Підтримати
Зображення до посту Хвилина мовчання: вшануймо відомого історика та археолога Юрія Коваленка, який загинув у боях за Бахмут
Фото: Юрій Коваленко/Facebook

Щодня о 9-й ранку українці вшановують пам’ять усіх, хто загинув у загарбницькій війні Росії проти України. 27 березня згадаймо 56-річного науковця та військового з Сумщини Юрія Коваленка, який обороняв Бахмут. Захисник загинув у бою з російськими загарбниками. 

Про загибель захисника повідомляють Національний заповідник “Глухів” та Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Юрій Коваленко був родом із Глухова Сумської області. Чоловік навчався в Київському національному університеті ім. Шевченка за фахом історика. Понад 30 років займався археологією, історією, вивчав поховання Другої світової, був військовим археологом і волонтером. 

Хвилина мовчання: вшануймо відомого історика та археолога Юрія Коваленка, який загинув у боях за Бахмут 1
Фото: Юрій Коваленко/Facebook

 

Людина-легенда для Глухова, Сумщини та України… Юрій Коваленко брав участь у численних археологічних експедиціях, зокрема досліджував руїни Батурина, який у 1708 році знищили московські загарбники за наказом Петра І. Саме Юрію належить відкриття місця розташування головного храму гетьманської столиці – собору Живоначальної Трійці у північній частині колишньої фортеці”, — зазначили на сторінці університету.

До повномасштабної війни науковець працював завідувачем Національного заповідника “Глухів” — був автором понад 70 наукових статей.

Хвилина мовчання: вшануймо відомого історика та археолога Юрія Коваленка, який загинув у боях за Бахмут 2
Фото: Національний заповідник “Глухів”/Facebook

 

Ти пішов від нашої колективної родини у вічність, залишивши у спадок те найдорожче, що збирав протягом життя – історію свого народу, чию душу розумів набагато глибше за нас. Людина. Історик. Воїн. Українець. Зі щирим і добрим серцем, чистою і світлою душею, відкритою усмішкою. Розумний, талановитий, гідний…” – згадують загиблого на сторінці заповідника.

З 2014 року Юрій Коваленко доєднався до гуманітарної місії “Чорний тюльпан” — шукав тіла загиблих українських воїнів. Всього він вивіз понад 150 полеглих військових. 

2021 року чоловік захистив дисертацію та став кандидатом історичних наук. На той час він уже захищав Україну в лавах ЗСУ, контракт підписав у грудні 2020 року. 

Хвилина мовчання: вшануймо відомого історика та археолога Юрія Коваленка, який загинув у боях за Бахмут 3
Фото: Національний заповідник “Глухів”/Facebook

 

Того року захисник брав участь у боях за Авдіївку, був нагороджений відзнаками Генштабу та командувача Об’єднаних сил.

На початку повномасштабного вторгнення Юрій захищав Чернігівську область. Його бригада тоді була на ротації та вступила в перші бої з російськими загарбниками. Пізніше захисник обороняв Донеччину. 

У Бахмуті загинув великий патріот і подвижник, історик, археолог, краєзнавець. У лютому-березні минулого року захищав Чернігівщину, щоб росіяни не пройшли далі, на Київ, потім воював у найбільш гарячих точках. Люблячий батько і чоловік. Вірний і надійний друг. Наш друг, друг нашої родини”, — написала на своїй сторінці письменниця і волонтерка Тамара Горіха Зерня.

Юрій Коваленко загинув за тиждень до свого 57-річчя. Життя відомого науковця обірвалося в бою за місто Бахмут. 

Світла пам’ять захиснику. 

 


Завантажити ще...