту він був активістом, а взимку 2014 році він підтримував події Євромайдану. Коли на схід прийшли загарбники, Володимир поїхав з Макіївки.
(Фото ZIK: Володимир Фомічов)
У 2015 році він вирішив повернутися ненадовго додому, щоб провідати батьків. Але згодом до нього прийшли “в гості” бойовики самоназваного “Міністерства державної безпеки “ДНР”. Фомічова звинуватили в екстремістській діяльності і затримали. Журналіста тримали в полоні 2 роки, допоки в грудні 2017 року його звільнили в рамках обміну.
Через 3 роки після звільнення з полону Володимир Фомічов опублікував у виданні Цензор.НЕТ свій блог, в якому розповів, з якими змінами та інноваціями він зіштовхнувся після звільнення.
Журналіст розповідає, що в перший же день після звільнення йому подарували смартфон, на який встановили месенджер Telegram. Експолоненому сподобалось, що поспілкуватися з кимось з іншого кінця світу стало ще простіше.
“Для мене до полону це (Telegram – ред.) був невідомий спосіб комунікації. Тепер все пішло в чати. Повністю зникла необхідність користуватися смс-повідомленнями, не потрібен і роумінг за кордоном, а тільки інтернет. Можна дзвонити в будь-яку точку світу абсолютно безкоштовно. Та й сам телеграм зручний в користуванні, з простим дизайном, швидко функціонуючий”, — розповідає у своєму блозі експолонений Володимир Фомічов.
“Ще одне головне подія, яка сталася за моє перебування в полоні це поява швидкого інтернету (3G та 4G / LTE – ред.). По суті швидкий інтернет-зв’язок несе нові горизонти свободи”, — каже Фомічорв.
(Фото з відкритих джерел)
Найбільше йому запам’яталося, що він відчув ці зміни, коли ще в лікарні після звільнення на смартфоні він дивився англійський футбол без підключення до Wi-fi.
Володимир Фомічов каже, що йому подобається, що тепер не потрібно носити із собою гроші та навіть банківські карти. Для оплати достатньо сучасного смартфона, який підтримує платіжну систему PayPas.
“Тепер не треба скачувати музику на торрентах і купувати карту пам’яті на телефон. Досить просто купити за 5 доларів Spotify і слухати музику в онлайні”, — каже блогер.
Він зазначає, що йому подобається, як музична платформа сама підбирає музику за його смаком і пропонує незнайомі йому гурти, які ймовірніше за все йому сподобаються.
Фомічов каже, що тепер не потрібно підключати кабельне або супутникове телебачення.
(Фото з відкритих джерел)
Достатньо купити смарт-телевізор або TV-приставку і всі сервіси будуть доступні в кілька кліків.
“Як не дивно текстова журналістика не вмерла, а тільки починає своє нове життя. Так, поступово вмирає друкована преса, але не тексти. Видання переходять в зручні формати, сайти спрощуються”, — каже Володимир Фомічов.
Зараз же можна читати будь-який текст будь-де зі свого смартфону, адже майже всі сайти адаптують все для зручності.
“З появою сервісу “Дія” тепер можна не носити з собою документи, що посвідчують особу. Досить в смартфоні просто натиснути кілька кнопок. Та й сам документообіг йде в електронний вигляд, що істотно полегшує комунікації”, — каже Фомічов.
Експолонений відмічає, що соцмереж зараз стало багато, і відповідно більше платформ, де можна висловити свою думку. А різні думки навіть впливають на політичні рішення. Хоча у соцмереж є й інша “сторона медалі”.
(Фото з відкритих джерел)
“Суспільство і сама людина стає залежною від чужих думок, про те, що думають про його думку з якої-небудь події. Майже у кожної людини є свій ФБ або телеграм. Напевно скоро настане момент: якщо тебе немає в соціальних мережах, то тебе не існує в принципі”, — каже експолонений.
Автор блогу зазначив, що це лише ті речі, які він в першу чергу помітив після звільнення з полону.
“Світ стає більш цифровим, і це не можна заперечувати. З кожним роком, ті хто будуть відмовлятися від нової техніки будуть програвати. Не можна буде сказати, що старий андроїд краще нового apple. Залишитися в минулому не вийде”, — підсумовує Володимир Фомічов.
Зазначимо, на окупованій території за даними омбудсмена досі залишаються в полоні бойовиків 235 українців. Дехто з них в неволі вже 7-й рік. Але цим людям після звільнення доведеться пізнавати ще більше інновацій, які ми можемо не помічати.
Нагадаємо, журналісти Вільного радіо спілкувалися із двома колишніми полоненими окупантів, яких звільнили наприкінці 2019 року. Це горлівчани Станіслав Печонкін та Марина Чуйкова.
Читайте також: