18 лютого 2014 року в Києві розпочались масові сутички протестувальників із правоохоронцями. Тоді за 2 дні загинули понад 70 мирних людей, постраждали ще понад 600. Пропонуємо згадати як все було та вшанувати пам’ять загиблих.
18 лютого 2014 року у Верховній раді планували розглянути питання щодо обмеження повноважень Президента. Сотні мітингувальників пішли до будівлі Верховної Ради, але там їх вже зустріли силовики. Вони перекрили технікою декілька вулиць, які ведуть до будівлі парламенту. Між мітингувальниками та силовиками почались сутички. Проти мирних людей почали застосовувати світлошумові гранати, сльозогінний газ та стріляли гумовими кулями.
Протестувальники у відповідь кидали в співробітників МВС камінням, петардами, а іноді і коктейлями “Молотова”.
В той час у Мар’їнському парку почалась бійка між тітушками, які стріляли зі зброї та били людей битами. Внаслідок тих сутичок загинули 10 людей. Ще понад півтисячі постраждали.
Коли протестувальники відступили на майдан Незалежності, їх продовжували переслідувати співробітники “Беркут”. Однак і там сутички продовжились. Силовики намагались вигнати активістів, поливаючі їх крижаною водою.
Вони наголосили, щоб жінки та діти пішли з майдану у зв’язку з проведенням антитерористичної операції. В центр міста почали підтягувати військову техніку.
Вже з настанням темряви майдан буквально палав вогнем. Запалав і будинок профспілок, який гасили протягом доби.
Цього дня в різних регіонах почали масово захоплювати адмінбудвілі. А Служба безпеки України оголосила про проведення в країні антитерористичної операції.
Внаслідок пожежі в будівлі профспілок загинули 2 людей. Ще 206 постраждали в бійках з силовиками та 16 загинули.
В той же день біля річки Дніпро знайшли тіло одного з активістів Донеччини Володимира Наумова. За попередніми даними, він загинув від насильнецької смерті. Крім того, у таксі застрелили кореспондента газети “Вести” В’ячеслава Веремія. Йому вистрелили у живіт. Від поранення журналіст помер.
Саме в ці дні, у 2014-му, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану.
На дахах будівель, які знаходились в кварталах Майдану, сиділи снайпери, які стріляли з бойової зброї. Журналісти повідомляли, що майже всі убиті були уражені кулями в шию або в груди.
В той день Верховна рада зібралась на екстрене засідання, де прийняла рішення про заборону застосування сили проти мітингувальників.
А в цей час на півдні України, в Автономній республіці Крим з’явились “зелені чоловічки”. Російська федерація незаконно ввела російський спецназ на територію півострова. В Криму з’явилися вантажівки без номерів та озброєні військові без розпізнавальних знаків. Вже потім вони провели незаконний референдум стосовно приєднання півострова до Росії.
Ці дні увійшли не тільки в історію Революції Гідності, але і стали важливим етапом в історії Незалежної України загалом.