Слово кава в багатьох асоціюється з ранком. Прокинувся, випив улюблений ароматний напій — отримав заряд бадьорості, налаштувався на новий день. Навіть брак вранішнього часу не заважає більшості кавоманів щодня здійснювати цей ритуал.
Пропонуємо розібратися, як саме кава впливає на організм та чи можна її пити одразу після пробудження.
Свіжозварений ароматний напій — задоволення, яке робить процес пробудження більш приємним, піднімає настрій. Учені зійшлися в думці, що кофеїн діє на центральну нервову систему як будильник.
Саме через це людина швидше прокидається. Крім того, кофеїн стимулює мозкову діяльність і фізичну активність, підвищує працездатність, зменшує втому. Такий вплив особливо важливий на початку дня.
Згідно з дослідженнями вчених із Ратгерського університету, помірне вживання кави людьми похилого віку гальмує розвиток хвороби Паркінсона й Альцгеймера. Тобто речовини в складі кави здатні боротися з віковою деградацією мозку.
Учені із США, Швеції, Фінляндії, Нідерландів озвучили, що кава зменшує ризик захворювання печінки, діабету II типу. Згідно із їхніми дослідженнями, напій чистить печінку, робить її тканини менш жорсткими.
Хоча заварені мелені зерна і приносять користь, але не все так однозначно. Активна дія хлорогенової кислоти та інших компонентів шкідливо впливає на стінки шлунка.
Коли людина п’є каву, шлунково-кишковий тракт активізує всі механізми для її перетравлення. Адже він сприймає напій як повноцінну їжу. Великій кількості соляної кислоти немає на що направити сили (особливо якщо кава споживається без супутньої їжі або одразу після пробудження), через що вона починає взаємодіяти зі стінками шлунка.
Кава впливає також на антидіуретичний гормон, через що має легку сечогінну дію. Але під час вживання напою в помірних об’ємах та його регулярному споживанні цей ефект може бути непомітним.
Пити напій вранці потрібно після сніданку. В ідеалі — через 30-60 хвилин після прийому основної страви. Якщо ви ніяк не можете визначитися з напоєм — кава One Love на MAUDAU може стати для вас ідеальним вибором.
Враховуючи біологічні ритми в організмі, найкращий час для вживання кави вранці — 9:30-11:30. Саме в цей час рівень кортизолу падає, тому горнятко напою піде на користь.
Після 16:00 каву краще не пити. Кофеїн може призвести до надмірної збудливості нервової системи, через що виникнуть проблеми зі сном. Щоби перетравити всі речовини, що є в зернах, організму потрібно не менше 4 годин.
В інший час кофеїн не стане на заваді, але в помірній кількості. Важливо також, щоби кава була якісною. А якщо самостійно немає часу або не виходить зварити смачний напій, на сайті МАУДАУ можна замовити кавоварку або кавомашину. Асортимент продукції дає змогу вибрати модель як для дому, так і для офісу.