Не менш як 135 жертв — таку цифру станом на квітень 2025-го називають в СБУ через російську атаку на залізний вокзал у Краматорську. 8 квітня 2022 року окупанти випустили по ньому балістичну ракету “Точка-У” з касетним боєприпасом. За рік правоохоронці знову уточнили дані: загиблих стало більше, а поранених — менше.
Про це журналісти Вільного Радіо дізналися з відповіді на запит до СБУ.
Так, 8 квітня 2022-го, близько 10:28 ранку, балістична ракета “Точка-У” з касетними боєприпасами вибухнула над залізничним вокзалом Краматорська. У 2023 році Служба безпеки України казала, що через цю атаку загинули 63 людини, серед яких було 9 дітей. Ще 150 громадян, серед яких 34 неповнолітніх, дістали поранень.
Однак у 2024-му правоохоронці уточнили ці дані та дійшли висновку, що у справі про російську атаку на залізний вокзал постраждали менше людей — загиблими внаслідок атаки вважали 53 людини, серед яких 9 дітей. Ще 135 місцевих та приїжджих зазнали травм, зокрема 34 неповнолітніх
Станом на квітень 2025 року загальна кількість поранених не змінилася, однак в СБУ з’ясували, що серед них було на дві дитини менше. Водночас удар загарбників призвів до загибелі 54 громадян.
Раніше у Службі пояснювали, що кількість жертв може змінюватися через неточності підрахунків у лікарнях. Наприклад, у медзаклади привозили постраждалих від інших обстрілів, а рахували потім як людей з краматорського вокзалу. Те саме стосується й загиблих — тіла звозять в одні морги з різних обстрілів.
Крім того, були складнощі з пошуком людей, чиє майно пошкодила атака загарбників по вокзалу. Нині у межах досудового розслідування тривають експертні дослідження. Як уточнила Вільному Радіо представниця СБУ у Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа, справу передали до головного слідчого управління.
Правоохоронці закликають: якщо ви, ваші близькі або ваше майно постраждали під час обстрілу вокзалу в Краматорську, повідомте про це слідчим СБУ:
Вони продовжують розслідувати масове вбивство людей за 1-ю та 2-ю частинами 438 статті Кримінального кодексу України. Журналісти Вільного радіо аналізували все, що відомо про обстріл краматорського вокзалу з відкритих джерел.
Також до третіх роковин трагедії своїми спогадами про той день волонтери Богдан Зуяков та Руслан Степанов поділилися з нашими журналістами.