Підтримати
Станиця Луганська КПВВ
Фото з відкритих джерел

КПВВ “Станиця Луганська” працює впродовж всього карантину. В четвер 27 серпня лише за перші години роботи тут перетнули лінію розмежування майже 2 тис людей.  

 

Про це Вільному радіо розповів речник Держприкордонслужби у складі Операції об’єднаних сил Ігор Лизогуб. 

“Станом на 11:30 на контрольовану урядом територію Луганщини пройшли 892 людини, а на тимчасово окуповану  —  885 громадян”,  —  каже він. 

Напередодні за робочий день в обох напрямках тут перетнули лінію розмежування 3 216 людей, з них на підконтрольну територію  —  1 732 людини. 

КПВВ Донеччини

Через жоден контрольно-пропускний пункт Донеччини масового пропуску людей 27 серпня не відбувається. Хоча через КПВВ “Новотроїцьке” українські прикордонники пропускають людей, пропуск блокують окупанти на підконтрольному їм дзеркальному блокпості “Оленівка”. Ймовірно бойовики т.зв. “ДНР” відкриють його для перетину у п’ятницю 28 серпня. Оскільки окупанти пропускають людей через гуманітарний коридор “Новотроїцьке — Оленівка” 2 рази на тиждень: у п’ятницю та в понеділок.  

Пропуск через КПВВ “Мар’їнка” окупаційна адміністрація т.зв. “ДНР” не відновила, хоча українські прикордонники відкрили його після послаблення карантину 10 червня. 

КПВВ “Майорське” та “Гнутове” залишаються закритими від початку пандемії COVID-19 й з боку українських прикордонників, й з боку окупантів.

Іноземцям забороняють в’їзд на територію України

Для недопущення поширення коронавірусу другої хвилі Кабінет Міністрів заборонив в’їзд в Україну іноземців та людей без громадянства з опівночі 29 серпня до 28 вересня. Такі зміни в постанову № 641 затвердили на засіданні уряду 26 серпня. 

Згідно з постановою, все ж пропускатимуть іноземців, які: 

— мають дозвіл на проживання в Україні;

— прямують через територію України транзитом та мають документи, аби виїхати впродовж 2 діб;

— в’їжджають в Україну для навчання;

— мають статус біженця;

— є дипломатами або членами їх родин;

— є членами спортивної команди, міжнародної або гуманітарної місії, членами екіпажу, або членами родини таких людей;

 —  є діячами культури, які прибули за запрошенням. 

Але як само обмеження в’їзду для іноземців та людей без громадянства діятиме в зоні ООС, поки що невідомо. За словами речника прикордонників Ігоря Лизогуба, конкретних розпоряджень українські прикордонники в зоні проведення ООС ще не отримали.

“Рішення буде приймати командувач об’єднаних сил, коли воно буде прийняте, доведемо його до відома громадян”,  —  каже представник ДПСУ.

Шахраї в “сірій зоні”  

В “сірій зоні” поблизу КПВВ на Донбасі активізувалися шахраї. Вони під виглядом “волонтерів” нав’язують свої послуги по встановленню мобільного додатка “Дій вдома”. За даними Держприкордонслужби, бойовики ОРДЛО безперешкодно пропускають таких людей у «сіру зону» під виглядом громадян, які хочуть перетнути лінію розмежування. Там такі аферисти вишукують довірливих осіб та просять гроші за допомогу. При цьому карантинні обмеження на них не розповсюджуються, вони повертаються до тимчасово окупованої території та обсервацію не проходять. 

Українські прикордонники зазначають: їх допомога з додатком “Дій вдома” безкоштовна.

Читайте також:

 


Завантажити ще...