Напередодні новорічних і різдвяних свят шахраї масово наживаються на довірливих людях. Аби ви не потрапили на гачок аферистів, ми підготували добірку найбільш популярних обманів, які використовують шахраї.
Найбільш популярним способом незаконно збагатитися у період свят є вдавана благодійність. Аферисти оголошують збір коштів на допомогу людям з інвалідністю або дітям-сиротам. При цьому надають тільки реквізити, жодних підтверджуючих документів. Люди, які бажають допомогти, все ж переказують гроші. Але до дітей чи інвалідів вони не доходять, зате гаманці шахраїв наповнюються достатньо.
Слід зазначити, що якщо ви бажаєте зробити добру справу, то слід довіряти тільки волонтерам офіційних установ та благодійних фондів, які надають підтверджуючі документи.
Крім того, напередодні новорічних свят інтернетом шириться розсилка спаму та вірусна реклама. Але далеко не завжди така реклама допоможе вам знайти потрібний товар, адже перехід за посиланнями може загрожувати серйозними фінансовими втратами. Найбільш вразливими є електронні та карткові рахунки, які пов’язані з вашими акаунтами в соціальних мережах.
Працює схема так: вам приходить лист від шахраїв, ви його відкриваєте, на комп’ютер автоматично завантажується шкідлива програма, яка здатна розпізнати паролі від банківських онлайн-сервісів. Шахраї, дізнаючись вашу приватну інформацію, знімають гроші з картки. В такий же спосіб можна зламати сторінку в соціальній мережі і почати розсилати повідомлення з проханням дати певну суму грошей в борг.
Нерідко, аби зробити сюрприз своїм дітям, додому запрошують Діда Мороза. Однак і тут можна натрапити на шахраїв. Частіше за все схема працює так: ви домоляєтесь про послугу та надаєте передплату, а у вказаний день до вас можуть взагалі не прийти. Так діють фірми одноденки.
Також шахраї в костюмах Діда Мороза і Снігуроньки можуть ходити по квартирах, і їх головна мета — потрапити в квартиру чи будинок. Поки “Дід Мороз” розважає господарів і відволікає увагу, “Снігуронька” може вийти в іншу кімнату, на кухню чи у ванну, а після того з будинку зникають цінні речі.
Загалом схем Новорічного обману населення шахраями – безліч. Аби вберегтися від неприємних “сюрпризів” напередодні свят Вільне радіо підготувало для вас кілька порад:
Такі прості речі допоможуть вам вберегти свої гроші та не зіпсувати свято.
Зазначимо, що подібні шахрайства трапляються ледь не щодня. Лише за останні два дні більше 70 тисяч гривень втратили троє бахмутян через афери з банківськими картками. Двоє потерпілих повідомили свої особисті дані невідомим, які нібито «допомагали» розблоковувати їх банківські картки. Ще один постраждалий хотів продати автомобільні диски і залишився без своїх заощаджень.
Нагадаємо, раніше Вільне радіо писало скільки коштуватиме новорічне застілля цього року.