Підтримати
інтерв’ю з співаком-початківцем Данилом Однораленком

Цього тижня героєм інтерв’ю Вільного радіо став співак і студент музичного коледжу Данило Однораленко. Йому всього 18 років, 14 з яких він займається музикою, і вже може поділитися досвідом виступу на одній з найбільших сцен країни.

Діана Шароді: Данило, почнемо більше з біографічних відомостей. Ти з Костянтинівки, так?

Данило Однораленко: Так.

Діана Шароді: Що робиш в Бахмуті?

Данило Однораленко: Я давно вже приїхав в Бахмут вчитися, десь три роки тому. Я вчуся в Бахмутському коледжі мистецтв на спеціальності естрадний вокал.

Діана Шароді: Чому саме в Бахмуті вирішив вчитися?

Данило Однораленко: По-перше, я не збирався сюди спочатку вступати, хотів вступити до Одеси на академічний вокал. Але і сам, і мої батьки вирішили, що в 15 років мені буде рано вступати до великого міста, і дуже сильно сподобався Бахмут. У плані того, що він поруч з Костянтинівкою, і він більш студентський. Його ще називають маленьким Донецьком. І тому вирішив сюди.

Діана Шароді: Коли ти поступав в коледж, ким себе бачив після випуску?

Данило Однораленко: Звісно, артистом. Якимось маленьким, на той момент.

Діана Шароді: Чи були якісь плани вже тоді?

Данило Однораленко: Завжди є плани одні і ті ж: випустити свій перший альбом, хоча б першу авторську пісню. І вступити у виш в столиці.

Діана Шароді: Чи змінилися плани і погляди на життя за ці два роки навчання?

Данило Однораленко: Ні, ніяким чином.

Діана Шароді: Як давно займаєшся вокалом?

Данило Однораленко: Близько 14-ти років.

Діана Шароді: Чому виникла така ідея, займатися музикою? Як знайшов в собі здатності до вокалу? Як почав?

Данило Однораленко: Випадково. По-перше, я в дитинстві співав, і вирішив з батьками спробувати вступити в музичну школу. Десь в 6 років мене відвели туди, я вступив і провчився там 8 років. Там на академічному вокалі, це класичний, а потім вступив сюди на естрадний.

Діана Шароді: Як на це вплинули батьки? Хто вони за освітою?

Данило Однораленко: Єдине, що я можу сказати – ніхто з моєї родини ніяк не пов’язаний з музикою. Тому вийшло якось випадково, але я дуже вдячний своїм батькам за такий вибір.

Діана Шароді: Розкажи про своє місто, Костянтинівку. Чим ти там займався до вступу в коледж? Як тоді розвивалася твоя музична кар’єра?

Данило Однораленко: Там я все одно займався вокалом, музикою, брав участь в якихось заходах. Але так як я трохи сором’язлива людина, то мало які приймав запрошення. Сама Костянтинівка – маленьке місто, як я вважаю, але якщо дуже сильно постаратися, то у нього велике майбутнє.

Діана Шароді: Які взагалі там є можливості для реалізації себе в якості вокаліста?

Данило Однораленко: На той момент, коли я був, вже можу сказати, молодий і гарячий, тоді ще не було можливостей. Ні в плані музики, ні взагалі в плані для молоді. А на даний момент можу сказати, що в Костянтинівці є така організація як “Друзі”, класні хлопці, роблять якісний контент для нашого міста, допомагають йому розвинутися.

Діана Шароді: Ти живеш там багато років, скажи, з моменту окупації багато хто виїхав?

Данило Однораленко: Так, дуже багато.

Діана Шароді: Наскільки ці події останніх років вплинули на творчу сторону міста?

Данило Однораленко: Я помітив, що така важка ситуація в області і в країні в цілому дуже згуртувала наших людей. Вони стали менш агресивними. Стали більш згуртованими, спокійними. Разом з цим з’явилися нові артисти, нові стилі, етно-жанри.

Діана Шароді: Як часто у тебе проходять репетиції? Як взагалі відбувається процес?

Данило Однораленко: Репетируємо ми кожен день. Тому що без цього ніяк. Якщо ми не будемо займатися щодня, ми будемо забувати. І м’язи будуть забувати, і ти сам свою програму забуваєш.

Діана Шароді: В якому форматі проходить навчання в музичному коледжі? Це теорія або практика? І як саме проходить практика?

Данило Однораленко: Приходжу я на урок, ми виспівуваємося з моїм педагогом. Близько 40-ка хвилин розспівування, якими користуються багато артистів. Потім ми починаємо розбирати свої твори, які нам дані на іспит. І співаємо ми найчастіше закордонні пісні, так як це добре розвиває голосовий апарат.

Діана Шароді: Що тебе надихає як творчу людину?

Данило Однораленко: Інші творчі люди. Це і артисти, і просто ті, хто приходять в твоє життя швидкоплинно. Це різні молоді музиканти, які розповідають тобі свої ідеї і мотивують тебе.

Діана Шароді: Ти стільки часу займаєшся музикою, бувало у тебе емоційне вигорання? Якщо так, то як з цим боровся?

Данило Однораленко: Так, було в ті роки, коли була мутація голосу. Я мало не втратив голос, і тоді не знав що мені робити. Що робити у цій ситуації? Тому думав, що перестану займатися музикою і піду в якусь іншу сферу.

Діана Шароді: Що порадиш творчим людям, які в певний період свого життя переживають ідейну кризу?

Данило Однораленко: По-перше, хочу порадити будь-якій творчій або НЕ творчій людині, яка обрала шлях музиканта, добре над цим подумати. Це важкий, і, в якійсь мірі, невдячний шлях. Так як спочатку ти дуже багато через що пройдеш, через страждання, душевні пориви.

