Підтримати
Прозрачный социальный офис в Бахмуте
Фото: з відкритих джерел

Вперше з весни 2023 року російські загарбники частково показали, який вигляд має “Алея троянд” у місті Бахмут. До цього західний район міста показували, коли за околиці точились важкі бої з російською армією. На світлинах можна побачити Прозорий соціальний офіс, багатоповерхівки та магазини по вулиці Леваневського. Ми проаналізували, які наслідки битви за місто показали окупанти.

 

Прозорий соціальний офіс у Бахмуті

Капітальний ремонт будівлі колишньої лікарні почали у 2018 році та закінчили весною 2021 року. На всі роботи з обласного, державного та місцевого бюджетів витратили загалом 81 мільйон гривень. Крім цього, встигли закупити меблів на майже 6 мільйонів гривень. Офіс знаходиться по вулиці Перемоги, 53 й тут розміщувалась ціла низка місцевих та установ. Тепер росіяни все це зруйнували.

Єдине, що має частково вцілілий вигляд — це дитячий майданчик на території закладу.

Прозорий соціальний офіс у Бахмуті
Прозорий соціальний офіс у Бахмуті. Фото з окупаційних джерел

За посиланням нижче ви можете побачити, який вигляд мала будівля всередині та зовні напередодні повномасштабного вторгнення окупаційної армії.

Гуртожиток по Перемоги, 45

Навпроти Прозорого соціального офісу по вулиці Перемоги, 45 розташований гуртожиток. Його також встигли оновити, у 2018 році за понад мільйон гривень у будівлі оновили дах та вирішили багаторічну проблему постійної вологи. Тепер окупанти зруйнували гуртожиток постійними обстрілами.  

Праворуч також видно, що будівля по вулиці Оборони, 42 теж значно зруйнована. В житловій п’ятиповерхівці також була розташована амбулаторія, яка обслуговувала весь район.

Гуртожиток по вулиці Перемоги, 45
Гуртожиток по вулиці Перемоги, 45. Фото з окупаційних джерел

Леваневського 14 та 18 у Бахмуті сильно пошкоджені

У дев’ятиповерхівки по вулиці Леваневського, 14, де були крамниці “Марічка”, “Острів” та інші магазини,  знищені як мінімум два під’їзди. Вціліла частина будинку згоріла або має пошкодження.

Бахмут, Леваневського 14
Бахмут, Леваневського 14. Фото з окупаційних джерел

П’ятиповерхівка за адресою вул. Леваневського, 18 знищена. Від будівлі, відомої місцевим по господарчому та будівельному магазину “Наталі” та аптеці, залишилась лише купа бетону та цегли.

Бахмут, Леваневського 18
Бахмут, Леваневського 18. Фото з окупаційних джерел

На світлині можна побачити, що під час боїв та обстрілів уцілів пам’ятник-дзвін чорнобильцям.

Алея троянд у серпні 2023 року
Алея троянд у серпні 2023 року. Фото з окупаційних джерел

Леваневського, 16 та 20 

Дев’ятиповерхівку по Леваневського, 20 також важко назвати вцілілою. Будівля, де були продуктовий магазин “Ремікс” та офіс місцевого інтернет-провайдера “Інттел”, майже знищена.

Бахмут, Леваневського, 20
Бахмут, Леваневського, 20. Фото з окупаційних джерел

Світлину нижче окупанти зробили також на Алеї троянд по вулиці Леваневського, проте через сильну руйнацію впізнати адресу неможливо.

Бахмут, вулиця Леваневського
Бахмут, вулиця Леваневського. Фото з окупаційних джерел

Найбільша дев’ятиповерхівка за адресою Леваневського, 16 також частково знищена. Будівля обвалилась саме в тому місці, де був медичний центр “Локат”.

Бахмут, Леваневського, 16
Бахмут, Леваневського, 16. Фото з окупаційних джерел

На вулицях району, який місцеві ще називають “Посьолок”, часто зустрічаються знищені автівки. Цю адресу ідентифікувати неможливо.

Приватний сектор на Алеї троянд у Бахмуті
Приватний сектор на Алеї троянд у Бахмуті. Фото з окупаційних джерел

Крамниці по вулиці Леваневського у Бахмуті 

Магазин “Родзинка” по Леваневського, 37 пошкоджений, але встояв під час боїв. Проте сусідній магазин, де місцеві купували очищену воду — зник, на його місці порожньо.

Магазин “Родзинка” по Леваневського, 37 у Бахмуті
Магазин “Родзинка” по Леваневського, 37 у Бахмуті. Фото з окупаційних джерел

Менше пощастило мінімаркету “Тандем” та аптеці по Леваневського, 39. У мінімаркеті вціліла лише зовнішня стіна, а аптека згоріла. Лишились самі кондиціонери.

Магазин “Тандем” та аптека по Леваневського, 39 у Бахмуті
Магазин “Тандем” та аптека по Леваневського, 39 у Бахмуті. Фото з окупаційних джерел

Магазин “Купуй українське” знищений. Він запам’ятався жителям району, як крамниця, де продавали смачний хліб з “Новолуганського хлібкомбінату”. Його можна було купити і перші місяці після початку повномасштабного вторгнення, аж поки окупанти не почали рух у бік Світлодарська та не обстріляли хлібкомбінат.

Магазин “Купуй українське” по Леваневського у Бахмуті
Магазин “Купуй українське” по Леваневського у Бахмуті. Фото з окупаційних джерел

Вид на південно-західний район Бахмута з приватного сектора

Фотограф, який зробив світлини на Алеї троянд, не підходив до Будинка культури та Північного ставка. Ймовірно, це пов’язано з тим, що від місця, яке показали окупанти, до позицій ЗСУ близько одного кілометра.

Лінія фронту на західних околицях Бахмута станом на 30 серпня 2023 року
Лінія фронту на західних околицях Бахмута станом на 30 серпня 2023 року. Скриншот мапи: Deepstatemap

Проте на світлинах є приватний сектор від Алеї троянд до району, відомого бахмутянам як “Новий ринок” або “Ювілейна”. Це околиці міста, на яких найдовше тримались ЗСУ. Фото знімали орієнтовно з приватного сектору між Алеєю троянд та дитячою лікарнею. На них видно, що жоден з будинків не оминули руйнування під час боїв за місто.

Вид на південно-західний район Бахмута з приватного сектору
Вид на південно-західний район Бахмута з приватного сектору. Фото з окупаційних джерел

Враховуючи трубу від котельної на фоні — скоріше за все, на фото нижче Декабристів, 25 або 29.

Вид на південно-західний район Бахмут з приватного сектора
Вид на південно-західний район Бахмут з приватного сектора. Фото з окупаційних джерел

У червні 2023 року російські пропагандисти побували у Бахмуті та зафільмували злочини окупантів у місті. Ми аналізували, яким був центр міста місяць тому. На кадри потрапили також знищений залізничний вокзал, пошкоджені атракціони у центральному парку, Храм Усіх Святих, житлові будинки, гуртожитки та пам’ятники.

Додатково показали, як змінився західний район міста, який до відкритого вторгнення був найбільш густонаселеним. Саме тут точилися найзапекліші бої з російськими загарбниками, які перетворили район на суцільну руїну.


Завантажити ще...