Соціологічна група “Рейтинг” в період з 29 травня до 3 червня 2019 року проводила дослідження серед українців щодо їх політичних вподобань. Так, лідером електоральних симпатій є партія «Слуга народу». Прохідний бар’єр, за даними соціологів, долає також «Опозиційна платформа – За життя», «Європейська Солідарність», «Батьківщина» та «Голос». Ми зібрали всю інформацію, яка наразі є у відкритих джерелах про склад партій та їхні програми.
Найбільш рейтингова партія. За даними опитування соціологічної групи Рейтинг, політсилу чинного президента на виборах готові підтримати 48,2% респондентів. 9 червня партія “Слуга народу” провела з’їзд у ботанічному саду Києва, на якому представила першу десятку кандидатів у депутати. Політсила також представила кандидатів які нині увійшли в 100-ню їхнього списку та програму партії.
“Я вірю, що з людьми, які сьогодні тут, Україна розцвіте. Сьогодні ми назвемо 100 людей з нашого списку. Перше – це різні експерти, з якими ми пройшли великий шлях. Друге – обличчя нашої команди з регіонів. Третє – люди, які потрапили до списку через інтернет-відбір і мають чудові ідеї. Хтось з цих людей буде балотуватися по списках, хтось – по мажоритарних округах”, – сказав президент Володимир Зеленський.
У першу десятку списку партії “Слуга народу” увійшли:
Перелік тих, хто увійшов у сотню висуванців від Слуги Народу — тут.
За даними соціологів Рейтингу на 5.06, ця партія має 10,7% підтримки виборців. Перша десятка “Опозиційної платформи за життя”, яка назвала себе “командою миру”, виглядає так:
“Ми принесемо в країну мир, ми покращимо життя людей, ми відновимо стабільність, ми зробимо все, що вони хочуть бачити в країні, тому що ми знаємо як це робити, на відміну від багатьох”, — заявляв на з’їзді Юрій Бойко. Однак конкретних напрямків діяльності партії так і не озвучив.
Цю партію після ребрендингу готові підтримати 7,8% опитаних. З’їзд політичної сили під головуванням 5 президента Петра Порошенка провели у Києві 9 червня.
Тоді ж затвердили список кандидатів у народні депутати України по багатомандатному виборчому округу та програму.
Порошенко заявив, що лише ця команда здатна забезпечити рух держави до Європейського Союзу та НАТО, щоби “зазначена норма в Конституції залишилася дороговказом для української влади”.
У топ-10 списку партії “Європейська Солідарність” увійшли:
“Ми йдемо до Верховної Ради, щоби на досягнення членства в ЄС і НАТО мобілізувати всіх: і тих, хто за результатами виборів стане владою та сформує уряд, і тих, хто займе нішу парламентської опозиції. Ми як державницька політична сила об’єднаємо всіх і підтримаємо ті кроки, які будуть відповідати нашій стратегії щодо членства України в ЄС і НАТО”, – сказав Петро Порошенко.
З’їзд партії провели 8 червня. Там і представили перших представників.
Очолив список співак та екс-нардеп Святослав Вакарчук, другий номер – Юлія Клименко (екс-заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України), третій – Кіра Рудик (голова IT-компанії Ring Ukraine).
№4 у списку – Ярослав Железняк (радник прем’єр-міністра з парламентських відносин), №5 – Олександра Устінова (член правління “Центру протидії корупції”), №6 – Олег Макаров (депутат Київради, партнер юридичної фірми “Василь Кісіль і Партнери”), №7 – Ярослав Юрчишин (виконавчий директор Transparency International Ukraine), №8- журналіст Сергій Рахманін, №9 – Соломія Бобровська (екс-в.о. голови Одеської ОДА), №10 – Ольга Стефанишина.
Як зазначив лідер партії, його промова на з’їзді — преамбула до політичної програми партії.
“Як звучить Україна? Сильно, часом – на весь світ. Радісно, коли українці піднімаються на вершини та п’єдестали. Гордо, коли наші інновації вражають світ. Злагоджено, коли піднімаємося на протистояння з ворогом зовнішнім чи внутрішнім. Щемливо, коли пісня –про нашу історію, наших людей. Болісно, коли гучніше за інші ноти звучить війна. Та все виразніше українці чують дисгармонію. І не вірять. Не вірять владі, яка раз-у-раз зраджує”, — пояснив мотивацію партії йти на вибори Вакарчук.
З’їзд цієї політичної сили відбувся в понеділок, 10 червня. Тут поки представили до загалу першу п’ятірку. До неї увійшли:
Зазначимо, дані соціологічної групи “Рейтинг” отримані від опитування 2000 тисяч повнолітніх українців. Похибка становить не більше 2,2%.
Нагадаємо, Володимир Зеленський підписав Указ про розпуск Верховної Ради.
За графіком ЦВК, вони мають відбутися 21 липня 2019 року. Якщо Донецька обласна військово-цивільна адміністрація підтвердить, що голосувати в окремих містах Донецькій області безпечно, то вибори відбудуться.
Президентські вибори на підконтрольній Україні території були. Голосували українці не лише на звичайних дільницях, а і в наметах біля передових позицій, і у військових частинах, і в госпіталях, в лікарнях та у СІЗО.
Також, журналісти Вільного радіо залишались на підрахунок. В першому турі на одній з дільниць члени комісії 5 разів намагались порушити законодавство під час підбивання підсумків голосування.
Також додамо, що конституційність рішення Зеленского про розпуск ради зараз розглядають в Конституційному суді.
“Що таке початок виборчої кампанії? Це підготовка до виборів. Правове значення мають тільки вибори. Ніякі висування чи засування кандидатів, тільки вибори. Деякі депутати одразу ставлять питання: “а витрачені гроші?”. Все це немає ніякого значення”, — говорить голова правління центру політико-правових реформ Володимир Коліушко в коментарі мережі Опора.
Як пояснив експерт, якщо Конституційний суд винесе рішення про незаконність указу Зеленського до 21 липня 2019 року, вибори не відбудуться.
Читайте також: