Підтримати
Кабмін просить дати менше грошей в регіони. Скільки недоотримає Донеччина (перелік)
Фото з відкритих джерел

Урядовці запропонували змінити розподіл субвенцій місцевим бюджетам на проєкти соціально-економічного розвитку. Зекономити вирішили 1,7 мільярда. Десятки мільйонів можуть втратити й деякі міста Донеччини. Де саме не додадуть кошти та чим це загрожує, читайте в матеріалі.

 

Кабінет міністрів видав розпорядження, яким змінив обсяг субвенцій, тепер громади отримають 790 мільйонів гривень на проєкти, із запланованих 2,5 мільярдів. Це на 1,7 млрд менше.

В Асоціації міст України повідомили, що такі зміни наприкінці року можуть загрожувати проєктам, які майже реалізовані. Тобто місцеві влади не зможуть розрахуватись за роботи, які вже виконали: будівництво і ремонт шкіл і дитсадків, ремонт і благоустрій вулиць, влаштування водогонів, обладнання амбулаторій тощо.

Так, в Донецькій області зменшили обсяг фінансування таким містам:

  • В м. Мар’їнка, Красногорівка, Курахове — з 35,9 мільйона до 7,5 мільйонів гривень;
  • В смт Нікольське — з 6,9 мільйона забрали всі кошти;
  • У Волновахи — з 18 мільйонів забрали всі кошти;
  • У Часів-Яру — з 10,5 мільйонів гривень до 1,1 мільйона гривень;
  • В м. Святогірськ — з 3,5 мільйони гривень забрали всі кошти;
  • У міст Гірник і Українськ — замість 18,8 мільйона дадуть 2,5 мільйони гривень;
  • У Родинського — з майже 8,2 мільйона гривень забрали всі кошти;
  • В Залізного — з 5,4 мільйона гривень забрали всі кошти;
  • У Краматорська — з 2 мільйонів забрали всі кошти;
  • У Слов’янська — з 3 мільйонів забрали всі кошти;
  • У Покровська — фінансування зменшили з 4 мільйонів до 2 мільйонів гривень.

“У нас є комунальне підприємство ВРЖП. Ми планували придбати для них трактор, газель для ремонтного пункту, мінітрактор і відремонтувати ту техніку, яка є у ВРЖП. Це підіймач, який потрібен для ремонту дахів, освітлення. І асенізаторська машина теж дуже необхідна”, – розповів Вільному радіо секретар Часовоярської міської ради Сергій Чаус.

На кошти від держави планували також відремонтувати два дитсадочки. В одному з них хотіли встановити сучасне електричне опалення, а в іншому – замінити вікна і двері, а також полагодити каналізаційну систему.

Крім того, бюджетні гроші мали піти на ремонт однієї з будівель, яка наразі перебуває в аварійному стані.

“Там повинні буди відремонтувати фундамент і зробити стяжку, тому що будинок розповзається. У зв’язку з близькістю до кар’єру цей будинок почав тріщати”, – пояснює Сергій Чаус.

Він зазначив, що 1,1 млн грн, який отримає Часів Яр замість 10,5 млн, не вистачить на всі потреби міста.

“Ми зможемо їх витратити тільки на те, на що в нас уже уклали договори. На даний момент ми плануємо придбати техніку – це газель і трактор, які необхідні для міста. Через Prozorro ми провели закупівлю і вже підписали договір з фірмами. А все інше, виходить, що вилітає”, – додав секретар Часовоярської міської ради.

Зазначимо, зміни у фінансуванні мають підтримати депутати Верховної Ради України. Асоціація міст України звернулась до парламенту, з проханням не зменшувати фінансування і залишити розподіл таким, як він і був.

Нагадаємо, нещодавно Кабінет міністрів України зменшив фінансування деяких проектів Донецької області майже на 100 мільйонів гривень. Але в тому випадку були ризики, що кошти не встигнуть засвоїти.

Читайте також:


Завантажити ще...