Краматорськ побратався з містечком Перечин на Закарпатті. Туди перебралися деякі машинобудівні підприємства, а з ними й багато краматорців. Керівники громад вирішили оформити стосунки між цими містами офіційно. Переселенці з Краматорська збираються розвивати вітроенергетику на заході країни та будувати житло для тих, хто так само опинився без даху над головою.
Про це Вільному радіо розповідає експосадовиця міськрад Краматорська та Бахмута Тетяна Савченко, яка була присутня на підписанні угоди про співпрацю між містами.
Документ підписали мери Краматорська Олександр Гончаренко та його колега Іван Погоріляк на День міста Перечин.
“Вчора (26 травня, — ред.) під час святкування підписали угоду. І вже спільні проєкти реалізуються. Релокувались підприємства, які будуть займатись випуском комплектуючих для вітротурбін. В планах є розвиток вітроенергетичної галузі тут на Закарпатті”, — розповідає Тетяна Савченко.
Нині вона директорка ТОВ “Твоє рідне місто”, яке планує будувати швидко монтоване житло для переселенців.
Саме до Перечина перемістилася частина машинобудівних підприємств Краматорська. З ними переїхали й працівники, і житла на всіх зараз не вистачає.
“Перед власниками та керівниками підприємств постало питання забезпечення робітників житлом. Тут у Перечині міська та регіональна влада пішли на зустріч, змогли підібрати майданчики, де можна було розмістити виробництва, і надали земельну ділянку для будівництва житла для ВПО”, — каже співрозмовниця.
За даними Краматорської міськради, йдеться про підприємство-дублер краматорського “Фурлендер віндтехнолоджі”, який нині створюють у Перечині.
Краматорці кажуть, що Перечин — мальовниче містечко, яке гостинно прийняло переселенців з Донеччини.
“Мальовниче містечко Перечин розкинулося між гір на Закарпатті, віднедавна відоме не тільки заквітчаними лавандовими схилами, зробити фотосесію на яких — обов’язковий пункт кожного туриста. <…> Дякуємо перечи́нцям за те, що радо прийняли всіх, хто тікає від війни та відкрили для них свої душі, серця та домівки”, — написали представники краматорської влади.
Деякі населені пункти Донеччини підписали угоди про партнерство з містами з інших країн. Співпраця в різних сферах і підтримка мешканців — головні пункти відносин між ними. У матеріалі “Закордонні “побратими” міст Донеччини: скільки їх і які в цьому переваги” ми розповіли, як “побратими” допомагають українським містам на сході пережити війну.