Підтримати
Реклама
Зображення до посту Лазерна епіляція: принцип дії, проведення та догляду за шкірою
Фото: з відкритих джерел

Лазерна епіляція відноситься до категорії апаратних косметологічних послуг з видалення небажаного волосся на обличчі та тілі. Останнім часом вона стала дуже популярною в Україні. Багато жінок обирають її, як альтернативу голінню та депіляцію воском. Але перш ніж записуватися в салон, рекомендуємо дізнатися про принцип дії епіляції лазером, як вона проводиться і як доглядати шкіру. Про це докладно розповіли косметологи з мережі центрів EpiLaser.

Принцип дії лазерної епіляції

Ця процедура здійснюється за рахунок використання спеціального обладнання. Вона заснована на впливі світлового імпульсу безпосередньо на волосяний пігмент. У фолікулі та в самому стрижні знаходиться великий обсяг меланіну, який вбирає світлове випромінювання в діапазоні від 500 до 1200 нанометрів.

Під час епіляції відбувається дуже швидка подача імпульсів з короткою частотою та миттєвий вплив на меланін. При нагріванні стрижня навколишні клітини епідермісу не травмуються. Пігментний елемент при поглинанні енергії лазера миттєво передає тепло волосяному кореню. При надвисокій температурі відбувається руйнування судин кровоносної та лімфатичної системи, а також ростової частини цибулини. При обробці лазерним апаратом цибулини повністю відмирають і не функціонують.

Механізм дії лазерної епіляції нескладний, але за рахунок застосування дорогих приладів обходиться недешево. Це не позначається на зниженні попиту, а навпаки широко потребує у всьому світі.

Процес епіляції

Сеанс відбувається у кілька етапів і виконується фахівцем за умов косметологічного салону. Для його ефективного проведення слід уважно підготуватися. Насамперед потрібно отримати консультацію у дерматолога з приводу індивідуальної переносимості таких маніпуляцій. А впевнившись у відсутності різних протипоказань до епіляції, потрібно виконати такі рекомендації:

  • За 2-3 тижні не можна проводити депіляцію восковими смужками, епілятором, шугарингом, пінцетом. Дозволена лише бритва та депіляційний крем.
  • За 5 днів не приймати сонячні ванни на вулиці та в солярії. Не рекомендується у цей період глибокий пілінг.
  • За 1 добу поголитися за допомогою бритви для гоління в зоні передбачуваної обробки. Не рекомендується використання косметики зі спиртом.

Дотримання цих правил покращить ефект від процедури та убезпечить від опіків.

Етапи проведення сеансу

Перед початком епіляції лікар повинен оглянути пацієнта. При цьому він повинен проінформувати клієнта про ймовірні ризики та протипоказання. За відсутності будь-яких перешкод процедура виконується в такій послідовності:

  1. Лікар ретельно досліджує шкірну поверхню, визначає її фототип та структурний склад волосся. У разі потреби фахівець підголює зону.
  2. Здійснюється налаштування апаратури – встановлюються оптимальна довжина та потужність лазера.
  3. Пацієнт зручно розташовується на кушетці. На його очі надягають захисні окуляри.
  4. Для підвищення якості проникнення променя, необхідна область обробляється фізіотерапевтичним гелем, що має провідниковий склад.
  5. Здійснюється контактна робота маніпулою апарату за допомогою світлових спалахів. Дія лазерної епіляції полягає у проходженні променів у підшкірні тканини до фолікулів та їх нагрівання. В результаті чого волосся пошкоджується і згодом припиняє рости в цьому місці.
  6. Наприкінці оброблену область покривають кремом з заспокійливим та відновлювальним ефектом.

Принцип роботи лазерної епіляції вважається безпечним для ефективного усунення небажаної рослинності. Але після неї шкіряна поверхня потребує спеціальної турботи, грамотне проведення якої прискорює відновлювальний період.

Правила догляду за шкірою після лазерної епіляції

Доглядати після сеансу потрібно з метою запобігання ускладненням, захисту від дій довкілля та для виключення подразнення епідермісу. Дуже важливо це робити обережно та акуратно, щоб унеможливити ризик отримання травми. Необхідно:

  • Щоб зменшити можливі больові відчуття, перші п’ять днів користуватися мазями, що відновлюють та загоюють.
  • За наявності мікротріщин на обробленій ділянці тіла виконати знезараження. Для цього протирають настоянкою календули або перекисом водню.
  • При виникненні подразнення від епіляції слід застосовувати антисептичні препарати – Мірамістін, Малавіт або Актовегін.
  • Для уповільнення волосяного росту та пом’якшення шкіряного покриву використовувати лікувальні трави або сік лимона з медом.
  • Обробляти дерму регенеруючими мазями «Пантодермом» та «Бепантеном». Також для цього можна застосовувати кокосову та оливкову олію.
  • П’ять діб регулярно зволожувати шкіру косметичними препаратами без вмісту ретинолу та гліколевої кислоти, щоб не спровокувати на ній вугровий висип.
  • Максимально оберігатися від сонця. А в сонячні дні слід наносити сонцезахисні креми із високим вмістом SPF.
  • Змінити тверде мило на пінки або гелі для вмивання.
  • Носити вільні предмети одягу, щоб шкірний покрив якнайменше стикався з ним.

Протягом одного тижня після епіляції забороняється:

  • приймати гарячі ванни та душ;
  • відвідувати лазню, сауну;
  • використовувати мочалку під час миття;
  • відвідувати солярій та засмагати;
  • робити фізичні навантаження та масаж;
  • терти оброблені місця твердим рушником;
  • користуватися скрабами та пілінгами;
  • купатися у водоймах та басейнах;
  • на протязі всього курсу висмикувати волосся механічним епілятором, воском, шугарінгом.

Лазерна епіляція є результативним методом, що дозволяє видалити зайві волоски без болю. Послуга користується великим попитом серед жінок через комфорт при застосуванні та довготривалому ефекту. А завдяки новій гібридній технології 3D, епіляція стала набагато ефективнішою та безболіснішою. Її принцип дії полягає у поєднанні трьох видів лазерів – Олександритового, Неодимового та Діодного. Це вдалося досягти за рахунок застосування в одному апараті широкого діапазону хвиль – 755, 1064 і 808 нм. А використання потужного охолодження робочого кінчика маніпули дозволило зробити процес більш безболісним та безпечним. Що підтверджують численні позитивні відгуки. Докладніше описано на сайті Epilaser.com.ua.

Щоб запобігти побічним діям від лазерної епіляції, важливо попередньо отримати рекомендації досвідченого лікаря-косметолога щодо підготовки та догляду за собою. Для цього варто звертатися до спеціалізованих клінік з відмінною репутацією. Косметолог зобов’язаний мати відповідну кваліфікацію та досвід роботи, що є гарантією успішного результату.


Завантажити ще...