Підтримати
11 тиждень епідсезону у Донецькій області: скільки людей захворіли на ГРВІ
Медицина. Ілюстративне фото: Вільне радіо

За останній тиждень у Донецькій області зареєстрували понад 1,5 тисячі випадків захворюваності на ГРВІ — це менше, ніж медики фіксували раніше. На одинадцятий тиждень епідсезону ситуація у регіоні залишається в нормі. 

Про це в коментарі журналістам Вільного радіо розповіла завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних хвороб Наталія Сметаніна. 

Так, за тиждень з 10 по 16 березня у Донецькій області зафіксували усього 1 599 нових випадків захворювань на ГРВІ. Це менше, ніж фахівці фіксували раніше (було більш як 1,8 тисячі випадків). 

Медики продовжують характеризувати ситуацію як “благополучну” — епідемічний сезон йде на спад. Тим часом показник епідпорогу вже нижчий на 68%. Поширення хвороб фіксували майже у всіх громадах Донеччини, однак перевищення показників не було, каже Сметаніна. 

Водночас у Новодонецькій громаді, де минулого тижня фіксували перевищення показників, ситуація також нормалізувалася. Місцева влада дотрималася рекомендацій щодо профілактичних заходів.

Як зауважила Наталія, переважно на гострі респіраторні вірусні інфекції продовжують хворіти дорослі — вікова група від 18 до 64 років. Тоді ж як дітей менше — 531 випадок. 

Водночас захворюваність на COVID-19 в області залишається низькою — протягом тижня зареєстрували лише трьох пацієнтів у віковій групі від 30 до 64 років. Летальних випадків не фіксували. 

Завідувачка відділу епіднагляду нагадала про базові рекомендації, яких слід дотримуватися, аби уникнути розповсюдження інфекцій:

  • уникати місць скупчення людей;
  • ретельно мити руки після прогулянок;
  • якщо захворіли — залишатися вдома, аби не наражати на небезпеку навколишніх;
  • дотримуватися “етикету кашлю” — використовувати маску, закривати ніс та рот хустинкою або ж згином ліктя. 

“Найбільш ефективним способом захисту є вакцинація, однак вона є рекомендованою, тож доведеться купувати власним коштом. Не певна, що населення, яке залишилося на території Донеччини наразі дуже забезпечене коштами. Крім того, така вакцина є комерційна, тож у нас немає інформації, чи її досі постачають в аптеки”, — сказала Сметаніна. 

Водночас лікарка рекомендує зробити імунізацію від COVID-19 — вакцину постачають централізовано до первинних медзакладів. Наразі такі пункти щеплення у регіоні є у Дружківці, Добропіллі та Краматорську. 

Нагадаємо, фахівці Покровської КЛІЛ у співпраці з владою Кривого Рогу облаштували два відділення в евакуації — хірургічне та екстреної медичної допомоги. Нині релокований через безпекову ситуацію медзаклад працює повноцінно, а його можливості планують розширювати.


Завантажити ще...