Прокуратура Бахмута намагається через суд повернути бюджетні гроші та покарати директора фірми, якого підозрюють в підробці документів і присвоєнні мільйона гривень. Це ж підприємство фігурує у справі про розкрадання держбюджету на будівництві кордону з Росією. Детальніше читайте в матеріалі.
Суть справи: Бахмутське районне комунальне підприємство “Управлінням архітектури, будівництва та комунального господарства” замовило проектно-кошторисну документацію на ремонт дитячого садочка за майже 1,5 млн грн. Виграла тендер фірма ТОВ “ТІМ КОНСТРАКШН”.
“Встановлено, що 25 вересня 2017 року, між Бахмутським районним комунальним підприємством та товариством з обмеженою відповідальністю укладено договір на виконання проектних та пошукових робіт з будівництва дошкільного навчального закладу в с. Званівка Бахмутського району Донецької області”, — розповіла Вільному радіо прокурор Артемівської місцевої прокуратури Тамара Бечвая.
За даними слідства, спочатку команда-переможець тендеру дійсно готувала документи і отримала аванс — майже 450 тисяч гривень. Після цього директор підписав акт виконаних робіт. Нібито весь проект готовий. Хоча проектно-кошторисну документацію не завершили.
Після підписання актів, фірмі заплатили 1 мільйон 48 тисяч гривень з районного бюджету за не виконану роботу. На цьому співпраця завершилась.
Щоб оцінити виконні роботи по об’єкту, комунальне підприємство звернулось по допомогу. Дві компанії: “Філія “Київоблбудекспертиза” державного підприємства “Київоблбудінвест” і ТОВ “ЕЙР ТРЕЙД” провели експертизу проекту. Спільне дослідження виявило помилки та некомплектність проектної документації. Це підтверджує, що директор компанії ТОВ “ТІМ КОНСТРАКШН” незаконно підписав акти виконаних робіт.
За даними Opendatabot власником і директором цього підприємства на період злочину був Андрій Сокол, місце проживання якого зареєстровано в селі Парасковіївка, Бахмутського району. Це в 25 кілометрах від с. Званівки, де проводились роботи в дитсадочку. Наразі ліцензія платника податків цього підприємства анульована, а новим власником з кінця 2018 року стала Антоніна Кравець. Цікаво те, що з квітня 2019 року новим власником компанії, яка проводила експертизу “ТОВ “ЕЙР ТРЕЙД” стала також Антоніна Кравець. Станом на 1 серпня, Антоніна є керівником ще 33 компаній.
А офіси компанії, яку звинувачують у привласненні коштів та фірми, яка це перевіряли знаходяться в Києві в одному і тому ж будинку, на одному поверсі.
Крім того, з реєстру судових рішень відомо, що компанії “ТОВ “ЕЙР ТРЕЙД” і ТОВ “ТІМ КОНСТРАКШН” досі фігурують у справі розкрадання державного бюджету України на будівництві державного кордону з Росією. Цю справу розслідують слідчі НАБУ (Національне антикорупційне бюро України) під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України.
Також, Солом’янський суд м. Києва характеризує фірму, яка проводила експертизу в Бахмутському районі “ТОВ “ЕЙР ТРЕЙД”, як ту, що має ознаки фіктивного підприємства.
Журналісти Вільного радіо намагались поспілкуватись з директором “Управління архітектури і будівництва” Бахмутського району Іваном Рибалко, який замовив проектні роботи по дитсадочку, щоб той пояснив ситуацію. Однак чоловік спочатку не знайшов часу поспілкуватись, а потім взагалі припинив відповідати на дзвінки. В офісі комунального підприємства о другій годині дня в четверг двері були зачинені.
Колишньому директору підприємства ТОВ “ТІМ КОНСТРАКШН” 36-річному Андрію Соколу інкримінують статтю “Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми”. Обвинувальний акт прокуратура вже відправила до суду. Якщо суд визнає чоловіка винним, йому загрожує до 6 років позбавлення волі.
Зазначимо, директора підприємства, яке замовило проектні документи на ремонт дитсадочка Івана Рибалка підозрювали в незаконній передачі в оренду приміщення комунального майна своєму сину. Однак, наприкінці лютого Артемівський міськрайонний суд закрив справу стосовно Івана Рибалко через помилки в протоколі.
Крім того, сину директора КП Роману Рибалку оголосили про підозру у складанні та видачі офіційних документів, через які держава сильно переплатила його фірмі. Пізніше йому обрали запобіжний захід. Обвинувальний акт проти Романа Рибалка знаходиться в суді.
Читайте також: