Жительці Світлодарська Людмилі Дейкун винесли вирок за колабораціонізм. Раніше жінка працювала у місцевій адміністрації, а після окупації міста пішла на співпрацю з росіянами й залишилася працювати у псевдоустанові під їхнім керівництвом. З того часу на посаді “керуючої справами Світлодарської адміністрації” Дейкун проводить “прийоми громадян”, бере участь у заходах, де мілітаризують молодь, та з’являється на фото з “очільником” міста Максимом Козловським.
Про те, що Людмилу Дейкун засудили за колабораційну діяльність в Україні, журналісти Вільного радіо дізналися з вироку Дружківського міського суду Донецької області, який винесли 13 травня 2024-го.
Як писало Вільне радіо, фігурантка була керуючою справами виконкому Світлодарської міської ради щонайменше з 2016 по 2020 рік. Коли замість міськради створили військову адміністрацію, жінку призначили завідувачкою сектору державної реєстрації актів цивільного стану у Світлодарській ВА.
Наприкінці травня 2022-го війська країни-агресорки захопили Світлодарськ та створили там окупаційну адміністрацію. Як з’ясували слідчі, Дейкун фактично одразу пішла на співпрацю з росіянами, адже “не погоджувалася з політикою чинної влади в Україні та підтримувала входження тимчасово окупованих територій до складу РФ”.
Жінку призначили на посаду “керуючої справами адміністрації Світлодарська”, яку вона обіймає донині. Востаннє у телеграм-каналі окупаційної адміністрації Світлодарська про Людмилу Дейкун згадували 23 лютого цього року. Того дня разом із “очільником” адміністрації Максимом Козловським фігурантка відвідала святкування Дня захисника Вітчизни в місцевому дитсадку. На фото з пропагандистського заходу видно, що дошкільнят одягнули у форму російських десантників та видали їм російські прапорці.
Наприкінці січня 2024-го Дейкун проводила черговий “прийом громадян”, куди, за даними окупантів, прийшли 12 місцевих. На світлинах з того дня можна побачити, що в кабінеті обвинуваченої в колабораціонізмі розвішений не один російський триколор, а на стінах висять два портрети — російського диктатора Володимира Путіна та заступника голови Ради безпеки РФ Дмитра Мєдвєдєва.
Низка публікацій у проросійських джерелах і стала частиною доказів провини Дейкун у колабораціонізмі. Також суд заслухав кількох свідків, які підтвердили роботу фігурантки на окупантів, зауваживши, що “свій вибір вона зробила свідомо і добровільно”.
Оскільки Людмила Дейкун мешкає і працює на тимчасово окупованій території та проігнорувала повістки до суду, її справу розглядали заочно. Дружківський міський суд визнав жінку винною у порушенні статті Кримінального кодексу України 111-1 “Колабораційна діяльність”. Їй присудили 10 років в’язниці та на 15 років заборонили обіймати посади у держструктурах.
Нагадаємо, нещодавно таке ж покарання присудили колезі Людмили Дейкун з окупаційної адміністрації Світлодарську Світлані Колесник. До захоплення міста жінка теж працювала у місцевій адміністрації, а з приходом росіян очолила “відділ ЖКГ” у псевдоустанові.