Щодня о 9-й ранку ми вшановуємо хвилиною мовчання всіх, чиє життя забрала російсько-українська війна. Євген Колчужний добровольцем долучився до лав ЗСУ та встиг побувати на різних напрямках, але останнім стала Донеччина. Під час боїв за Старомайорське боєць загинув в укритті від прямого удару авіабомби. Його тіло 4 місяці не могли викопати. Євген був єдиною дитиною у родині та не залишив нащадків.
Про життя Євгена Вільному радіо розповіла його наречена Аміна.
Євген Колчужний народився 14 березня 2001 року у Дніпрі. По закінченню школи юнак вступив до Індустріального коледжу за професією “еколог”. Продовжив навчання у Металургійному університеті за цією ж професією, але заочно, щоб почати заробляти свої перші гроші.
“Він підпрацьовував охоронцем в одному магазині, але неофіційно, бо навчався ж заочно. По закінченню вишу планував працювати за фахом. Він якраз тільки нещодавно захистив диплом, закінчив виш та через пару місяців сталась трагедія”, — говорить Аміна.
Навчання та роботу Євген поєднував зі спортом. З самого дитинства він після школи йшов на тренування, бо мріяв стати відомим футболістом.
“Він жив футболом та щодня тренувався. Кожного дня виходив на майданчик у коледжі. Вони з командою постійно вигравали перші місця (на любительских зустрічах, — ред.) Вже після смерті хлопці зробили футболки з Женею та присвятили йому останню гру у футбол”, — говорить наречена.
А ще дніпрянин полюбляв тварин.
“Він дуже любив тварин, завжди міг піти в магазин, купити корму та насипати безхатнім тваринам. Особливо він любив свою собаку йоршинського тар’єра Тедічку”, — додає Аміна.
З 14 березня 2022 року чоловік намагався долучитись до лав ЗСУ.
“14-го березня у нього був день народження, а 15-го та 16-го він вже оббивав усі пороги військкомату. Був добровольцем, але спочатку його не хотіли брати. Через 3 дні все ж подзвонили та призвали на службу. З 16 березня 2022 року був у війську”, — каже співрозмовниця.
Чоловік став служити у 128 бригаді ТрО на посаді оператора 2-го протитанкового відділення, протитанкового взводу роти вогневої підтримки військової частини А7405.
За понад рік служби захисник побував у Жданівці на Дніпропетровському напрямку, Гуляйполі й Успенівці на Запорізькому напрямку та Макарівці, Великій Новосілці та Старомайорському на Донеччині.
“Він приїжджав у відпустки. Одного разу ми навіть поїхали за кордон. В останній раз ми бачилися 30 травня [2023 року]. Наступного дня я виїхала за кордон, а він на службу. Більше я його живим не бачила”, — сумує наречена.
Євген з Аміною так і не встигли розписатись. Боєць не ділився з близькими подробицями служби, щоб вберегти їх від зайвих хвилювань. Але відомо, що він займався евакуацією.
“Вони виїжджали (Євген з побратимами, — ред.) та допомагали вибратися побратимам — “двохсоті” та “трьохсоті”. Всім допомагали вибратися та евакуюватись. Це були додаткові завдання, бо людей не вистачало”, — каже Аміна.
Під час боїв за Старомайорське на Вуглегірському напрямку військовий й загинув. Йому було 22 роки.
“Вони тоді пішли на чергування на 4 доби. Командир мені казав, що у ніч з 8 на 9 серпня [2023 року] він з побратимами був в укритті (це був не прям бліндаж). Десь об 11 ранку у це укриття було пряме влучання російського “КАБу” (керованої авіаційної бомби, — ред.). Їх там було шестеро і всі загинули разом”, — переказує наречена.
Щоб витягти тіла бійців ЗСУ знадобився не один місяць.
“Одного витягли практично за пару днів, тому що він був на поверхні. А ще п’ятеро хлопців чотири місяці були внизу. У землі. Ми ледве-ледве добились, щоб дістали когось. Однак поховати ми змогли тільки Женю… інші у морзі, бо їх не можуть опізнати”, — говорить Аміна.
Попри тривалий час у землі — вціліли татуювання чоловіка за якими близькі й опізнали Євгена.
“Я в житті не бачила наскільки доброї та життєрадісної людини. Ніколи не залишав друзів у скруті. Йому подзвониш о 3-й годині ночі з проблемами, так він виїжджав через дві хвилини. Він постійно посміхався, навіть у часи, коли йому було дуже тяжко на душі. Під час важких завдань на нулі він постійно підіймав бойовий дух побратимів. Кажучи: “Я щасливчик, чого ви переживаєте за мене, наді мною є “купол”, все буде добре”, — ділиться про нареченого Аміна.
Поховали добровольця у Дніпрі на Краснопольському кладовищі. Євген Колчужний був єдиною дитиною у сім’ї та не встиг залишити нащадків. У нього залишилась наречена та мати з батьком.
Світла пам’ять.