Підтримати
На Донеччині журналісти зробили відеотур по шахті у 360
Фото: Радіо Свобода

Журналісти Радіо Свободи разом із командою фотографів з New Cave Media показали важку роботу шахтарів під землею та взагалі весь процес видобутку вугілля. Вони зняли відеотур по одній з шахт Донеччини. Крім того, креативна команда шукала відповідь на питання, в чому мотивація роботи гірника. Про ідею та процес зйомки читайте далі у матеріалі.

 

Шахта 360° – очима гірника — це спецпроект від Радіо Свободи, відеотур по одній з шахт Донецької області. Все знімали оператори компанії New Cave Media відеокамерою 360°, яка дозволяє подивитись все навколо.

Зйомки проходили у шахті “Південнодонбаська №1”, яка знаходиться біля Вугледару, що на Донеччині.

На Донеччині журналісти зробили відеотур по шахті у 360

(Фото: Радіо Свобода)

 

Відеотур поділили на 3 частини: “Об’єкти на поверхні шахти”, “спуск у ліфті” та сам “процес видобутку вугілля”.

Щоб побувати у ролі гірника в режимі відео 360° натисніть тут.

На Донеччині журналісти зробили відеотур по шахті у 360

(Фото: Радіо Свобода, із спецпроекту “Шахта 360 – очима гірника”)

 

У кожному розділі є відео-фрагменти кожного кроку гірника у робочі будні.

Крім відеороликів, можна подивитись фотографії, які супроводжуються поясненнями про об’єкти.

В кінці журналісти підготували інтерв’ю гірником Віктором Трифоновим. Кілька років тому, чоловік підпалив себе у будівлі Міністерства енергетики. Цим він хотів привернути увагу влади до проблеми невиплачених заробітних плат гірникам.

На Донеччині журналісти зробили відеотур по шахті у 360

(Фото: Радіо Свобода. Скрін з відео про Віктора Трифонова)

 

Саме проблема важкої, але недооціненної праці гірників і стала однією з причин створення проекту, каже автор ідеї спецпроекту Владислав Яцків.  

“Мене надихнув фільм про чилійських шахтарів, називається він “33”. Коли два місяці вони були замуровані під землею, тому що відбувся обвал. Але і у нас умови, в яких працюють шахтарі і зарплатня, тобто мотивація їхня, також бажає бути кращою”, — каже Яцків.

Як розповів Владислав, від початку ідеї та до кінцевого результату команді знадобилось трохи більше року підготовки.

При цьому проблем з пошуком шахти майже не було. У Міністерстві енергетики на прохання журналістів швидко відповіли та надали для зйомки одну з шахт Донеччини.

“Шахту ми знайшли, нам відповіли у Міністерстві. І я трохи здивувався. Я боявся, що нам не підуть на зустріч, будуть шукати причини, щоб не давати можливості відкритої зйомки. А щось від камери у 360°, як розумієте, приховати майже нічого неможливо, тому що ви крутите головою і бачите все як є. Але досить швидко нам підібрали шахту, ще й на Донбасі”, — з посмішкою каже Владислав Яцків.

На Донеччині журналісти зробили відеотур по шахті у 360

(Фото: Радіо Свобода, із спецпроекту “Шахта 360 – очима гірника”)

 

Показати працю шахтарів Яцків вирішив у об’ємному відео, щоб можна було уявити себе всередині.  Для цього знадобились сучасні спеціальні камери, а також квадрокоптер. Адже щоб намалювати поверхню, було необхідно побачити всю територію шахти з висоти пташиного польоту.

“Ми все це об’єднали, зробили у зручному для користувачів форматі, на сайті з версткою та дизайном ексклюзивно під цей проект. Всі схеми були дизайнерські намальовані, заради цього колеги знімали дроном. Для того, щоб зрозуміти як деякі об’єкти розміщуються. Я маю на увазі саме поверхню”, — зазначив автор проекту.

На Донеччині журналісти зробили відеотур по шахті у 360

(Фото: Радіо Свобода, із спецпроекту “Шахта 360 – очима гірника”)

 

Однією з головних задач авторів було розібратись у питанні: “Яка мотивація працювати гірником?”.

“Хотілось розуміти мотивацію шахтарів, які йдуть працювати. Чесно скажу, проект вийшов крутий. Він сподобався нам, його вже показували шахтарям. Але відповідь на це запитання щодо мотивації я не отримав так, щоб на 100% розуміти. Але так, ми розуміємо, що це робота сімейна. Це з покоління у покоління проходило. І люди дійсно любили свою роботу і досі люблять”, — зауважив Владислав Яцків.

Нагадаємо, 25 квітня на шахті “Схід-Карбон”, яка знаходиться на непідконтрольній Уряду території вибухнув метан. Тоді у виробці перебували 20 гірників. Внаслідок вибуху загинули 17 шахтарів.

Українські правозахисники оголосили збір грошей для родин загиблих на окупованій Луганщині гірників.

Читайте також:


Завантажити ще...