В Бахмуті на цьому тижні триває курс навчання екстреній медицині лікарів Бахмутської центральної багатопрофільної лікарні. Цей тренінг організував Міжнародний Комітет Червоного Хреста, який запросив кращих лікарів екстреної медицини. Курс триватиме до 19 квітня, а потім лікарі складатимуть іспит. Найкращі отримують сертифікати міжнародного зразку.
На п’ятиденний курс навчання тренери набрали в группу 11 людей. Всі учасники тренінгу — це лікарі з Бахмутської багатопрофільної лікарні (педіатри, терапевти, анестезіологи та інші).
Їх всіх навчають різні інструктори, адже у кожного різні методики.
“Зараз нас працює троє, ми працюємо з 11 людьми. Тобто ділимо їх на дві групи. На іншому поверху є інша кімната, де вони також працюють. В такому ж режимі, там абсолютно все однакове. Але іноді ми змінюємо людей, для того, щоб учні були у різних інструкторів, адже якість їх роботи ми оцінюємо постійно, протягом цього періоду”, — розповів Вільному радіо голова правління Всеукраїнської ради реанімації та екстреної медичної допомоги Віталій Крилюк.
Цих інструкторів покликали волонтери з Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Медики представляють Український научно-практичний центр екстреної медичної допомоги, та медицини катастроф та Всеукраїнську раду реанімації та екстреної медичної допомоги.
“Почнемо з того, навіщо потрібні ці курси BLS (Basic life support, — ред.) та ELS (Early life support, — ред.), – це базова реанімація та госпітальна допомога. Тому що Червоний Хрест, ми, плануємо відкрити в Бахмуті відділення екстреної допомоги. Це перший в Україні такий буде. І нам необхідно підготувати лікарів, які вже працюють в лікарні”, — розповів Вільному радіо представник Міжнародного Комітету Червоного Хреста Міраж.
Перший день курсів розпочався с теоретичної частини. Всі інші дні, все вивчене вже випробують на манекені.
Журналісти Вільного радіо потрапили на тренінг саме під час постановки однієї з можливих ситуацій — зупинка серця. Учасники тренінгу мали надати необхідну медичну допомогу на манекені та спробувати встановити діагноз. Лікарів вчать, що необхідно працювати в команді.
Цей манекен майже повністю відтворює людське тіло та його функції. Йому можна зробити масаж серця, штучне дихання та навіть відчути пульс.
Всі інші дні тренінгу лікарі також будуть вчитись реанімувати людину, а також надавати екстрену медичну допомогу на практиці. Учасники тренінгу можуть отримати сертифікат міжнародного зразку, та їх занесуть у базу міжнародних лікарів. Однак, отримати його можуть не всі. У п’ятницю вони мають скласти іспит, за результатами якого буде відомо дійсно відповідає критеріям.
“Ці курси сертифіковані міжнародною організацією. Вони (учасники тренінгу, — ред.) наприкінці отримають сертифікати, якщо успішно здадуть екзамен, сертифікат міжнародного зразку. Вони дуже старанні, активні. У зв’язку з тим, що невдовзі відкриють спеціальне відділення екстренної допомоги, МКЧХ покликали нас, щоб ми підготували лікарів, провести таке навчання, яке відповідає саме тим стандартам, які прийняти по всьому світу”, — розповів Вільному радіо тренер Віталій Крилюк.
Однак Віталій зазначив, що у разі невдалого іспиту розчаровуватися не варто. Ці курси будуть проводити і надалі, тож скласти іспит на сертифікат можна спробувати ще раз.
Лікарі кажуть, що багато того, що розповідають інструктори, вони знають. Але методика навчання досить легка та зрозуміла, а головне, навчають бути командою.
“Я не скажу, що це такі знання, що вони нове розповіли, що ми взагалі не чули. Але це допомагає освіжити свої навички, та дійсно навчитись працювати у команді, як це має бути у відділенні, в лікарні”, — розповіла Вільному радіо учасниця тренінгу Дар’я.
Крім того, цей тренінг не останній. Як розповів Вільному радіо представник від МКЧХ Міраж, з 13 по 17 травня вони приїдуть до Бахмута ще раз. Тоді тижневий тренінг проводитимуть не для лікарів, а для медсестер.
Читайте також: