За словами уповноваженої з прав людини, більшість людей, яких просять звільнити окупанти, вже вийшли з тюрем або не хочуть іти на обмін. А деяких взагалі немає у в’язницях.
Про це уповноважена Верховної ради України з прав людини Людмила Денісова розповіла в інтерв’ю виданню “Дом”.
“Коли я востаннє зустрічалася з т.з. “уповноваженою з прав людини ДНР” (це було 3 грудня 2020 року), практично на окупованій території, нам передали перелік на 100 людей, щоб уточнити, хто з них є, щоб потім проводити перемовини. Ми уточнили: 15 з них є в місцях неволі на території України, яка контролюється урядом”, — каже Людмила Денісова.
Інші 75 людей, за її словами, або вже звільнені, або не хочуть йти на обмін, або взагалі не сидять у тюрмах на підконтрольній території.
Денісова зазначає, що поки обмінів немає, бойовики суттєво нарощують “обмінний фонд”.
“Вже рік і три місяці діє режим тиші. В цей режим тиші, перемир’я, скажімо так, перелік громадян України, які потрапили у тюрми (на тимчасово непідконтрольній території, — ред.), збільшився на 70 людей. І їх вже 301. Кожен день ми бачимо, що когось взяли, когось випустили. Ми й не про всіх можемо знати. Ми знаємо про тих, у кого є зв’язок з родичами. Але в нас є ті, в яких немає зв’язку, ми передбачаємо, що вони там знаходяться”, — зазначає омбудсмен.
Наразі, за словами Денісової, з 301 встановленого полоненого 30 — це жінки, а ще 44 — військовослужбовці. Ще 258 людей значаться як “зниклі безвісти”.
При цьому російська сторона та бойовики продовжують ігнорувати перемовини щодо обміну, вигадуючи для цього різні причини, додає Денісова.
Нагадаємо, останній обмін полоненими відбувся 16 квітня 2020 року. Тоді додому повернулися 20 українців, яких незаконно утримували бойовики.
Читайте також: