Підтримати
художній фільм Силікон
кадр з х/ф "Силікон"

Фільм бахмутської мисткині Олени Клочко покажуть у Києві у вівторок 18 лютого під час арт-фестивалю “ТочкаG”. Про фільм та фест  — докладніше в матеріалі.

 

Художній фільм “Силікон”, який зняла режисерка з Бахмута Олена Клочко, покажуть о 19:00 18 лютого у київському арт-просторі VeSpace (вул. Хмельницького, 16-22). Вхід вільний, але діє вікове обмеження 16+. 

Арт-фестиваль “ТочкаG” триває в столиці з 14 лютого одночасно на кількох майданчиках. Організатори фесту  — мистецька агенція art soul та Chameleon Art Space.

“Це не завершений фільм  — не зроблений майстеринг, світлокорекція, бо немає грошей. А на такому заході, як виставка, я його показую в рамках медіа-арту  — не як готову прем’єру, а як кулуарний показ для своїх — для митців та можливо якихось дилерів (можливо хтось знайдеться, щоб його завершити)”, — розповіла Вільному радіо Олена Клочко. 

Фільм знятий за сценарієм шведського психоаналітика.  

Сюжет фільму: 17-річна Віка втікає з дому від матері-алкоголічки й потрапляє у світ нічного шоу-бізнесу і гламуру. Незграбна та зухвала на початку, Віка вирішує змінити себе. Зробивши собі силіконові груди, вона починає перемагати на конкурсах краси, потрапляє на обкладинки глянцевих журналів та отримує постійний заробіток. Але замість розвитку та самореалізації, цей шлях веде її до спустошення і втрати особистості. Одного разу вона знайде в собі сили порвати зі світом, в який вона так прагнула потрапити. Дівчина відправляється у виправну колонію, де її хлопець Алекс відбуває покарання за торгівлю наркотиками. Колонія виявиться дивним магічним місцем, розташованим на острові  — напівмонастирем, напівполігоном для експериментів божевільного психолога. У цьому незвичайному світі, в оточенні його мешканців, головній героїні доводиться вступити на шлях захопленого самоаналізу, а її втомленій душі — пережити таїнство переродження.

Зазначимо, режисерка почала знімати фільм “Силікон” у 2012 році, а завершила у 2015-му. За жанром це артхаусна молодіжна мелодрама з елементами криміналу. Бюджет 94-хвилинної стрічки склав 400 тисяч доларів. Фільм став спільним проєктом акторів та фільммейкерів зі Швеції, РФ та України. 

Сама Клочко так розповідає про фільм: 

“Світогляд сучасної молоді часто формується під впливом агресивних стереотипів, які нав’язує нам телебачення та глянцеві журнали. Дівчина має бути кицею-блондинкою з великим бюстом, а чоловік  — перш за все багатим. Тобто — товаром та споживачем. Але перш за все це фільм про кохання. Центральна сюжетна лінія — це історія взаємин головної героїні з коханим”.  

Цікаві факти про фільм від режисерки:

  • В епізодах у фільмі знялася російська фотомодель, співачка та порноакторка Катя Самбука, яка навіть під час фільмування зробила кілька пластичних операцій, щоб удосконалити свою зовнішність. 
  • У фільмі —  багато психологічно важких моментів. В процесі знімання деяких акторів вводили в транс.
  • В сцені операції з імплантації грудей зняті реальні хірурги. Вони показали себе дисциплінованими та винахідливими акторами. 

 

Сценарист фільму  — Андре Будвінг, оператор: Ігор Качоровський

композитор: Андрій Бундин

В головних ролях: Кристина Морозова, Іван Мудров, Анвар Лібабов, Анжеліка Неволіна, Катя Самбука, Валентин Цзін, Альона Решетнікова, Стас Борецький, Олена Щапова, Стас Лопаткін.

Для довідки:
Олена Клочко  — сучасна українська мисткиня та режисерка. Брала участь в арт-проєктах “Весна на злітній смузі”, “Єва Браун”, “Naked Lunch” (“Тонкi матерii”), “Палеоліт”. В роки роботи у кіно (2003-2015) зняла кілька короткометражних і повнометражних фільмiв. Співпрацювала з такими режисерами, як Шарунас Бартас, Євген Юфіт, працювала на студiях Олександра Сокурова, Рашида Нугманова та ДебоширФiльм. З 2014 року повернулася до живопису. За цей період Клочко створила серію психологічних портретів-ню “Weightlessness” (“Невагомість”). У 2017  — 2018 роках працювала над арт-проектом “Beautiesandbeast”. Учасник українських та міжнародних арт-фестивалів 2019 року – “Фанаберія”, American art-incubator та проєктів “Притоки”, “Диффузіі” та інших.

Читайте також:


Завантажити ще...