На сході України наразі працює пункт пропуску “Станиця Луганська”. Щоденно там проходять понад тисяча людей. КПВВ на Донеччині відкриється у п’ятницю.
На пункті в’їзду-виїзду “Станиця Луганська” пропускають щодня з 8:00 до 16:00. За таким графіком працюють всі КПВВ Донбасу, але стабільний рух є лише на Луганщині.
Минулого дня на цій ділянці 769 людей пройшли на контрольовану територію, а 753 – у зворотному напрямку. Актуальні дані Вільному радіо надав прессекретар Державної прикордонної служби у складі ООС Ігор Лизогуб.
Також на КПВВ працюють представники благодійного фонду “Право на захист”. Вони допомагають людям, у яких виникають проблеми з перетином.
Так, за інформацією правозахисниці Оксани, упродовж попереднього дня до працівників фонду звернулися п’ятеро людей без електронних перепусток СБУ. Ще 21 людина мала проблеми зі встановленням додатку для самоізоляції “Вдома”. Сам сервіс працював без збоїв.
Швидкі тести на коронавірус на “Станиці Луганській” досі не роблять.
У людей, які перетинають лінію розмежування, час від часу виникають труднощі з документами. Зокрема, вчора через КПВВ в бік тимчасово окупованої території прямувала переселенка з двома дітьми 4 та 8 років. Жінка оформила на підконтрольній території ID-паспорт і разом з дітьми хотіла повернутися додому. Однак прикордонники її не пропустили.
“У довіреності від батька не було стандартного формулювання “на перетин лінії розмежування у Донецькій та Луганській областях”, – розповідає правозахисниця.
Жінці надали юридичну консультацію та видали продуктовий набір. Поки що вона залишається на підконтрольній території.
Ще одна жінка приїхала з тимчасово окупованої частини регіону, щоб вклеїти нове фото у паспорт. Вона зверталася у кілька відділень міграційної служби, але через довгі черги оновити фото не змогла. Це викликало складнощі під час повернення додому.
“Оскільки в неї на непідконтрольній території залишилася дитина з інвалідністю, яка потребує догляду, ми увійшли у ситуацію. У жінки на руках був закордонний паспорт, на який не була оформлена електронна перепустка, а також документи, які підтверджують наявність дитини. Ми оформили їй перепустку на цей паспорт, і вона змогла перетнути лінію розмежування”, – каже представниця БФ “Право на захист”.
З боку тимчасово непідконтрольної частини Луганщини діють обмеження, які ускладнюють пропуск на цій ділянці. Йдеться про “постанову” ватажка т.з. “ЛНР”, згідно з якою виїхати з ТОТ та повернутися в ОРЛО через “Станицю Луганську” можна лише раз на місяць.
Рух на донецькому напрямку відновлюється лише двічі на тиждень – у понеділок і п’ятницю. Саме в ці дні на непідконтрольній території працює блокпост “Оленівка”. Тож наступного разу пропуск на Донеччині налагодиться 12 лютого.
Зазначимо, хоча з підконтрольного українському уряду боку “Новотроїцьке” працює до 16:00, суміжний блокпост представники незаконних формувань зачиняють о 15:30 за київським часом, або о 16:30 – за “місцевим”.
Представники т.з. “ДНР” пропускають через свій блокпост лише людей з пропискою на підконтрольній території. А до себе впускають тільки після внесення у свої дозвільні списки. Дізнатися, чи є ви у цих списках, можна за номерами 068 669 0813 та 066 185 9786.
З підконтрольного українському уряду боку ці пункти пропуску працюють щодня. Але суміжні блокпости на окупованих територіях залишаються закритими. Через це пропуск на вищевказаних КПВВ досі заблокований.
Люди, які слідують на підконтрольну українському уряду територію, мають дотримуватися маскового режиму та дистанції. Представники Держприкордонслужби вимірюють усім температуру, аби виявити потенційних носіїв коронавірусу.
Після пропуску на підконтрольну територію людина має самоізолюватися на 2 тижні під контролем мобільного додатку “Вдома”. Встановити цей сервіс можна лише на сучасний смартфон. Якщо такого немає або відсутнє місце для самоізоляції, можна відправитись на обсервацію у відведеному для цього державному медзакладі. Там безкоштовно годують і надають ліжко, а також тестують на наявність коронавірусу. Якщо хвороба не підтвердиться, обсервацію можна припинити.
Скоротити можна і строк самоізоляції. Для цього теж потрібен негативний ПЛР-тест.
Крім того, на “Новотроїцькому” працює пункт з безкоштовного тестування на коронавірус. Дослідження роблять протягом 15-30 хвилин, але після цього все одно треба встановити сервіс “Вдома”. Якщо людина здорова, самоізоляція знімається автоматично протягом пари днів.
Читайте також: