Через Телеграм-бот можна буде отримати інформацію щодо перебування військовослужбовців армії РФ у полоні. Також можна буде знайти зниклих безвісти та загиблих, чиї тіла й останки знайшли та ідентифікували в Україні.
Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
10 січня розпочав роботу новий державний проєкт “Хочу найти”. Його головна мета — спонукати Росію до збільшення кількості обмінів військовополоненими та тілами загиблих.
Єдиний центр пошуку солдатів РФ, що функціонує російською мовою, дозволить звичайним росіянам через телеграм-бот отримувати інформацію про своїх рідних, які зникли безвісти на території України.
“Влада Росії намагається приховує реальну кількість загиблих та полонених в армії РФ, багато своїх втрат вони записують в категорію зниклих безвісти”, — каже представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов.
За його словами, Україна, як правова держава, готова надавати офіційну інформацію про перебування військовослужбовців країни-агресорки в українському полоні та серед загиблих.
На сайті проєкту російською мовою вказано, що “за допомогою чат-бота можливо отримати інформацію щодо перебування військовослужбовців армії РФ у полоні, а також щодо зниклих безвісти та загиблих, чиї тіла й останки було знайдено та ідентифіковано в Україні”.
Росіяни зможуть зайти на сайт проєкту за допомогою vpn.
Розпочалася і співпраця проєкту “Хочу найти” з громадським рухом пошуку та повернення додому військових армії РФ “Наш выход”, який презентував для росіян першу в історії цієї країни “дорожню карту” для пошуку рідних, які зникли під час бойових дій.
“Російська влада не надає ніякої інформації: ні Україні про українських військовослужбовців, ні росіянам про їхніх зниклих безвісти. Організація намагається спонукати родичів російських військовополонених та загиблих до тиску на чиновників РФ щодо проведення обмінів військовополоненими та тілами загиблих військовослужбовців”, — каже співзасновниця громадського руху “Наш выход” Ірина Криніна.
Нагадаємо, 3 січня 2024 року Україна та Росія провели найбільший обмін полоненими за час повномасштабного вторгнення, повернувши загалом 248 українців, серед яких були як військовополонені, так і цивільні заручники.