Зображення до посту Хвилина мовчання. Згадаємо льотчика В’ячеслава Єрка, який загинув у повітряному бою з окупантами, боронячи Київ
фото:Facebook/Генштаб ЗСУ

Щодня о 9 ранку українці вшановують пам’ять усіх, чиє життя забрала російсько-українська війна. Сьогодні згадаємо військового льотчика В’ячеслава Єрка, який загинув у повітряному бою з окупантами в перший день повномасштабного вторгнення.

В’ячеслав Єрко родом з Києва. Закінчив Авіаційний ліцей Національного авіаційного університету, Харківський університет Повітряних Сил та Інститут авіації та протиповітряної оборони Національного університету оборони України імені І. Черняховського.

Служив у 40-й бригаді тактичної авіації  у Василькові, був командиром авіаційної ескадрильї.

Історію В’ячеслава  розповіли у Генштабі ЗСУ.

В’ячеслав захищав рідний Київ, 24 лютого урятував від знищення сім бойових літаків. П’ять із них вступили в повітряний бій проти 12 літаків та восьми гелікоптерів РФ, які намагались атакувати столицю.

Під час повітряного бою досвідчений льотчик В’ячеслав Єрко підбив літак Су-25 та два гелікоптери Мі-24 і знищив Су-35 окупантів.

В’ячеслав загинув у цьому бою. Він катапультувався з пошкодженого літака, але росіяни пошкодили його парашут, а запасний не розкрився. 

Літак В’ячеслава Єрка уразила ракета. Він встиг катапультуватися, але російські льотчики, порушивши всі правила ведення збройної боротьби, розстріляли його в повітрі”, — написали у Генштабі.

В’ячеслава посмертно нагородили Орденом Богдана Хмельницького 3-го ступеня та Золотою Зіркою Героя України.

Герою присвячена сторінка в енциклопедії сучасної України. На честь В’ячеслава у червні 2022 перейменували школу, в якій він навчався, у вересні — назвали вулицю у Василькові. 

Поховали В’ячеслава Єрка у Василькові. Йому було 36 років. У чоловіка залишились дружина і дві доньки.

Світла пам’ять.


Завантажити ще...