Підтримати
Житель Лимана ремонтує віконну раму на балконі
Житель Лимана ремонтує віконну раму на балконі. Фото: Вільне радіо

Обстріли не вщухають, та люди звикли жити під їхній гуркіт. Прифронтовий Лиман на Донеччині росіяни щодня атакують керованими авіабомбами і з артилерії. Та попри всі ризики у місті залишаються більш ніж чотири тисячі людей. Наш кореспондент побував у місті, де поряд з війною триває життя.

 

Жителька Лимана на прогулянці містом
Жителька Лимана на прогулянці містом. Фото: Вільне радіо

Ще на в’їзді у місто бачимо знищені магазини, будинки місцевих та адмінбудівлі. Це і наслідки боїв 2022 року, і сліди нещодавніх обстрілів. Комунальники прибирають тротуари та дороги.

Алла допомагає прибирати наслідки удару біля житлового будинку
Алла допомагає прибирати наслідки удару біля житлового будинку. Фото: Вільне радіо

“Бачиш, що з нами роблять? Кожен день літає, немає нічого хорошого, сидимо по підвалах і терпимо”, — оглядається на руїни комунальниця Алла.

Напарниця Алли Надія теж нині на робочій зміні. Жінка каже: майже щодня доводиться прибирати вулиці після російських ударів. Вона не виїжджала з рідного Лимана і на початку повномасштабного вторгнення, тому з 2022-го бачила, як знищують рідне місто. Та попри небезпеку покидати Лиман не хоче.

“Чому я буду виїжджати, в мене син інвалід, чоловік тут працює. Працюємо: тут розбили — прибираємо, там розбили — туди їдемо прибирати. Я вже нічого не боюся, я вже привикла”, — запевняє Надія.

Жителька Лимана Надія
Жителька Лимана Надія. Фото: Вільне радіо

Вибиті шибки — чи не в кожній багатоповерхівці. Місцеві намагаються лагодити рами або вставляти нові вікна. Дехто ж просто забиває шибки дошками.

Тривожно, сидимо в такому незрозумілому режимі: чи тікати, чи ще терпіти. Якщо поїхати, то, може, і добре, але душа болить за домівкою”, — розмірковує містянин Сергій.

Ще один житель міста Михайло в 2022 році не був в окупації. З Лимана він виїхав за декілька місяців до повномасштабного вторгнення, а після звільнення повернувся в місто. Будинок Михайла вже не вперше потерпає через обстріли. Цього разу повилітали віконні рами на балконі. Минулі рази ремонт допомагали робити волонтери. Нині, каже, знову звертатиметься до них.

Михайло у пошкодженій від обстрілу квартирі
Михайло у пошкодженій від обстрілу квартирі. Фото: Вільне радіо

“Минулого року прилітало, але далеко, а останні півтора тижня інтенсивніше обстрілюють. Можливо, доведеться евакуюватись”, — ділиться Михайло.

Будівельне сміття після чергового обстрілу міста
Будівельне сміття після чергового обстрілу міста. Фото: Вільне радіо

Комунальники прибирають наслідки чергового удару по Лиману

Комунальники прибирають наслідки чергового удару по Лиману. Фото: Вільне радіо

Робота комунальників у прифронтовому Лимані
Робота комунальників у прифронтовому Лимані. Фото: Вільне радіо

Під час боїв за Лиман і його окупації були знищені понад 70% будівель, зараз же ця цифра в рази більша, каже очільник міста Олександр Журавльов. Поки що про відновлення чи відбудову не йдеться.

“Постійно обстріли. У нас 5 днів назад вдень було відразу 7 КАБів (керованих авіабомб, — ред.) по місту. В основному займаємося консервацією, капітальних ремонтів у нас немає. Тому що ми прагнемо зберегти наше місто. Якщо ми не будемо займатися консервацією, то наші багатоповерхівки розваляться від морозів”, — пояснює начальник Лиманської міської ВА.

Пошкоджений внаслідок обстрілу житловий будинок у Лимані
Пошкоджений внаслідок обстрілу житловий будинок у Лимані. Фото: Вільне радіо
Житель постраждалого від обстрілу будинку
Житель постраждалого від обстрілу будинку. Фото: Вільне радіо
Житель Лимана лагодить віконну раму у своїй квартирі після російського обстрілу
Житель Лимана лагодить віконну раму у своїй квартирі після російського обстрілу. Фото: Вільне радіо
Руїни посеред Лимана
Руїни посеред міста. Фото: Вільне радіо
Будинок культури у Лимані
Будинок культури у Лимані. Фото: Вільне радіо

Зранку містяни йдуть у справах, але по обіді намагаються залишатися вдома, бо знають, що саме в цей час можуть початись обстріли. Попри все у місті є електрика та газопостачання. Аварії комунальні служби ліквідовують одразу ж після пошкодження, каже Олександр Журавльов. Водночас, додає, найкращим рішенням для містян все ще залишається евакуація.


Завантажити ще...