Підконтрольна олігарху Ринату Ахметову кіпрська компанія отримала дозвіл Антимонопольного комітету України придбати пакет акцій Часівоярського вогнетривкого комбінату. Тепер цей офшор матиме понад 50% акцій комбінату, але впродовж 5 років має виконувати певні зобов’язання перед конкурентами.
Цю інформацію підтвердила Вільному радіо керівниця відділу з корпоративних комунікацій VESCO Ольга Костенко.
“Антимонопольний комітет розглядав нашу заяву майже 1,5 роки, їх рішення було для нас несподіванкою. Наразі дозвіл (на цю угоду, — ред.) отриманий, ведуться останні перемовини про укладення угоди. Дуже сподіваємося закрити угоду в цьому році, але як все складеться, сказати не можу”, — каже Ольга Костенко.
Компанія VESCO Limited (Кіпр) отримала дозвіл АМКУ на концентрацію у вигляді придбання акцій АТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат». Це призведе до перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства.
На питання чи варто очікувати якихось змін в управлінні комбінатом, речниця компанії-набувача заявила, що зможуть прокоментувати це пізніше.
“Ми ще не власники (контрольного пакету акцій, — ред.), тому вести розмову про якісь зміни буде некоректно. Як тільки угоду буде укладено, ми обов’язково вийдемо у публічне поле та відкрито поговоримо на цю тему”, — каже Ольга Костенко.
Чому АМКУ дозволив концентрацію?
Спеціалісти АМКУ проаналізували, як вплине концентрація на ринок алюмосилікатних формованих вогнетривів та вогнетривких глин, і заявили:
Тож, на думку експертів АМКУ, концентрація в таких умовах, могла б негативно вплинути на конкуренцію ринків вогнетривів. Але все ж дозволили покупцю придбати пакет акцій “ЧВК”, за умови виконання покупцем антимонопольних зобов’язань впродовж 5 років в інтересах своїх конкурентів та споживачів продукції.
“Ми погодились на всі умови, які нам рекомендував виконати Антимонопольний комітет, у нашої сторони вибору не було, ми готові їх виконувати”, — каже Ольга Костенко в коментарі “Вільному радіо”.
Антимонопольні зобов’язання VESCO в Часів Ярі
Зокрема “VESCO Limited” зобов’язалася впродовж наступних 5 років:
— продавати за ринковими цінами не менше половини річного обсягу продажів алюмосилікатних вогнетривів АТ «ЧВК» (якщо будуть такі заявки на купівлю від зацікавлених підприємств). Якщо ж такого попиту не буде понад півріччя, інформувати про це АМКУ;
— раз на рік інформувати АМКУ про обсяги реалізації АТ «ЧВК» алюмосилікатних вогнетривів всім покупцям протягом попереднього року;
— не обмежувати обсяги постачання вогнетривкої глини підприємствам для їх власного виробництва на території України (без економічно обґрунтованих на те причин). І після 5-ти років ще впродовж 2 років продавати за ринковими цінами іншим підприємствам не менше 20% вогнетривких глин АТ “ЧВК”, якщо будуть заявки від інших підприємств, але не буде альтернативних джерел видобутої української глини).
Нагадаємо, Владислав Лук’янов восени став депутатом Бахмутської міськради від “Опозиційної платформи — За життя”.
Читайте також: