В Артемівському міськрайонному суді працюють 15 суддів. Журналісти Вільного радіо вирішили проаналізувати їхні декларації за 2018 рік. Виявилось, що деякі судді декларують житло за 7 гривень, деякі одружені зі своїми колегами прокурорами, а хтось намагався піти на підвищення у Верховний суд України. Детальніше читайте далі.
В Артемівському міськрайонному суді станом на 12 квітня працевлаштовані 15 суддів. Про це йдеться на офіційному сайті Судової влади України. Наразі працюють майже всі судді. Одна перебуває у декретній відпустці, яка закінчується цього року.
Серед суддів є переселенці. Хтось через війну на сході України приїхав працювати в Бахмут. Один із представників судової влади подавав свою кандидатуру у Верховний суд України. Інший суддя – колишній прокурор Донецької обласної прокуратури. Коли він звільнився, то через рік намагався повернутись на посаду прокурора, однак не вийшло.
З цікавих знахідок в деклараціях суддів ми знайшли квартири вартістю від 7 до 14 гривень. У деяких суддів навіть немає власного житла. Згідно з декларацією вони або орендують, або мешкають у родичів.
Заробітна плата у суддів складає від 232 до 460 тисяч гривень.
Суддя заміжня. В її декларації зазначається 7 об’єктів нерухомості, з яких майже всі належать її чоловіку. Найцікавіший, мабуть, житловий будинок площею 235,10 м2. В 2012 році його придбали більше ніж за 1 мільйон 700 тисяч гривень. Власником будинку на 100% є чоловік судді. Сама ж жінка з власного житла декларує лише квартиру загальною площею 48,1 м2. Оцінила квартиру Медінцева трохи більше ніж в 48 тисяч гривень.
Родина судді вміє знаходити дійсно великі знижки. Адже їм вдалося купити Toyota Corolla 2016 року випуску за 20 тисяч гривень. Це при тому, що нова машина з салону коштує 20 тисяч доларів США. А це у 28 разів дорожче.
Є у сім’ї також Honda Civic 2006 року випуску за 75 тисяч 960 гривень. Таку ціну в продажу також знайти важко. Якщо лише машина не після ДТП. Ринкова ж ціна вища щонайменще вдвічі. Такі ціни наводить сайт з продажу авто auto.ria.com.
Заробітна плата Медінцевої за 2018 рік склала майже 460 тисяч гривень. Також вона отримала пенсію трохи більше 63 тисяч гривень та страхові виплати — 79 тисяч гривень. Пенсію також отримує і її чоловік. Від держави він отримав трохи більше 45 тисяч гривень за рік. Крім цих грошей, забезпечує родину дружина.
Однак, цікавий факт, що в минулому році Медінцев був присяжним і отримав заробітну плату 2863 гривні.
При цьому, готівкою у Ніни Медінцевої лежить 13 тисяч доларів США та у її чоловіка 190 тисяч гривень.
У цього служителя Феміди є дружина та донька. Він же зазначає в своїй декларації 8 квартир. Володіє на 100% він лише квартирою та гаражем в Бахмуті. Однак, в нього в співвласності є квартира в Горлівці. Іншою нерухомістю володіє або мати, або дружина чоловіка.
Дубовик також вміє знаходити дешеві машини. Так, в нього є іномарка Skoda за 60 тисяч гривень, ВАЗ за 63 тисяч гривень, а у його матері Chevrolet за 20 тисяч гривень. Чоловік також задекларував причеп та надувний човен.
За 2018 рік він заробив трохи більше 383 тисячі гривень. Його дружина більше 57 тисячі гривень, а мати отримала пенсію 86 тисяч гривень.
Ні на банківських рахунках, ні готівкою родина гроші не задекларувала.
Склад своєї сім’ї суддя не декларувала. Її декларація кілька років майже не змінюється. 50% власності квартири в Бахмуті квадратурою 45,4 м2 за 8 гривень, і також 50% власності за квартиру такої ж квадратури за 13 тисяч 30 гривень. Теж в Бахмуті.
Змінюється лише заробітна плата. За 2018 рік вона заробила 340 тисяч 588 гривень. Це на 10 тисяч гривень менше, ніж в 2017 році.
Грошових активів або якихось збережень представниця судової влади не декларувала.
У чоловіка в декларації зазначена лише мати. З нерухомості в нього 4 квартири. З яких лише в одній чоловік зазначений, як співвласник, зі своєю матір’ю. Ще двома квартирами володіє мати. Всі вони в Харкові. Є ще одна в Бахмуті. Декларує її громадянка України Пешкова Анжеліка.
За 2018 рік Решетняк заробив трохи більше 250 тисяч гривень. Його мати отримала 41 тисячу гривень пенсії. А готівкою суддя зберігає 5 тисяч доларів США.
В минулому році Ігор Решетняк планував працювати у Верховному суді. Відповідну декларацію кандидата на посаду він подавав в серпні 2018 року.
Тоді об’єктів нерухомості в нього було менше вдвічі, а також він декларував батька, який отримав пенсію 3860 гривень.
Жінка заміжня, дітей в декларації не зазначала. В неї задекларована кімната в Бахмуті, яку видав виконком Бахмутської міської ради ще в 2014 році. А також разом із чоловіком та людиною на ім’я Роман Шевченко вона декларує квартиру в Харкові площею 42,5 м2 за 7 гривень.
За роботу в Артемівському міськрайонному суді за 2018 рік вона отримала більше 275 тисяч гривень. Та, судячи з декларації, утримувала чоловіка. Бо він отримав лише трохи більше 17 тисяч грн пенсії. Також вони разом зберігають готівкою по 2500 тисячі доларів США. Автомобіля у родини немає.
Харченко задекларувала житловий будинок та земельну ділянку. Кількість нерухомості не змінюється вже кілька років.
В минулому році представниця влади заробила 362,5 тисяч гривень. Також вона отримала пенсію 82,3 тисячі гривень.
В пункті доходів в неї є “відшкодування шкоди за рішенням суду”. Розмір цього відшкодування складає 1400 гривень.
Згідно з її декларацією у жінки є квартира, будинок та земельна ділянка в Бахмуті.
Її заробітна плата за минулий рік склала майже 333 тисячі гривень. Суддя також отримує пенсію 28,4 тис гривень. Також, наприкінці 2018 року вона взяла кредит в “Першому Українському Міжнародному Банку” 18 тисяч 669 гривень.
Як розповіли Вільному радіо в Артемівському міськрайонному суді, Олена Худіна знаходиться у декретній відпустці, адже з 2016 року жінка зовсім не декларувала свою заробітну плату. Лише соціальні виплати від соціальної служби в Бахмутському районі.
Олена Худіна заміжня та має двоє дітей. У неї задекларована квартира в Опитному, а чоловік декларує квартиру в Запоріжжі.
У родини є автомобіль 2018 року випуску вартістю більше 400 тисяч гривень. Власник автомобілю — чоловік судді. Він приватний підприємець.
В 2018 році його доходи склали більше 1,1 мільйона гривень.
Представниця судової влади, переселенка, в декларації зазначає 2 об’єкти нерухомості. Один житловий будинок в Горлівці загальною площею більше 300 м2 та квартиру в Бахмуті, яку придбали наприкінці 2015 року. При цьому власник квартири – Олег Романенко. Його жінка в членах сім’ї не зазначала. Житло в Горлівці декларують Давидовські Володимир та Олена. Жодного відсотка власності суддя не має.
За минулий рік жінка отримала 266,2 тисяч гривень та соціальну виплату для переселенців на проживання 2723 гривні.
Готівкою або на рахунках жінка грошей не зберігає.
Вона також переселенка. У судді в Донецьку залишилась квартира, а в Бахмуті вона декларує квартиру, власниця якої – громадянка України Світлана Комашка. В членах сім’ї у Конопленко вона не зазначена.
В 2018 році вона заробила 268,7 тисяч гривень на посаді судді. Також, як переселенка вона отримала від держави 4873 гривні на проживання.
В грудні минулого року взяла кредит у розмірі 15 тисяч 790 гривень в банку “ОТП Банк”.
На рахунках або готівкою жінка грошей не декларувала.
Зареєстрована в Харківський області в місті Богодухів. За 2017 рік жінка задекларувала житловий будинок площею 116,7 м2 та автомобіль Hyundai Getz за 60 тисяч гривень.
Однак потім жінка змінила прізвище на Лапченко, а в декларації за 2018 рік відбулись суттєві зміни. Там з’явились 2 будинки площею 100,8 м2 та 213,2 м2 в тому ж Богодухові, які були придбані в 2001 році. Власником вказаний її батько Микола Павленко. 2 квартири в Бахмуті та будинок в Макіївці декларує родина Лапченків. Однак власного житла у судді немає.
Автомобіль у жінки залишився, однак ще один декларує Любов Лапченко, Honda Accord.
За 2018 рік вона отримала заробітну плату 274,8 тисяч гривень. Її чоловік Павло Лапченко, прокурор Артемівської місцевої прокуратури, декларує заробітну плату 352,5 тисячі гривень. Він також зберігає готівкою 4 тисячі доларів США.
У родини судді та прокурора є борг по кредитному ліміту від 400 гривень до півтори тисячі гривень. Також суддя Оксана Лапченко декларує сплачений кредит в Приватбанку майже 43,8 тисяч гривень.
У жінки є чоловік та донька. Її чоловік декларує 4 квартири, 3 з яких в Горлівці та 1 в Добропіллі. У жінки ж є квартира в Бахмуті записана на неї, та ще одна, зареєстрована на громадянку Олену Стародубцеву.
Автомобіля у судді, або її чоловіка, немає.
За 2018 рік вона отримала зарплату в розмірі 232,2 тисячі гривень. Її чоловік працює на заводі “Сініат”, та в минулому році отримав заробітну плату майже 50 тисяч гривень.
Жінка зареєстрована в Бахмуті, її батьки декларують 2 квартири у Львові. Також, вона орендує квартиру в Бахмуті.
Власного автомобіля у судді немає.
За 2018 рік вона отримала зарплату за роботу в суді 304,8 тисяч гривень. Ще 5,5 тисяч вона отримала за уроки в Національній школі суддів України.
Готівкою вона зберігає 3 тисячі доларів США та 46 тисяч гривень.
Разом зі своїми батьками жінка декларує квартиру в Горлівці за 14 гривень, яку придбали ще в 1996 році. Також декларують земельну ділянку площею 1950 м2, якою користуються, як учасники садового товариства. Володарем цієї землі була Горлівська міська рада. Мешкає родина у квартирі в Бахмуті. Громадянка Марія Котлярова надала цю квартиру в безоплатне користування.
В 2018 році прибуток від роботи судді Хомченко становив трохи більше 386 тисяч гривень. Батько Лілії Хомченко отримав пенсію у розмірі 136,7 тисяч гривень та відшкодування за травму на виробництві 101 тисячу гривень.
Мати судді отримала пенсію майже 34 тисячі гривень за рік.
Автомобіля, готівки або грошей на рахунках у родини не задекларовано.
Ще з 2015 року чоловік працював в прокуратурі Донецької області. Однак пізніше, в 2016 році він звільнився, та зайняв посаду судді в Артемівському міськрайонному суді. Наприкінці літа 2018 року чоловік взяв участь в конкурсі на посаду прокурора прокуратури Донецької області. Але не вийшло.
Зараз він продовжує обіймати посаду судді, однак вже одразу в двох судах Донеччини: Артемівський міськрайонний та Селидівський міський суд.
Він одружений на судді Добропільського міськрайонного суду Василині Любчик. У них є двоє дітей.
Родина суддів декларує 3 квартири. 2 в Добропіллі та 1 — в Харцизьку. Також у них є земельна ділянка та гараж в тому ж Добропіллі.
Дружина Олександра Любчика володіє іномаркою Ford Kuga 2013 року.
Заробітна плата Олександра Любчика за 2018 рік становила 310,6 тисяч гривень, а його дружини — трохи більше 323 тисяч гривень. Також вона задекларувала 120 тисяч гривень готівкою.
Нагадаємо, 11 квітня офіційно з’явився укомплектований Вищий антикорупційний суд України. 38 суддів Антикорсуду обирали колишні судді та прокурори з Великобританії, Канади, Данії, Литви та Македонії.
Читайте також: