До 24 лютого коронавірус був однією з головних тем в Україні. Але з приходом повномасштабної війни для багатьох українців він став “колишньою проблемою мирного часу”. Розбираємось, чи багато нових хворих зараз реєструють та як змінилася “ковідна” статистика після початку відкритої війни.
Головним джерелом інформації щодо поширення COVID-19 в Україні був портал Міністерства охорони здоров’я. Востаннє статистику там оновлювали у перший день відкритого вторгнення Росії — 24 лютого. Після цього у МОЗ перестали публікувати свіжі дані на своєму сайті.
Перед початком повномасштабної війни з Росією в Україні зафіксували понад 25,7 тисячі нових хворих на COVID-19. На той момент у регіонах вирувала найлютіша хвиля вірусу за весь час пандемії. Її пік припав на початок лютого, тоді в Україні зареєстрували майже 44 тисячі нових інфікованих.
Станом на 23 лютого по всій Україні нараховували більш ніж 646 тисяч активних хворих. Майже 24 тисячі з них були з Донеччини. Лише за 23 лютого в області додалося близько 1,7 тисячі нових хворих.
За майже 2 роки пандемії в Україні від ускладнень коронавірусу померли 105 505 людей, з них на Донеччині — 5 607.
Вакцинуватися від коронавірусної хвороби на той момент встигли 15,7 млн українців.
Попри те, що з початком повномасштабної війни COVID-19 зник з українського інфопростору, сама хвороба і обмеження, пов’язані з нею, нікуди не поділися. Так, за 4 місяці відкритої війни коронавірус виявили більш ніж у 200 тисяч українців. Для порівняння, від початку року до 24 лютого (тобто за вдвічі коротший період) в Україні зареєстрували майже 1,3 млн хворих.
Натомість одужали за цей самий період вчетверо більше українців — близько 800 тисяч.
Померли від ускладнень вірусу за цей час 3 100 людей по всій Україні.
Від початку відкритої війни на Донеччині виявили понад 6,6 тисячі людей з COVID-19, повідомили Вільному радіо в обласному департаменті охорони здоров’я у відповідь на інформаційний запит. Померли за цей час 150 інфікованих.
Зауважимо, кількість нових хворих стрімко зменшувалася протягом останніх чотирьох місяців: якщо з кінця лютого по кінець березня лікарі регіону виявили більш як 5,6 тисячі нових пацієнтів, то з кінця травня по кінець червня — менш ніж 50. З них лише 12 лікуються у стаціонарі.
Місць у лікарнях, відведених під “ковідних” хворих, теж значно поменшало: з майже 3,5 тисячі на початку відкритої війни залишили 315.
Однак у департаменті охорони здоров’я зазначають: через воєнний стан та бойові дії в області статистичні дані не відображають реальної епідемічної ситуації.
Наприкінці травня Кабмін продовжив карантин та режим надзвичайної ситуації через коронавірусну інфекцію до кінця літа. Разом з цим карантинні вимоги значно спростили. Зараз з усього переліку обмежень діють лише заборони на:
Також на час воєнного стану в Україні скасували карантинні зони, які залежали від епідситуації в регіонах. Крім того, невакцинованим співробітникам дозволили повертатись на роботу, а масковий режим тепер є лише рекомендацією.
Через повномасштабну війну темпи вакцинації проти COVID-19 в Україні різко впали. Як повідомляє заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін, з 24 лютого 700 тисяч українців не зробили друге щеплення проти COVID-19. Однієї дози вакцини недостатньо, щоб надійно вберегтися від вірусу. Ще понад 14 мільйонів людей не пройшли бустерну вакцинацію — це люди, які щепилися обома дозами, але за цей час вакцина частково втратила свою силу.
Заступник міністра зазначає: після початку повномасштабної війни щомісяця від коронавірусу щеплюються близько 250 тисяч українців. Залишків вакцини вистачить ще на 10 мільйонів щеплень.
Знайти найближчий пункт вакцинації можна за посиланням.
Зазначимо, після початку війни уряд скасував т.з. “ковідні виплати” за повний курс вакцинації та бустерне щеплення. Натомість гроші, які держава виділяла на це, спрямували на допомогу людям, які через війну втратили роботу.
Зараз у країнах Європи стрімко ширяться чергові підтипи штаму “Омікрон” — BA.4 та BA.5. Як і його “попередники”, нові версії вірусу більш заразні — адже йому вдається знаходити все нові “лазівки” в імунній системі.
Загалом у світі нині нараховують понад 18,8 млн активних хворих.
Нагадаємо, у травні 2022 року у різних країнах світу зафіксували випадки захворювання на мавпячу віспу. Вже зараз хворих у всьому світі понад 5 тисяч. Що це за хвороба, наскільки вона небезпечна та які її симптоми — читайте в матеріалі Вільного радіо за посиланням.
Читайте також: