Україна та Ісландія. Фото: Міненерго
Фінансова підтримка Ісландії. Ілюстративне фото: Міненерго

Уряд Ісландії вирішив додатково профінансувати Фонд підтримки української енергетики на 667 тисяч євро. Загальна сума внеску країни понад 2,7 мільйона євро.

 

 

Про це повідомили в Міненергетики. 

“Ми дякуємо партнерам з Ісландії за допомогу українській енергетиці у ці складні часи. Фонд підтримки енергетики – це ефективний інструмент, який дозволяє закуповувати необхідне обладнання для ремонтів і відновлення об’єктів, пошкоджених російськими атаками”, — зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Попереднього разу Ісландія перерахувала до Фонду підтримки української енергетики понад 2 мільйони євро. Тобто загальна сума внеску цієї країни-партнера зросла до 2,72 мільйона євро.

Зазначається, що ініціативу створили спільно з єврокомісаром з питань енергетики Кадрі Сімсон навесні 2022 року. За останні декілька тижнів внесли кошти чи задекларували наміри про внески до Фонду підтримки також Австралія, Велика Британія, Австрія, Швеція та Данія. 

Наразі загальна сума внесків становить понад 494 мільйони євро.

Що відомо про допомогу енергосистемі України

У травні уряд Німеччини оголосив про надання Україні гранту на 45 мільйонів євро на відновлення енергосистеми. Кошти також спрямують на закупівлю обладнання для енергоефективної модернізації, автоматизації та реконструкції підстанцій НЕК “Укренерго”.

Також Україна отримала гуманітарну допомогу від латвійського донора загальною вагою понад 325 тонн. Вантаж містить трансформатор потужністю 250 МВА та 60 тонн та палива до нього.

Крім того, у рамках Українсько-Німецького енергетичного партнерства країна отримала ще одну партію допомоги. Туди увійшли три великогабаритні силові трансформатори для живлення вузлів розподільної мережі та 16 одиниць спецтехніки. Частина допомоги наразі на етапі доставки в Україну.

А ще уряд Естонії вирішив передати енергоблок однієї зі своїх електростанцій для України та електродвигуни. За словами посадовців, один такий  здатний забезпечити надійне енергопостачання для 150 тисяч українців.

Нагадаємо, 31 травня Кабмін ухвалив рішення підвищити ціни на електроенергію для населення. У Міненерго називають це “складним, але необхідним кроком”, адже через систематичні удари росіян по енергоінфраструктурі потрібно провести її масштабну реконструкцію.


Завантажити ще...