Наступної весни в Часів Ярі обиратимуть нового мера. Як будуть проходити вибори та що думають про це містяни — дізнавались наші журналісти.
Часів Яр залишився без мера цього серпня. Колишній очільник міста Дмитро Верзілов склав з себе повноваження, не пропрацювавши й року.
“На жаль, я не отримав жодної підтримки ані від народних депутатів, ані від керівництва ”ОПЗЖ” у створенні робочих місць, хоча мені це обіцяли. Не побачив жодної підтримки згори для вирішення проблем міста. Це говорить про те, що лідери нашої партії, напевне, (мають, — ред.) подвійні стандарти у роботі”, — так пояснив Верзілов свою відставку.
Вибори нового міського голови тут призначили на 27 березня 2022 року. Поки що ж його обов’язки виконує секретар Часовоярської міської ради Сергій Чаус.
Наразі список нових кандидатів невідомий, але депутат міськради Руслан Макарович переконаний: попри те, що тут ще до кінця не опрацювали виборчий процес в наступному році, боротьба за посаду точитиметься жорсткіша, ніж на попередніх виборах. Як і торік, коли переміг Верзілов, переможцем може вийти людина, яку в місті навіть не знають.
“Була велика кількість кандидатів, і є певні вподобання у кожного виборця. І тому голоси розподілились. У висновку мали те, що виграла вибори людина, яка була не місцева. Просто приїхала та виграла, бо давала обіцянки, які люди хотіли почути”, — пояснює Руслан Макарович.
Депутат додає: велику роль зіграє і те, скільки грошей та ресурсів будуть готові вкласти у піар-кампанію політичні сили, від яких висуватимуться кандидати. Зокрема ОПЗЖ, від якої і йшов колишній очільник міста Дмитро Верзілов. Тоді для перемоги йому знадобилося менш ніж півтори тисячі голосів. Це менше 15% зареєстрованих у громаді виборців. Просто більшість із них взагалі не пішли голосувати.
Координаторка моніторингової громадянської мережі “Опора” Наталія Боровська вважає: політичні сили будуть намагатися максимально вплинути на перебіг виборчого процесу, і для цього не цуратимуться жодних методів:
“Будуть, звичайно вони будуть (порушення, — ред.). Тому що є можливість просунути когось свого на певну позицію. Якщо ми будемо говорити про тенденцію загалом на виборах, то ми фіксуємо дочасну агітацію: коли кандидати ще не є офіційно зареєстрованими, вони ще не здобули цього статусу, проте вони вже ведуть агітаційну діяльність. Може бути агітація без вихідних даних. Ну, тобто, є певний перелік порушень, які є типовими для виборів в Україні”, — каже Наталія Боровська.
Зазначимо, в Часів Ярі офіційно живуть менш ніж 13 тисяч людей. Це на третину менше ніж 30 років тому. Наразі ж мешканці кажуть: місто вмирає. А на вибори більшість не покладають надії. Ось якими думками поділилися з нашими журналістами пересічні містяни:
“Чесно, не знаю навіть. Вже нічого не зміниться в нашому місті. Ну а що робити? Кожен приходить, глину копає. Самі знаєте, у нас у місті хороша глина. Її використовують усюди, вивозять за кордон. А люди як сиділи голодні й босі, так такими й залишаються. А на вибори піду”, — говорить часовоярець Сергій.
“Знаєте, скільки вже могло б бути змін? А толку… Один, другий, третій. Ну а Чаус (Сергій Чаус, секретар Часовоярської міськради, — ред.) на підміні працює. З позитивного лише те, що підмітають тут у центрі, і все. А місто помирає”, — стверджує літній містянин.
“Я не задоволена ніким, абсолютно. Хто там не побуде, кишені тільки наб’є собі, потім виганяють. Ні, на вибори не піду”, — додає його жінка.
“Подивимось, кожен же сподівається на зміни. Сергій Валерійович (Чаус, — ред.) працює, покращує місто”, — каже Ольга.
“Ні, ні на що не вплине (голосування, — ред.), це мафія”, — переконаний ще один містянин.
Нагадаємо, 31 жовтня мають відбутися дострокові вибори міського голови Добропілля. Колишній очільник міста Андрій Аксьонов навесні став депутатом Верховної Ради та склав повноваження міського голови.
Читайте також: