Бахмутська міська рада затвердила нові положення про МАФи, білборди та інші тимчасові споруди, які встановили для підприємництва. Документом визначили ділянки в Бахмутській ОТГ, де можуть встановити ці споруди, а також впровадили плату за них.
Відповідний документ Бахмутська міська рада ухвалила на позачерговій сесії 21 квітня.
Зокрема ним визначили всі умови, за якими підприємці можуть встановлювати МАФи (малі архітектурні форми), білборди та інші невеликі споруди на території громади. Підприємці мають підписати договір з Бахмутською міською радою, в якому вказують всі деталі про бізнес: вид діяльності, назву підприємства, площу забудови, адресу та місце розташування.
Згідно з цим договором підприємці мають щомісяця сплачувати міськраді за розміщення на території Бахмутської ОТГ. Управління муніципального розвитку Бахмутської міськради вже визначили розрахунок, за яким мають сплачувати цю “оренду”.
При підрахунку оплати включають розмір площі споруди, 1% від заробітної плати на підприємстві (згідно з законом України, мінімальна зарплата станом на 4 травня становить 4723 гривні) та тариф по коефіцієнту, в залежності від того, де знаходиться МАФ. Бахмутську ОТГ поділили на 3 зони, в яких і відрізняється тариф:
Для прикладу, кав’ярня площею 16 м² на набережній, в якій працівники отримують мінімальну зарплату платитиме щомісяця міськраді за такою формулою:
За такою ж формулою рахується й для білбордів.
“Все залежить від площі споруди. Чим більше площа споруди, тим більше буде сума сплати. Це ж прямо пропорційна залежність”, — розповідає Вільному радіо очільниця Управління муніципального розвитку Бахмутської міської ради Наталя Отюніна.
Нові договори підприємці мають укладати з міською радою з 1 травня. В разі, якщо в когось не буде договору, споруду можуть прибрати. Проте таких підприємців не чіпатимуть під час карантину.
“Хто не укладе договір — буде знесений. МАФ, білборд. Але дочекаємось закінчення карантину”, — заявив під час голосування голова Бахмутської ОТГ Олексій Рева.
Наталя Отюніна також зазначає, що такі збори з підприємців впровадили вперше. Раніше підприємці платили податок лише в ДФС.
З таким рішенням погодилися не всі. Від голосування утримались 2 депутатів міськради: Вікторія Лещінер та Валерій Слєсарєв.
“Так, звісно, бюджет наповнювати потрібно. Але коли великі заводи, великі підприємства мають право не вносити плату за нерухомість, намагатись наповнити бюджет за рахунок малого бізнесу, я вважаю, що це не зовсім коректно. Принаймні зараз. Це можна робити, але тоді, коли все добре, коли економіка працює, люди на вулицях є. А так, я вважаю, це не зовсім правильне рішення”, — розповідає Вільному радіо депутат Бахмутської міської ради та підприємець Валерій Слєсарєв. Він тепер теж буде платити новий збір. Каже, перший платіж вже вніс.
Нагадаємо, у 2018 році в Бахмуті трапився скандал з МАФом, який побудували впритул до історичної будівлі Азово-Донського банку. Проте у виконкомі таке будівництво назвали законним.
Читайте також: