Італійський клоун Марко Родарі приїхав у обстрілювані росіянами Костянтинівку, Бахмут та Часів Яр і показував дітям фокуси у підвалах. Він привіз і гуманітарну допомогу. Автобуси фокусника потрапили під обстріл.
“Марко сказав, що це був найкращий день у його житті. Діти спочатку були закриті, не хотіли спілкуватися, уходили, а потім подружилися, гралися години 1,5. Марко сказав, “Бахмут дуже схожий на Алеппо”. Він там був, коли росіяни з землею рівняли це сирійське місто”, — розповідає Вільному радіо Ольга Різниченко, керівниця ГО “Доброчинець”, яка їздила на схід з Марко Родарі.
Клоун Пімпа приїхав до Бахмута у бронежилеті та привіз із собою реквізит. Відвідав дітей у пунктах незламності та у одному з підвалів міста.
“Він зі своєї валізки діставав різні предмети — дзвіночок, який то дзвонить, то ні. Яєчко, яке не можна вийняти, але потім знаходиться дитина, найсумніша, яка раптом його дістає. Багато фокусів було з картами”, — каже Ольга.
Вона зазначає, звісно групі було страшно їхати, але результатом задоволені.
Спочатку фокусник приїхав до Часів Яра, там група, яка приїхала з ним, потрапила під обстріл.
“У сусідній дім прилетіла ракета С-300, була пожежа, наші буси засипало землею”, — каже Ольга.
Марко Родарі родич всесвітньо відомого казкаря Джанні Родарі. Він їздить по гарячих точках та розважає дітей.
“Він такий клоун, що не в цирку виступає, а їздить по гарячих точках. Він працює інтерактивно, залучаючи дітей, показує фокуси разом з ними. Заробляє гроші на виступах. Він бачить свою місію приїздити туди, де страждають діти. Це потім стає відомо в усьому світі, і це привертає додаткову увагу, щоб світ захистив українських дітей”, — каже жінка.
Вона питала у деяких глядачів у Бахмуті, чому вони залишають дітей під обстрілами.
“Один місцевий чоловік повідомив: діти сказали, що вони будуть вдома. А одна дитина сказала: “Вчора у мене був день народження, я дожив до 9 років”. Як на мене, діти були не зі “складних” родин. Вони розумні: Марко показував їм різні фокуси з мотузками, і вони швидко навчилися, дуже класно з ним спілкувалися”, — розповідає жінка.
І якщо у підвалах Бахмута залишилось мало дітей, то в Костянтинівці у одній з комунальних будівель їх зібрали мінімум кількадесят.
Клоун їздить по Україні з 5 січня, за цей час він трохи розрадив понад тисячу дітей.
“Ми були у Безруках, Дергачах, їздили по гуртожитках у Харкові, де з окупованих територій люди живуть. Були в Куп’янському районі та на Ізюмському напрямку, де сильно стріляють. Також поїдемо у Феськи Золочівського району, це кордон з Росією, буде 230 дітей. Були величезні зали по 300 дітей”, — перелічує жінка.
У зоні обстрілів на українському сході залишаються сотні дітей. Цими днями в Авдіївці зупинилося серце у дівчинки, яку не евакуювали. А загалом там залишаються 60 неповнолітніх. Про 15 дітей відомо в найгарячішому зараз Соледарі.
Читайте також: