Підтримати
лебеді Клебан-Бик
Фото: РЛП "Клебан-Бик"

Лебеді-шипуни з регіонально-ландшафтного парку “Клебан-Бик” добре переносять погіршення погодних умов. Перевіряти це та спостерігати за птахами, що зимують на замерзлому водосховищі, науковцям допомагає квадрокоптер. 

Про це Вільному радіо розповіла біологиня-дослідниця парка Галина Семенихина. Вона відзначила, що клебан-бикська популяція лебедів не мігрувала цьогоріч та залишилася зимувати тут, оскільки грудень та січень були для птахів теплими. Зараз водосховище на території парку вкрилося кригою майже повністю; залишилась лише ополонка діаметром 15 метрів, біля якої вони скупчуються.   

Днями відвідувачі парку побачили, що кілька лебедів ніби вмерзли, оскільки сиділи на одному місці довгий час. Підійти по кризі, що недостатньо міцна, було неможливо, тож науковці парку залучили квадрокоптер, щоб перевірити стан зимуючих птахів.

“Квадрокоптер — це власність парку. І ми постійно моніторимо за допомогою нього стан пташок. Сьогодні ми дивились: все нормально, вони активні в цій ополонці, плавають. Харчуються вони переважно водоростями, або мілкими безхребетними”,  — каже пані Галина. 

Науковці парку відслідкували місцезнаходження усіх лебедів, вони знаходяться на незамерзлих частинах водного дзеркала водосховища або на кромці льоду. На відео, що опублікували на сторінці парку у Facebook, видно, як пара лебедів чалапає по кризі, і ще двоє встали, відходячи від підлетілого до них безпілотника. 

https://www.facebook.com/274361603265368/videos/127110095251225/?__xts__[0]=68.ARBp5h4FqwlRSiymFdo5BAso-evWrM38C_QlZnv16nM8NXSMMJLTgdQNm5j1LUzGyBbsT4F0fJCL4UcPOadGrjUFGsuF1wFkk-JrLNsuCl1zo-vYD7Htn-0xYT9XswCQyp0BbctAcCKkYfTxMB3jfYgWHkBRik7Gg3u1cAtEPknn9XTRZ94aLzrgvNTEL0bentalSuFO_bIhZ66qX1IMzVVneUWarUv5Wnq2BbcM4wjaXUfUepM0-G7fvX4Qht32yaztt0WfIzbh9j6SuBLwBFdzWtZwHFN-oWvzAum82zjwXgeuuOHEoykO9qhZLYUX8WiTKhjPs2pX4nKZxBPaw7-0gzHyszmtvj4&__tn__=-R

До речі, за допомогою фото та відео, зроблених цим летальним апаратом, науковці підрахували й точну кількість лебедів  — наразі в Клебан-Бику їх 171.

“Якщо вони здорові птахи  — якщо навіть повністю замерзне вода  — вони полетять і знайдуть собі десь місце. Це сильний птах, він може перелітати до 300 км відстань, тому в принципі він не пропаде, і краще його не чіпати й не вмішуватись в його життя” — таку пораду щодо цих птахів дала дослідниця ландшафтного парку “Клебан-Бик”.     

Зазначимо, співробітники парку та місцеві активісти намагаються активно розвивати у себе екологічний туризм. Впродовж року там проводять екскурсії для дітей та дорослих. Восени тут відкрили нову екологічну тропу “Казковий ліс”, а також проводять уроки з екологічної освіти в дитсадках та школах  селищ і міст поблизу. Діти дізнаються про водно-болотні угіддя нашого краю та птахів, що мігрують. Тож фахівці з екологічної освіти парку чекають на пропозиції щодо співпраці з закладами освіти Донеччини. 

Нагадаємо, ми розповідали про парк в репортажі про Іллінівську ОТГ в репортажі “Село “без дідів”, віслючка-блогерка та туристичні красоти. Чим особлива Іллінівська ОТГ”

Читайте також:


Завантажити ще...