Як врятуватись від спеки з кондиціонером та робити це економно? Скільки градусів має бути в приміщенні, та який клас енергоефективності має бути у кондиціонера? Про це та ще більше порад читайте далі.
Електропостачальник ДТЕК Донецькі електромережі зробив низку порад з 10 пунктів, як економно користуватись кондиціонером:
ДТЕК рекомендує користуватися кондеціонерами з класом енергоефективності не нижче А або А+, А++.
Будь-який сучасний кондиціонер має бути промаркований табличкою зі спеціальним кольором з інформацією про клас енергоефективності. Де A — це найенергоефективніші кондиціонери, а G — найбільш витратний.
Електропостачальники кажуть, що кондиціонер потрібно вмикати лише в тому приміщенні, де люди знаходяться більше всього на добу. Не багато кондиціонерів мають таку потужність, щоб охолодити кілька приміщень одразу. А якщо й можуть, то рахунок за світло буде чималий.
При охолодженні приміщення, в кімнаті не повинно бути протягів. Інакше все холодне повітря буде проходити в інші кімнати, що підвищує напругу. Тобто кондиціонер “ганятиме” більше світла.
Сонячне проміння нагріває приміщення навіть через вікна. Через це кондиціонеру потрібно більше потужності, щоб охолодити кімнату. Тому краще використовувати жалюзі, ролети або штори.
Добре зберігає від тела будинок невеликий піддашок, який розташований над вікном. Також, утеплені будинки добре зберігають тепло взимку та захищають від нього влітку.
Температуру в приміщенні підвищують також лампи розжарювання. Тому електропостачальники рекомендують використовувати LED-лампи. Це також заощадить електроенергію.
Комфортна для людини температура влітку — це 23º-24º. А температура охолодженої кондиціонером кімнати до 12º-15º може бути небезпечною навіть для здоров’я. Через це може бути перепад температури організму, якщо людина вийде у спеку.
Вранці можна провітрити будинок або квартиру відкритими вікнами. Це допоможе замінити тепле повітря в кімнаті на свіже.
За літній сезон кондиціонер встигає добряче забруднитись. Через це він починає “ганяти” більше світла, але охолоджувати менше. Крім того, весь пил, який за минулий сезон встиг поглинути кондиціонер, розповсюджується у кімнаті. Він потрапляє до легенів, що може бути небезпечним для здоров’я людини.
Тому щороку необхідно робити техогляд кондиціонеру, чистити його, заряджати охолоджуючою рідиною. Загалом, цим займаються спеціально навчені люди. Знайти їх можна у деяких сервісних центрах вашого міста.
Поруч з кондиціонером не має бути ніяких зайвих предметів, які можуть перешкодити руху його холодного повітря. Частіше це бувають штори, які через протяг загороджують кондиціонер.
Електропостачальники запевняють, що кондиціонер не повинен працювати цілодобово. Достатньо лише охолодити приміщення до певної температури та кондиціонер можна вимикати. Коли кімната знову почне нагріватися, кондиціонер можна увімкнути знов. У ДТЕК рекомендують встановлювати таймер, а якщо такого немає — придбати розумну розетку, яка буде працювати за графіком.
У багатьох сучасних кондиціонерів має бути ощадний режим роботи “Sleep”. Цей режим допомагає кондиціонеру адаптуватись до температури повітря в приміщенні та витрачає менше електроенергії.
У прес-службі електропостачальника ДТЕК Донецькі енергетичні послуги стверджують, що якщо дотримуватись цих способів, то цифра у платіжці на світло вже в наступному місяці може бути меншою.
Читайте також: