Троє працівників ТЦК та СП Донеччини торік придбали автівки в рази дешевше за їхню мінімальну вартість. Деякі машини коштують вчетверо менше за такі самі моделі на майданчиках вживаних авто. Журналісти Вільного радіо проаналізували, хто і за скільки купував машини — і що про це кажуть у самих ТЦК.
Усі дані для цього матеріалу журналісти Вільного Радіо дізналися з Єдиного державного реєстру декларацій.
Для цього тексту журналісти Вільного Радіо проаналізували всі щорічні декларації працівників відділів ТЦК та СП Донеччини за 2024 рік. Варто зауважити, що тут представлені не всі чинні службовці, оскільки дехто може не публікувати свої декларації під час дії воєнного стану. Так, декларації не подають військові, які проходять службу за контрактом (рядового, сержантського, молодшого офіцерського складу), мобілізовані військовослужбовці, резервісти та призвані офіцери, а також працівники соціальної сфери, сфери охорони здоров’я, освіти, науки, культури та спорту (крім керівників).
Загалом ми проаналізували декларації всіх працівників ТЦК та СП Донеччини за 2024 рік, які є у відкритому доступі. Серед тих, хто оновлював свій автопарк, — співробітники Донецького обласного, Бахмутського, Покровського, Краматорського, Маріупольського, Волноваського, Третього відділу Краматорського та Другого відділу Маріупольського ТЦК та СП.
Журналісти Вільного Радіо звернулися з інформаційним запитом до Донецького обласного, Покровського, Краматорського та Маріупольського ТЦК та СП. Документи ми надіслали ще 10 квітня, і станом на 13 травня відповіді надійшли від усіх ТЦК, крім Покровського. Хоча, згідно зі статтею 20 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, відповідь мали надати протягом 5 робочих днів із дня отримання запиту.
Відповіді, які ми отримали від Донецького обласного, Краматорського та Маріупольського ТЦК та СП, схожі між собою. Їхня суть зводиться до повідомлення: “Ми не несемо відповідальності за достовірність заповнених декларацій”. Керівництво ТЦК та СП контролює лише своєчасність подання декларацій підлеглими.
“У Донецького ОТЦК та СП відсутні певні повноваження щодо перевірки достовірності поданих суб’єктами декларування щорічних декларацій”, — йдеться в одній із відповідей.
Водночас в установах зазначили, що згадані в цьому матеріалі працівники протягом 2024 року не були фігурантами розслідувань щодо корупційних ризиків.
Раніше ми розповідали про те, що торік працівники ТЦК Донеччини, а також їхні дружини й чоловіки задекларували купівлю десятків різних машин — від кількох автобусів до Infiniti QX60.