Як не загубитися на Донеччині
скільки в області однойменних населених пунктів (інфографіка)
В Донецькій області понад півтисячі топонімів-тезок. Наприклад, є назва, яка зустрічається 17 разів. Або є 2 села Запоріжжя. Журналісти Вільного радіо дізналися про всі топоніми, які повторюються та склали карти тих, серед яких заплутатися найлегше. Про це дізнавайтеся у нашому матеріалі.
У Донецькій області 165 населених пунктів мають "двійників". А загалом їх 503. Заблукати дійсно неважко.

Журналістка і редакторка Вільного радіо Анна Сердюк в рамках одного зі спецпроєктів об'їздила близько 10 тисяч кілометрів Донеччиною. Могло б бути трохи менше, якби карта з першого разу привела в потрібну Андріївку.


Ми їхали в Андріївку Слов'янського району. Вбили собі на карті, приїжджаємо, телефонуємо сільському голові. Він каже: "Я біля сільської ради". Ми йому: "І ми біля сільської ради. А ми вас не бачимо". "І я вас не бачу". А потім з'ясувалося, що це дві Андріївки в Слов'янському районі, і вони на відстані десь 40 км. Але нам ще пощастило – це не найбільша відстань. Потім сільський голова розповідав, що плутають часто, тільки він про це не повідомив заздалегідь.
Анна Сердюк
журналістка, редакторка Вільного радіо
Загалом Андріївок на Донеччині 9. Про це Вільному радіо повідомили у Верховній раді. Та, як виявилось, ця назва — не найпопулярніша.

Тож, найбільше на Донеччині міст, сіл та селищ з назвою Шевченко. Прізвище українського поета можна зустріти на мапі області 17 разів.
Далі у списку найпоширеніших топонімів йде Веселе. Їх в області 11.
На третьому місці серед найбільш популярних назв – Миколаївка. На Донеччині їх налічується 10. Це і місто, і селище, і села.
Крім того, в області є 6 Олександрівок та стільки ж Григорівок.
Фото: Вільне радіо
Їм до пари – такі ж топоніми, тільки з початком "ново-". Так, на Донеччині є:
6 Новомиколаївок – 4 села та 2 селища;
5 Новогригорівок – 4 села та 1 селище;
Новоолександрівка – 5 сіл;
Новоандріївка – 4 села.
Фото: Вільне радіо
При цьому не всі з таких населених пунктів розташовані поряд. Наприклад, з усіх Олександрівок та Новоолександрівок лише дві знаходяться в одному районі. Решта – розкидані по всій області.
На додачу, в області є ще два села та одне селище з назвою Олександрівське.

До того ж, в Донецькій області є 2 Новобахмутівки, і жодна з них не розташована в Бахмутському районі. Обидві знаходяться в Ясинуватському.
Недосвіченого мандрівника заплутають населені пункти з подібними назвами: Малинівка (4 села) і Маринівка (2 села), Привілля (3 села) і Привільне (2 села), Калинівка (2 села та 2 селища), Калинове (4 села та 1 селище) і Клинове (2 села).

Крім того, в області є 5 сіл із назвою Зелене, 3 Зелених Гаї та 2 Зелених Поля.

Цікавий факт: у Донецькій області є 2 села з назвою Запоріжжя, ще стільки ж Рівних та навіть дві Ялти.

У деяких міст Донеччини також є "дублікати". Наприклад, у Добропільському районі є село Добропілля поряд з однойменним адміністративним центром. У тому ж районі, до слова, також є село з назвою Лиман. А у Мар'їнському районі є село Костянтинівка.
Фото: Вільне радіо
Зовсім заплутались? Ми допоможемо вам не загубитися на Донеччині. Повний перелік населених пунктів-"тезок" та їхні адреси дивіться тут. А коли їдете в один з цих населених пунктів, то вбивайте краще індекс або назву, район та сільську/селищну/міську раду. Так менша ймовірність, що навігатор прокладе маршрут не туди.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: