Підтримати
Зображення до посту Куди звернутися маломобільним людям для евакуації з Донецької області (перелік організацій і телефонів)
Фото: Facebook/Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні

Якщо ви або ваші близькі не можете пересуватися самі по стану здоров’я — для таких людей складніше відгукнутися на заклики місцевих та обласних адміністрацій евакуюватися з Донецької області. Оскільки для маломобільних людей необхідні особливі умови для перевезення. Тому ми підготували перелік організацій, які евакуюють таких людей та поспілкувалися, що саме вони можуть зробити для вас. Детальніше читайте в нашому матеріалі.

Евакуація маломобільних від Міжнародного комітету Червоного Хреста

Благодійники з МКЧХ можуть допомогти вам евакуюватися у будь-якому стані. Оскільки їм допомагають бригади швидких з Німеччини, організація має спеціалізовані машини для комфортного перевезення маломобільних людей. Звертатись можна за телефоном:

  • 0 800 300 155
  • 0 800 300 115

Врахуйте, що через велику кількість дзвінків, вам можуть одразу не відповісти, тому залиште повідомлення, благодійники намагаються відповісти на всі запити.

Працівники МКЧХ в основному евакуюють людей з таких міст як Слов’янськ та Бахмут. З будь-якого населеного пункта вони не можуть гарантувати, що зможуть забрати людину.

“Це прозвучить цинічно, але є те, що дорожче за рятування людини або двох людей. Я розумію, що це звучить не дуже, але тут доводиться зважувати. Якщо є людина десь на кордоні Донецької та Луганської областей — заявку залишити можна, але це залежить від того, як складатимуться логістичні маршрути”, — каже речник МКЧХ Олександр Власенко в коментарі Вільному радіо.

Евакуюють людей наразі в Дніпро і розподіляють по лікарням, без догляду нікого не залишають. Але безпекова ситуація може змінитись в будь-яку мить. Якщо в цьому місті стане небезпечно, благодійники вивозитимуть людей в інше місто, де їм нічого не загрожуватиме.

Евакуація маломобільних від Восток SOS

Організація допомагає евакуювати людей з інвалідністю, тих, хто не може сам ходити та лежачих хворих або поранених. Спочатку людей вивозять легковими авто з місця проживання до місць евакуації в Краматорськ, Слов’янськ і прилеглі населені пункти. Звідси автобусами відправлятимуть людей на Дніпро. Рейси регулярні та безкоштовні. Якщо вам потрібна евакуація, звертайтесь за номерами та залишайте заявку:

  • 38 093 528 70 14
  • 38 093 528 70 15
  • 38 096 418 22 56
  • 38 099 311 53 14

З повним переліком всіх гарячих ліній організації ви можете ознайомитись за посиланням.

Ніякі документи не потрібні, треба лише залишити свій контактний номер телефону та адресу, де ви мешкаєте. Також варто описати ситуацію, скільки людей треба забрати, в якому стані ці люди, чи можуть вони сидіти, ходити або тільки лежати, та пояснити чому ви не можете дістатися до централізованих місць евакуації.

“Після формування заяв, волонтери формуватимуть маршрути і на бусіках, машинах, швидких забиратимуть маломобільних людей та вивозитимуть в Дніпро. Ті, хто можуть залишитись, — залишають тут, ті ,хто не можуть, їх везуть далі. Різні волонтерські організації займаються розміщенням таких людей, деяких з них вдається вивезти за кордон”, — каже евакуаційний волонтер Євген.

Головні міста, з яких волонтери фонду “Восток SOS” евакуюють людей, —  це Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Слов’янськ, Краматорськ, Костянтинівка та Бахмут. Благодійники не працюють на окупованих територіях.

“Ми звичайно не можемо вивезти всіх, але в нас є партнери. Тому ми обмінюємось інформацією з іншими волонтерськими організаціями для того, якщо хтось може дістатися, куди ми не можемо. І ми передаємо свої заявки їм, вони забирають.Варто звертатись до нас та інших, та просто залишати свої заявки. Рано чи пізно вивезуть”, — додає волонтер Євген.

“Восток SOS” також співпрацюють з Європейськими партнерами, які на обладнаних швидких можуть забрати людей. Але їхні можливості обмежені, тому благодійники користуються будь-яким транспортом, щоб евакуювати людей з Донеччини. Це, наприклад, легкові автівки, вантажні фургони, бусики, автобуси, швидкі та навіть броньовики.

Куди зможуть вивезти маломобільних людей, благодійники обіцяти заздалегідь не можуть. Наприклад, формують групи літніх людей на Угорщину, людей з інвалідністю приймають в Фінляндії, але це відбувається, якщо є заявки від цих країн, що вони готові прийняти ще групу.

Евакуація маломобільних від “Все Буде Добре”

Ці благодійники працюють як “зв’язуюча ланка”, бо мають контакти різних гуманітарних організацій, які можуть допомогти евакуювати маломобільних людей. Вони допоможуть шукаючи і домовляючись про все за вас, вам треба тільки залишити заявку зі своїми даними.

Куди звернутися маломобільним людям для евакуації з Донецької області (перелік організацій і телефонів) 1
Фото:Facebook/ВБД Україна

Гуманітарна організація приймає адресні заяви на евакуацію маломобільних людей. Тобто, за можливістю вони намагатимуться шукати маршрути, щоб забрати людей з їхніх осель. Ніяких документ або грошей не просять.

“Нічого не треба, залишаєте заявку і все. Якщо ви з Лимана, то завтра-післязавтра ми всіх вивозимо. Ми залишаємо заяву, і якщо з нашої групи телефонують, що в нас є місця і ми виїжджаємо, то ми вашу заявку пересилаємо. Ми приймаємо всі заяви”, — розповідає оператор гуманітарної асоціації “Все Буде добре”.

Евакуювати можуть і з інших міст Донеччини, наприклад Бахмута. Але якщо ви мешкаєте в селі, то зазвичай треба, щоб виїжджали 2-3 людини з вашого регіону.

Гуманітарна місія “Проліска”

Ця організація теж може допомогти вивезти маломобільних людей, але за умови, що людину є де розмістити. Тобто про це повинні попіклуватися ви самі. Для того, щоб попросити евакуювати маломобільну людину звертайтесь за телефонами:

  • Авдіївка — 099 725 81 71 з 08:00 до 16:00;
  • Світлодарськ — 093 913 32 33 з 08:00 до 16:00;
  • Торецьк — 099 322 99 42 з 08:00 до 16:00;
  • Часів Яр — 099 467 09 96 з 08:30 до 16:30;
  • Бахмут —  099 601 34 15 з 08:00 до 16:00;
  • Мар’їнка — 095 055 13 43 з 07:45 до 15:45.

Волонтери з “Проліски” також мають хоспіс на півсотні людей в Часів-Ярі. Військові, поліція та інші волонтери звертаються до хоспісу “Проліски” і привозять нових маломобільних людей з Попасної, Лисичанська, їх приймають до себе.

“Я вам можу дати контакти десятків організацій, які вивозять звідціля, але немає жодної, яка реально кудись їх діває. Тобто вивозити їх нікуди. Максимум чим можуть допомогти — привезуть в Покровськ або Дніпро, висадять на ж/д і “гуляй Вася”. Ми співпрацюємо з агенцією ООН у справах біженців і навіть з цією організацією, з тисячею чи сотнями  контактів по Україні і то девати нікуди, людей вивозили просто в школу. Хмельницька область, школа, клас, поставили ліжка, готуємо. Тобто вивозити просто нікуди. Реально розміщуємо тільки ми і тільки тут в Часів-Ярі”, — каже начальник гуманітарного центру “Проліска” Євген Ткачев в коментарі Вільному радіо.

В хоспісі готові приймати людей з міст, в яких зараз йдуть бої з окупантами. Є запаси, якими зможуть забезпечувати людей всім необхідним. Але Євген попереджає, якщо почнуться обстріли, працівники хоспісу покинуть регіон і доглядати за людьми не буде кому.

“Я кажу всім: так, присилайте цих стареньких, але якщо будуть обстріли і робітники розбіжаться, то людина згниє від свого ж лайна за тиждень. Хочете ризикувати — будь ласка, привозьте, ми приймаємо всіх”, — розповідає Євген Ткачев.

З його слів, за даними ООН, зараз в Дніпро вже привезли понад 200 маломобільних людей, яких розташовують на вокзалах, церквах. Наразі шукають, де їх можуть прийняти, бо доглядати за ними нема кому.

Таким чином можливості влаштувати маломобільну людину на новому місці у волонтерів “Проліска” немає. В хоспісі зазвичай залишають маломобільних дідусів та бабусь, коли родина сама їде в більш безпечні регіони. А потім, через 2-3 дні повертаються і забирають своїх стареньких родичів.

Евакуювати людей намагатимуться з усіх міст підконтрольних Україні, але волонтери попереджають, що ситуація кожного дня змінюється. Коли в одне місто вчора їздили, а сьогодні вже не можна, завтра вже знову можна буде. 

Гуманітарний хаб Олени Сезоненко

Фонд Олени співпрацює з волонтерами, які можуть вивезти маломобільних людей з Донецької області. Для евакуації звертайтесь за телефоном, але розраховуйте, що рейси по евакуації маломобільних людей нерегулярні:

  • 050 477 28 38

Також можете звернутись до гуманітарного хабу в Бахмуті за адресою: Сибірцева, 170.

“Можливість вивозу є, але масово це зробити дуже складно. Зараз ця робота не поставлена на широку ногу. Скажімо так, що сьогодні мені заявка надійшла і її задовольнять завтра — такого не буде скоріше всього. Якщо я піду шукати машину, яка перевезе, це ймовірність випадкових чисел, 50 на 50, так або ні”, — каже керівниця гуманітарного хабу в Дніпрі Олена Сезоненко.

Власного транспорту у фонду Олени немає, але вони співпрацюють з тими, хто возить гуманітарну допомогу на Донеччину. Наприклад, є машина з “гуманітаркою”, яка поїде 27 квітня і на зворотному шляху вона зможе забрати до 6 людей. Але досвід транспортування маломобільних людей у хабу є.

“Транспортували прямо на візках, ми їх саджали в кузов вантажопасажирської машини, пристібали цей візочок, людина сидить у тому візочку. Чи ми кидаємо у вантажопасажирську автівку матрац і на тому матраці 2 чи 3 людини може їхати лежачи, тому що інакше в нас немає спеціалізованих машин”, — уточнює Олена Сезоненко.

Бувають також випадки, коли вдається відправити автобус на 56 місць в якому є вантажне відділення і замість валізи там перевозять двох маломобільних людей.

Але в цьому гуманітарному фонді вам не зможуть допомогти з розміщенням маломобільних людей, тільки евакуація. Раніше була можливість класти людей в лікарні, з якими були домовленості. Але вони вже перевантажені, це місця тимчасового перебування.

Гуманітарна організація Олександри Клицової в Бахмуті

Якщо ви мешкаєте в Бахмутській громаді або в прилеглих районах, ви також можете звернутися до керівниці гуманітарного фонду Олександри Клицової. Вони профільно не займаються евакуацією маломобільних людей в більш безпечні регіони, але вам допоможуть знайти людей, які можуть вивезти.

  • 095 677 77 75

“Я когось пораджу, я попрошу, підкажу, подзвоню домовлюсь, такого плану. Ось буквально мені зателефонувала дівчина, вона на рак хвора і в неї немає можливості вивезти себе, свою сім’ю, і вона звернулася до мене за допомогою. У неї маленька дитина і мама, ось їх трьох треба вивезти, я сьогодні займатимуся цим питанням. Шукатиму перевізників і просити, щоб її безкоштовно посадили, вивезли, тому що у людини немає можливості платити якісь гроші за квитки”, — розповідає керівниця гуманітарного фонду Олександра Клицова.

Але теж заздалегідь попросить родичів, знайомих, зверніться в лікарні або в волонтерські організації де вас зможуть прийняти. Тому що фонд Олександри може допомогти з евакуацією, але не з розміщенням на новому місці.

МАРТІН-клуб

Евакуюватися з Донеччині вам можуть допомогти багато гуманітарних організацій, а з тим, щоб розміститися на новому місті допомогти можуть не всі. Якщо ви вже евакуювалися або збираєтесь, ви можете звернутись в громадську організацію МАРТІН-клуб. Вони допоможуть тим, хто евакуювався в Дніпро. Але самі евакуацією не займаються. Звертайтесь за телефоном:

  • 050 584 86 13

“Ми влаштовуємо маломобільних людей тут в Дніпрі вже. Будь-хто може телефонувати та звертатися по допомогу. Але саме евакуацією займається “Восток SOS”, — каже очільниця МАРТІН-клубу Вікторія Федотова.

Тож ви можете знайти тих, хто зможе евакуювати маломобільну людину і якщо вам нема куди розмістити її, в цьому вам і можуть допомогти благодійники. Вас також можуть перенаправити в необхідні заклади або до волонтерів, які зможуть вам допомогти.

Додамо, представники гуманітарних організацій з якими ми спілкувалися рекомендують не зупинятися на одному чи двох дзвінках. Телефонуйте в усі можливі організації, які є вище або зможете знайти самі по евакуації маломобільних людей. Оскільки невідомо з якої організації і коли поряд з вашим населеним пунктом будуть проїжджати волонтери, які зможуть вас забрати швидше.

Зазначимо, станом на 26 квітня, за два місяці війни евакуаційними потягами зі станції “Покровськ” виїхали понад 55 тисяч людей, 5 тисяч з яких – люди з інвалідністю. Про це повідомляє Покровський міський голова Руслан Требушкін.

Нагадаємо,  очільники місцевих адміністрацій Донецької та Луганскої областей звернулися до населення з проханням тимчасово виїхати в безпечні міста, поки це зробити просто. На офіційних сторінках адміністрацій публікують оголошення про роботу евакуаційного транспорту.

Читайте також:


Завантажити ще...