Підтримати
Зображення до посту “Кіно формує спогади, спогади формують історію”: “20 днів у Маріуполі” отримав премію “Оскар”
Мстислав Чернов (в центрі) разом з командою під час промови. Фото: REUTERS/Mike Blake

Українська стрічка здобула перемогу вперше за майже 100-літню історію існування премії американських кіноакадеміків.

 

Про перемогу “20 днів у Маріуполі” йдеться на офіційному сайті премії “Оскар”.

Стрічка про початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну через погляд жителів блокадного Маріуполя здобула премію “Оскар” в категорії “Найкращий документальний фільм”. Це перший український фільм, який отримав премію американських кіноакадеміків.

“Напевно, я буду першим режисером на цій сцені, який не хотів би робити свій фільм. Я хотів би обміняти це (перемогу, — ред.) на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окупувала наші міста, ніколи не вбивали десятки тисяч моїх співгромадян в Україні. 

Я віддав би це (перемогу, — ред.) щоб вони (представники країни-агресорки, — ред.) звільнили всіх заручників, солдатів, які захищали нашу землю, та цивільних, які в їхніх тюрмах.

Але я не можу змінити історію, не можу змінити минуле. Ми всі разом, ви і я, ми зараз серед найталановитіших людей світу. Ми можемо зробити так, щоб правда перемогла. І щоб загиблі люди Маріуполя та ті, хто віддали своє життя, щоби їх ніхто ніколи не забув. Тому що кіно формує спогади, спогади формують історію”, — сказав режисер фільму “20 днів у Маріуполі” Мстислав Чернов під час своєї промови.

Під час промови Мстислава Чернова з ним на сцені були фотокореспондент Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко, які брали участь у створенні “20 днів у Маріуполі” перебуваючи безпосередньо в блокадному місті. 

У номінації “Найкращий документальний фільм” українська стрічка обійшла чотирьох претендентів на перемогу: картини “Вбити тигра”, “Вічна пам’ять”, “Чотири доньки” та “Бобі Вайн: Народний президент”.

Нагадаємо, “20 днів у Маріуполі” отримав премію британських кіноакадеміків BAFTA в ніч з 18 на 19 лютого. Цю нагороду називають “британським Оскаром”.


Завантажити ще...