Підтримати
Про деталі угоди між Україною та США щодо надр прозвітують до 26 квітня
Зустріч глави українського уряду Дениса Шмигаля із міністром фінансів США Скотом Бессентом. Фото: Telegram / Денис Шмигаль

Переговорні команди, які займаються угодою між США та Україною про корисні копалини, прозвітують про прогрес до 26 квітня. Представники вже обговорили “політичні моменти”. 

Про це розповів глава уряду Денис Шмигаль після зустрічі із міністром фінансів США Скотом Бессентом. 

Шмигаль зазначив, що уряд України “без сумніву підтримує укладення угоди” та створення інвестиційно фонду для відбудови країни. Він додав, що обговорив із міністром фінансів США “політичні моменти” майбутнього документа.

Так, прем’єр-міністр зауважив, що угода, згідно з українським законодавством, має бути обов’язково ратифікована у Верховній Раді.

“Наші переговорні команди продовжують активну роботу, як і передбачено підписаним меморандумом”, — написав Денис Шмигаль.

Крім того, за словами глави уряду, Україна та США домовилися розпочати роботу над зоною вільної торгівлі, однак не надав подробиць. 

Також Шмигаль розповів, що порушив у розмові з Бессентом питання фінансової допомоги на 2026 рік та посилення санкційного тиску на Росію. Йшлося про накладання санкцій на енергетичний сектор країни-агресорки через окупацію Запорізької АЕС.

Що відомо про угоду між США та Україною 

28 березня Україна підтвердила, що отримала від США новий варіант угоди, а народний депутат Ярослав Железняк нібито опублікував його деталі. 

За документом, американці пропонують, аби більшість в управлінні фондом становили представники США (3 з 5 членів). Усі нові інвестпроєкти спочатку пропонуються американській стороні, та будь-які зміни відбуваються за домовленістю з американською стороною.

Як пише Железняк, у тексті немає пунктів про АЕС та порти, йдеться про видобуток державних та приватних компаній. Але також немає гарантій безпеки від США. 

Згодом президент України Володимир Зеленський обіцяв, що комунікуватиме із суспільством, якщо нова угода про корисні копалини буде містити “ризиковані речі”. Він зазначав: Україна не підпише документ, який загрожуватиме її вступу до ЄС.

Нагадаємо, адміністрація президента США Дональда Трампа звільнила координатора, що збирав дані про воєнні злочини Росії на території України під час відкритого вторгнення. Раніше вони планували вийти з Міжнародного центру з переслідування. 


Завантажити ще...