В Бахмутській міськраді підготували кодекс етики, в якому розписали, як має поводитись посадовець під час роботи та поза нею. Ми ознайомилися з документом і розкриємо його основні пункти.
Проєкт кодексу етики оприлюднили наприкінці листопада на сайті Бахмутської міської ради.
В документі є десятки пунктів і правил. Ми прочитали їх усі та вибрали найцікавіші.
Завжди українська. Згідно з кодексом етики, бахмутський посадовець зобов’язаний завжди спілкуватись на роботі українською, як цього вимагає закон про мову. Ба більше, працівник ради чи його підрозділу має постійно підвищувати свій рівень володіння мовою, ходити для цього на курси тощо.
Ейджизм і расизм. Посадовець не може ображати колегу або іншу людину через її стать, расу, сімейний стан, вік або віросповідання. Те саме стосується й дискримінації людей з інвалідністю.
Без пліток. На роботі забороняється обговорювати особисте та сімейне життя своїх колег, членів їхніх сімей чи їхніх близьких, або навіть поширювати чутки.
Соцмережі. Посадовці та інші працівники мають утримуватись від поширення в інтернеті інформації або коментарів, які можуть нашкодити репутації міськради. Це ж стосується навіть позаробочого часу.
Без лайки та підвищених тонів. Посадовець також не може спілкуватись ані з громадянами, ані зі своїми колегами на підвищених тонах. Нецензурна лайка теж під забороною.
Без харасменту. На роботі забороняється відпускати непристойності сексуального характеру, торкатися чи поплескувати колег та інших людей.
Не місце політиці. Посадовець має бути політично неупередженим. Використовувати своє службове становище в політичних цілях заборонено. Тобто, посадовець не може в робочий час залучати своїх колег до агітацій чи інших заходів, які організовують політичні партії.
Згідно з документом, етичної поведінки повинні дотримуватись усі посадовці органів місцевого самоврядування, співробітники комунальних підприємств, установ та організацій, які підпорядковуються Бахмутській міській раді. А отже, порядним має бути і мер громади, і його заступники, і навіть прибиральник у комунальному підприємстві.
Ті ж, хто порушить ці правила, ризикують понести дисциплінарну, адміністративну або навіть кримінальну відповідальність.
У документі також є зразок заяви про виконання правил етичної поведінки. Це означає, що всі працівники мають ознайомитися з документом і підписати його.
Читайте також: