Підтримати
Переселенці донецька область
Внутрішньо переміщені особи. Ілюстративне фото: "Укрінформ"

Після 1 березня 2024-го року частині переселенців продовжать виплати автоматично, однак іншим доведеться подавати нові заяви та доводити свою приналежність до вразливих категорій.

 

Відповідну інформацію опублікували в пресслужбі Міністерства соціальної політики.

Кому продовжать виплати автоматично

Так, з 1 березня на продовження допомоги для ВПО зможуть розраховувати ті категорії переселенців, які в Уряді визнали найбільш соціально вразливими, тобто такими, які не можуть працювати. Автоматично продовжать виплати:

  • пенсіонерам, у яких станом на 1 січня 2024-го розмір пенсії не перевищує 9444 грн (чотири прожиткових мінімуми для людей, які втратили працездатність);
  • людям з інвалідністю І та ІІ груп, дітям з інвалідністю до 18 років, тяжкохворим дітям;
  • дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, людям з їхнього числа та віком до 23 років, а також батькам-вихователям та прийомним батькам.

Допомога для сімей, діти в яких не можуть відвідувати навчальні заклади

На продовження виплат претендують і сім’ї, де діти не можуть відвідувати навчальні заклади, однак ці категорії ВПО повинні будуть писати нову заяву на допомогу.

На виплати зможуть розраховувати тільки сім’ї, де середньомісячний прибуток на одну людину не перевищував 9444 грн протягом трьох місяців до продовження допомоги. Всі непрацюючі дорослі члени таких сімей (окрім людини, яка доглядає за дитиною) повинні стати на облік в центрі зайнятості або працевлаштуватися протягом місяця з дня перепризначення допомоги.

Окрім цього, такі сім’ї повинні відповідати принаймні одній з цих категорій:

  • там мають бути діти до 14 років, які не можуть відвідувати навчальні заклади;
  • там мають бути безробітні, які доглядають дитину до 14 років, проживаючи в зоні бойових або можливих бойових дій;
  • ці сім’ї можуть проживати на умовно безпечних територіях України, однак не мати змоги відправити дитину до навчального закладу через відсутність вільних місць.

Допомога для сімей, один з членів займається догляданням

На допомогу за новою заявкою можуть розраховувати й родини, член або члени яких доглядають за соціально вразливою людиною (перелік яких буде нижче). Середній прибуток члена такої родини протягом трьох місяців до продовження допомоги також не повинен переважати 9444 грн. Всі дорослі члени такої родини (окрім того, хто здійснює нагляд) також повинні або працювати, або бути зареєстрованими у центрах зайнятості.

Родина отримає допомогу, якщо відповідає описаним вище критеріям, наглядаючи за:

  • людиною з інвалідністю І групи;
  • людиною з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу
  • людиною, якій виповнилося 80 років;
  • дитиною з інвалідністю віком до 18 років;
  • дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги.

Допомога для сімей, де є безробітні

Розраховувати на допомогу за новою заявою можуть також:

  • сім’ї, в яких всі непрацюючі працездатні люди на дату звернення зареєструвалися в центрах зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, але ще не працевлаштувалися. В таких сім’ях повинні будуть бути діти, які навчаються у школах або закладах вищої освіти. Допомога в таких випадках призначатиметься на всіх членів сім’ї, які мають статус ВПО.
  •  сім’ї, у яких працездатні люди працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа-підприємець та розпочали відповідну діяльність/ або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу/ або отримали ваучер на навчання тощо. У складі такої родини повинні бути діти віком до 14 років, які навчаються в школах або закладах вищої освіти. Допомога в таких випадках призначатиметься на всіх членів сім’ї, які мають статус ВПО.

Інші категорії ВПО, які можуть отримати продовження виплат

Нову заявку на виплати для переселенців можуть також писати:

  • малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника;
  • вагітні жінки після 30-го тижня вагітності (якщо жінка відноситься до 1-4 категорій постраждалих від аварії на ЧАЕС, то з 27-го тижня);
  • люди, які втратили працездатність, але не мають право на пенсійну виплату.

Нагадаємо, Україна вимушена скорочувати кількість отримувачів фінансової допомоги серед ВПО через падіння доходів державного бюджету та позицію міжнародних партнерів. 


Завантажити ще...