Діана Шароді: Для наших слухачів зазначу, що наш сьогоднішній гість Данило Однораленко – учасник 9 сезону телепроекту Голос Країни. Даня, розкажи про свою участь в Голосі. Як взагалі прийняв рішення вийти на сцену і виступити перед мільйонами глядачів? Це були довгі роздуми або спонтанне рішення?

Данило Однораленко: Я не збирався в цьому році їхати на Голос країни, тому що пропустив літній кастинг. Думав, що поїду в наступному році, приготуюся гарненько. Я знімав кавери в Інстаграмі, відзначав Голос Країни, думав що вони подивляться хоча б, помітять. Може хтось із тренерів побачить. У підсумку, випадковим чином я зайшов в інстаграм, побачив повідомлення від дуету Nude Voices. Це з минулого сезону хлопці, і зараз вони офіційні менеджери проекту Голос Країни. Вони запрошують мене на кастинг, ну, і запитали чи хочу я. Я відповів що приїду обов’язково, хоч був в шоці. Я не очікував взагалі.

Діана Шароді: Які відчуття були, коли виходив на сцену?

Данило Однораленко: Дуже незрозумілі, так як я взагалі не знав що таке телезйомки, що таке виступати на такій сцені з професійним обладнанням перед професіоналами настільки високого рівня. Тому я дуже сильно хвилювався, пересохло в горлі. А ще я дуже сильно втомився, тому що не знав, що ми будемо проводити там просто весь день.

Діана Шароді: Що особисто тобі дав цей проект?

Данило Однораленко: Безмежний досвід як вокалісту і артисту. А ще, розуміння того, що ось ці щоденні тренування у музикантів проходять не дарма.

інтерв’ю з співаком-початківцем Данилом Однораленком

Діана Шароді: Чи плануєш ще десь брати участь?

Данило Однораленко: Так, я б дуже хотів поїхати на національний відбір Євробачення. Національний відбір, Євробачення саме і Голос Країни – це найбажаніші і важкі проекти для вокалістів, тому що, як говорив мій учитель і тренер, це дуже велика школа, через яку повинен пройти кожен артист. Через конкурси, через проекти. Євробачення є тим конкурсом, який виховує і молодих артистів, і дорослих і досвідчених.

Діана Шароді: Як ти ставишся до того, що Україна в цьому році не поїхала на Євробачення?

Данило Однораленко: Дуже погано, так як вважаю що це не серйозно і непрофесійно. Я вболівав за MARUV, і хотів би, щоб вона поїхала на Євробачення. Я подивився і був розчарований, тому що ми могли скласти дуже гарну конкуренцію.

Діана Шароді: На яку аудиторію ти орієнтуєшся в своїй вокальної діяльності?

Данило Однораленко: Більш на молодь, і швидше за все більшість – жіноча аудиторія. Пісні про любов, людину, щось, що йде з середини душі.

Діана Шароді: Давай поговоримо про сучасні виконавців і музику. Як ти думаєш, чи можна говорити, що в Україні є своя музична культура?

Данило Однораленко: Звичайно, і вона дуже сильна. З кожним роком наш шоу-бізнес і наша культура розвивається стрімким чином.

Діана Шароді: Які її представники, на твою думку, найяскравіші?

Данило Однораленко: Дуже крутий вокаліст Влад Каращук, Джамала, Тіна Кароль, Діма Монатік. Це люди, на яких можна рівнятися, і вони будуть розвивати нашу культуру ще дуже далеко.

Діана Шароді: Чи є для тебе серед зірок української естради своєрідні орієнтири?

Данило Однораленко: Так, це Влад Каращук, Джамала. Вони беруть щось нове здалеку і подають на український стиль. Хочу теж привносити щось нове.

Діана Шароді: Чи важливо тобі якою мовою ти виконуєш пісні? Чи є конкретні переваги?

Данило Однораленко: Не важливо, але набагато легше українською мовою. Розмовляю російською, пишу українською, це мені ближче.

Діана Шароді: Поділися своїми планами на найближчі три роки.

Данило Однораленко: Дуже сильно хочу вступити до Києва, випустити альбом і виступити з сольним концертом в Києві.

Перейдемо до другого блоку нашого інтерв’ю – бліц опитування.

Даня, для тебе підготували питання частково творчі, бажано відповідати коротко і чесно 🙂

Діана Шароді: Яка у тебе улюблена пісня?

Данило: Сем Сміт – Lay Me Down.

Діана Шароді: Яке твоє найбільше яскравий спогад з дитинства?

Данило: Як я забув слова на конкурсі, це було жахливо (посміхається, – ред.)

Діана Шароді: Як виходив із ситуації?

Данило: Ніяк, стояв і мовчав. Всі сміялися, а я мовчав. Я був ще молодий і не знав що відповісти тоді. Але я виправився. Тепер вчу слова заздалегідь.

Діана Шароді: Де мрієш жити?

Данило: Або у Львові, або в Дніпрі.

Діана Шароді: Якби виграв в лотерею мільйон гривень, на що б витратив?

Данило: Половину точно б віддав батькам. Здається, я завжди буду їм винен. Вони мене направили на потрібний шлях, допомагають мені, підтримують. Частину віддав би тим, хто їх потребує. Частину використовував би для себе: записав би альбом, може зробив би студію свою.

Діана Шароді: На які теми не любиш спілкуватися?

Данило: На тему політики не люблю. А так дуже люблю спілкуватися.


Завантажити ще...